Evlat Edinme koruyucu aile olmak..

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Merhaba arkadaşlar.
Bekarlık zamanlarımdan beri evlat edinme yada koruyucu aile olmak gibi bir niyetim var;daha doğrusu bu konuda içimde garip bir aşk var.
25 yaşındayım,18 aylık bir oğlum var.
Aslında doğumumdan sonra beş,altı sene kadar evlat sahibi olmak konusunda çekincelerim vardı.
Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin,bize de nasip olursa amenna.Fakat ben ikinci bebeğimi hamile kalarak,doğum yaparak değil de aile sevgisine,sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyan bir yavruya anne olarak büyütmek istiyorum.

Bu niyetime eşim de uzun zaman sonra ortak oldu ve geçen gece bana koruyucu aile olmayı teklif etti.
Tabii ben uzun süredir bunu istediğim için havalara uçtum :anne:

Fakat hayatın gerçeklerini düşünerek,sorumlulukları göz önünde tutarak realist davranmam gerek.
Bizim bir buçuk senelik bir borcumuz var,o sırada benim tamamlamam gereken okulum,sonrasında kpss,meslek falan..
Bu açıdan bakınca iki sene sonra bu planı gerçekleştirmek mantıklı.
Bir yandan da şu an evdeyim,oğlum küçük,emziriyorum.
Eğer yakın dönemde nasip olursa çocuklarımın bu iki senesinde kendim büyütmüş,hatta devlet açısından bir sıkıntı yoksa bebeğimi emzirmiş olurum,hemde kardeşler arası çok yaş farkı olmadan büyür giderler.
Çok rahat bir ortam sunamasam da hamdolsum sakin,gün geçtikçe olgunlaşıp rayına oturan bir yuvamız var,ona sevgi,annelik,babalık,kardeşlik verebiliriz.
Bilmiyorum kızlar içimde gerçekten garip bir hasret var yazarken gözlerim doldu.Sanki bir yerde beni bekliyor,bende onu..

Koruyucu aile ve evlat edinme konusunda tecrübesi yahut bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim,teşekkürler :KK52:
Cok duygulandim...Sartlarim el verseydi bende cok isterdim.Annesiz buyudum ben hep kendi kendime yuvadan bir kiz cocugu alip anne olacam ona derdim.Ama sartlar,evliligim imkan tanimadi.Yuvada calismayi cok istiyorum.Cocuk gelisimi mezunuyum cocuklarim biraz buyudukten sonra en azindan onlarla birlikte olmak baslarini oksamak icin bile olsa yuvaya basvurmak istiyorum.Eger siz bir cocuk alabilirseniz cok sevin sarilin cunku ebeveynlerinden biri eksik olanin en cok birine sarilmaya ihtiyaci oluyor

Cok duygulandim...Sartlarim el verseydi bende cok isterdim.Annesiz buyudum ben hep kendi kendime yuvadan bir kiz cocugu alip anne olacam ona derdim.Ama sartlar,evliligim imkan tanimadi.Yuvada calismayi cok istiyorum.Cocuk gelisimi mezunuyum cocuklarim biraz buyudukten sonra en azindan onlarla birlikte olmak baslarini oksamak icin bile olsa yuvaya basvurmak istiyorum.Eger siz bir cocuk alabilirseniz cok sevin sarilin cunku ebeveynlerinden biri eksik olanin en cok birine sarilmaya ihtiyaci oluyor

Evlerin en hayırlısı içinde bir yetimin büyüdüğü evdir buyurmuş Efendimiz..Ben gerçekten kalben,evimde anne baba yokluğu yaşamış bir yavruya anne olmak,yuva olmak istiyorum.Fakat maalesef eşim bu konuda tedirgin gerçi şu an için yaşadığımız bazı zorluklar benide ileri bir tarihe atıyor ama ne vakit olursa olsun bu niyetim daima var..Sizin için de güzel kalbinizdeki nasip olur inşallah 🌹

Bende koruyucu aileyim evlat edinmeyi 3 yıl beklemek uzun geldiği için bu zaman içinde evime bir melek geldi ilk dakikada göz göze ve salya sümük oldum sanki dogumhaneden geldi ben doğurdum dedimki geçirdiğim günler bile cennet kokusu gibi geçtiği yere kadar evladımız olması için sadece prosedürler var ben onu 20 yıl beklemişim o beni beklemiş gibi nasılda şaşkındı 40 günlük bir bebekti 7 aylık oldu canımdan can kanım gibi zaman sadece ona akıyor çok güzel zaman bu zamanmış kısmet böyle imiş rabbim hemen o duyguyu içinize yerleştiriyor

Bende koruyucu aileyim evlat edinmeyi 3 yıl beklemek uzun geldiği için bu zaman içinde evime bir melek geldi ilk dakikada göz göze ve salya sümük oldum sanki dogumhaneden geldi ben doğurdum dedimki geçirdiğim günler bile cennet kokusu gibi geçtiği yere kadar evladımız olması için sadece prosedürler var ben onu 20 yıl beklemişim o beni beklemiş gibi nasılda şaşkındı 40 günlük bir bebekti 7 aylık oldu canımdan can kanım gibi zaman sadece ona akıyor çok güzel zaman bu zamanmış kısmet böyle imiş rabbim hemen o duyguyu içinize yerleştiriyor
Tebrik ederim bu yüce duyguyu yaşamak herkese nasip olmaz Rabbim sağlıklı ve güzel çok uzun zamanlar geçirebileceğiniz günleri göstersin🌸
Hangi ildensiniz başvuruyu nezaman yaptınız? İnceleme ve sizin kavusmanız nekadar sürdü merak ettim doğrusu 🧚🏻‍♀️

Evlerin en hayırlısı içinde bir yetimin büyüdüğü evdir buyurmuş Efendimiz..Ben gerçekten kalben,evimde anne baba yokluğu yaşamış bir yavruya anne olmak,yuva olmak istiyorum.Fakat maalesef eşim bu konuda tedirgin gerçi şu an için yaşadığımız bazı zorluklar benide ileri bir tarihe atıyor ama ne vakit olursa olsun bu niyetim daima var..Sizin için de güzel kalbinizdeki nasip olur inşallah 🌹
Umarım gönlüne göre olur❤️
Bizlerede nasip olsun
Rabbim kolaylık versin🙏
Bu süreçte aklın kalbin bir olması önemli çok büyük bir adım ama pandemi insanları ve maddi durumları çok etkiledi bu yöndede endişeler artıyor😓 Niyeti olan bir çok insanda aile olmuşken tekrar alınır mı endişe duyuyor? sayfada koruyucu aile sayısı çok az ama biraz araştırınca anlıyorsunuz sosyal hizmetlerin ve koruyucu ailelerin röportajları belgesel söyleşi bir çok şey izledim koruyucu aile instagram sayfalarını takibe aldım bir sürü koruyucu aile gördüm mutlu yuvalar, endişelerin ve sıkıntıların uçup gittiğini ortak bi dille anlatıyorlar olumlu çok şey var içiniz ısınıyor adeta fakat pandemi süreci işlemler nasıl ilerler diye düşünüyoruz eşim biraz bekleme taraftarı bizde yeni yeni toparladık sayılır🌸

Tebrik ederim bu yüce duyguyu yaşamak herkese nasip olmaz Rabbim sağlıklı ve güzel çok uzun zamanlar geçirebileceğiniz günleri göstersin🌸
Hangi ildensiniz başvuruyu nezaman yaptınız? İnceleme ve sizin kavusmanız nekadar sürdü merak ettim doğrusu 🧚🏻‍♀️
Teşekkürler antalyadayım başvuru ve cevap arası 3 ay kadar sürdü ama değişken olur yaş cinsiyet derken ben direk istedim bebek geldi şansıma 40 günlük bizim için muhteşem bir duygu her anım şükür le geçiyor dileyen herkese nasip olsun inşallah

Sanırım diğer ailenin sonradan çocuğu alma durumları oluyor yada çocuğun velayeti devlette olduğu için sıkıntılar çıkıyor.Fakat bu çok nadir gibi.
Ben de evlat edinmeye başvurmak istiyorum aslında fakat eşim önce koruyucu ailelik yapmanın,çocuk bizimle uyum sağladığında da aile onayıyla evlat edinmenin mantıklı olduğunu düşünüyor.Tabii karşımıza nasıl bir durum, süreç çıkacak hiç bilmiyorum.
Size dönüş yapıldı mı başvurunuz için?
Erkekler neden böyle düşünüyor acaba?Kendilerince mantık sebepleri var elbette ama neden daha sonra evlat edinelim diyorlar ?

Erkekler neden böyle düşünüyor acaba?Kendilerince mantık sebepleri var elbette ama neden daha sonra evlat edinelim diyorlar ?
Gerçekten evin bir bireyi olarak görecekler mı? Hastalıkta, sağlıkta, uykusuzlukta içinden gelerek bakabilecek mı? Kendi çocuğuymuş gibi sevebilecek mı vs görmek içindir. Aynı şekilde çocuğun yaşına bağlı olarak cocuk öyle hissedecek mı diye de olabilir.

Teşekkürler antalyadayım başvuru ve cevap arası 3 ay kadar sürdü ama değişken olur yaş cinsiyet derken ben direk istedim bebek geldi şansıma 40 günlük bizim için muhteşem bir duygu her anım şükür le geçiyor dileyen herkese nasip olsun inşallah
Merhaba bende antalyadayım negüzel tesedaduf şimdi görebildim cevabını maşallah çok sevındım daha nice sağlıklı mutlu günlerle büyütebilmek nasip olsun, bizde yaz sonu gibi başvuru düşünüyoruz 0,1yas aralıgında umarım uzun sürmez,tedavi olmayı henuz düşünmedim nedendir bilmıyorm öncelik koruyucu aıle olmak gibi bir istek düştü içime şuan yoğun bir iş temposunda çalışıyorum yazında eşimin işleri yoğun oluyor o nedenle yaz sonu dedik şimdiden heyecanlıyım başvuru nasıl geçti Antalya’da koruyucu aıle talepleri nasıl merak ettim 💖

Dünyalar güzeli kızımız evimize geleli bugün 1 ay oldu .2 aylıktı kavuştuğumuzda Hiçbirşeye değişmem o kadar da bize benziyor Kİ bilmeyenler bizden doğduğunu sanıyor .Korkmayın dünyanız güzelleşiyor yuvanız çiçek açıyor .

Koruyucu aile olanlar hangi ildesiniz ? Antalyadan olan varmı arkadaşlar?

Dünyalar güzeli kızımız evimize geleli bugün 1 ay oldu .2 aylıktı kavuştuğumuzda Hiçbirşeye değişmem o kadar da bize benziyor Kİ bilmeyenler bizden doğduğunu sanıyor .Korkmayın dünyanız güzelleşiyor yuvanız çiçek açıyor .
Koruyu annelik için mi başvurdunuz acaba..süreç nasıl oluyor

X