Koronadan sonra hayatınızda bebek bakımıyla ilgili neler değişti?

batininnannesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2020
1
0
35
Anneler bu virüs geldi geleli tüm düzenim değişti, zaten annelik yeterince zor yorucu değilmiş gibi bir de dışarıdan alınan herşeyi yıka, yıkasan bile yine de tereddüt et acaba bebeğime birşey olur mu diye vallahi çok bunaldım bu virüs geçecek gibi de durmuyor konuşalım birbirimize destek olalım. Yediği gıdalara daha bir özen gösterir oldum, bir kere hapşırsa gece uykularım kaçıyor ne yapacağım bilmiyorum bu gidişle. Sizler ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Anneler bu virüs geldi geleli tüm düzenim değişti, zaten annelik yeterince zor yorucu değilmiş gibi bir de dışarıdan alınan herşeyi yıka, yıkasan bile yine de tereddüt et acaba bebeğime birşey olur mu diye vallahi çok bunaldım bu virüs geçecek gibi de durmuyor konuşalım birbirimize destek olalım. Yediği gıdalara daha bir özen gösterir oldum, bir kere hapşırsa gece uykularım kaçıyor ne yapacağım bilmiyorum bu gidişle. Sizler ne gibi önlemler alıyorsunuz?
Bu kadar evhamda iyi degıl. Elinizden gelenı yapmak yeterli. Yoğun stres yasamakta bagısıklıgı zayıflatır. Dısarı ile temasınız azsa, gelenleri temızlıyorsanız, çıkmıyorsanız daha yapılacak bısey yok bence. Tedbir bizden takdir Allah tan 🤲🏼

Valla herkes için zor bi dönem oldu. İnşallah sağlıkla atlatırız. Benim oğlum aşırı huysuz huzursuz bi bebek, gece gündüz uyumayan doğal olarak beni de uyutmayn bende güç kuvvet bırakmayan bi bebek sırf sussun diye bebek arabasına koyup saatlerce o yorgun halimle onu gezdiriyodum. Sesini duymiyim yeter diye. Eve kapanınca cinnetin eşiğine geldim . Krizi fırsata çevirip uyku eğitimi verdim şimdilik gayet iyi ama şartlar yine de zor. Ek gıdaya başladık istediğim şeyleri bulmakta zorlanıyorum. Bebeğim büyüdü kıyafetleri olmuyo. Pazardan vs alırdım şimdi artık yok. Dışardan aldığım her şeyi balkona koyuyorum , eve gitmeden önce elimi dezenfekte ediyorum. Balkona koyduğum her şeyi hazırladığım çamaşır suyu ile temizliyorum. Eşim görevde yalnızız. Hem korona hem yalnızlık psikolojik olarak da bitirdi. Tahammülsüz bi insan oldum.

X