Kötü bir şey yaptım, çok üzgünüm...

Yldzdogu

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2017
144
140
İyi akşamlar herkese.
Arkadaşlar bu akşam asansörde evime çıkarken bizim binanın çocukları beni çileden çıkardı. Ben hayatımda böyle terbiyesiz çocukları bir arada görmedim, ki daha önce ailelerini uyarmıştım bu konuda. Bu arada yaşlari 5-10 arası ufak çocuklar. Fena halde küfrediyorlar.
Neyse ben evime çıkarken asansörün kapısını açık tuttular ne söylediysem kapattıramadım ben de kızdım sizi ailenize söylicem diye. İçlerinden ufak olan bir tanesi üst kata çıkıp başıma tükürmeye başladı ve saydırdı o... diye birçok kez tekrarladı. Hayatımda kabullenemeyeceğim şeylerin başında küfür gelir ve ben o an bi gafletle tokat attım çocuğa. (Korkutma amaçlı okkalı bir şey değil) ama sonrasında çoook pişman oldum ve saatlerdir ağlıyorum üzülüyorum başkasının çocuğuna bunu yaptım diye. Ailesinin kim olduğunu bilmiyordum yoksa kapılarına gidicektim.
Anneannesi geldi kapıma "sen insan değilsin,bu çocuk tabiki küfreder, sus demekten anlamaz" birsürü bağırdı bana ve ben de o derece ciddi bir küfrü bu yaştaki bir çocuk nasıl söyler terbiyeli yetiştirin diye söylendim. Size sorum çıkıp özür dilemeli miyim çünkü gerçekten vicdan azabı çekiyorum şu an...

Hayır tabiki niye özür dileyeceksiniz, ailesi özür dilesin benim çocuğum öyle küfretse ben yerin dibine girerim, hiç sevmem küfürü.. çocukları terbiyeli yetiştirmezsek hele de erkek çocukları böyle küfürbaz başı bozuk terbiyesiz yetiştirip bir de üste çıkmaya çalışırsak tabi ortalıkta tecavüzler kaynar :KK43:

dileme özur filan bizimde cocugumuz var kimseye kufretmez
kufredene terbiyesiz kotu seyler konusma der.
hem suclu hem guclu ebeveynler basi bos birakmis edep terbiye ogretecegine cocugunu savunmaya gelmis.
bir daha sizde kimsenin cocugunu vurmayin sakin ailesine soyleyin kimse kimsenin ccuguna vuramaz savundugum sey bu degildi.
burda karsilikli ozur dilenmesi gerekiyor sen vurdugun icin ailede cocugunun terbiyesizligi icin

bence dilemeyin evet siz vurmakla hata yapmışsınız ama çocuğuna terbiye veremeyen anneden özür dilemenizde gerekmez bence .... ben olsam cocukdan dilerim ama anneden dilemem ...
İşte bilmiyorum ki akşamdan beri bi sıkıntı oldu kalbimde annem de keşke öyle yapmasaydın uyarırdık dedi bir an da yaptım bir anlık sinirle :KK43:

dileme özur filan bizimde cocugumuz var kimseye kufretmez
kufredene terbiyesiz kotu seyler konusma der.
hem suclu hem guclu ebeveynler basi bos birakmis edep terbiye ogretecegine cocugunu savunmaya gelmis.
bir daha sizde kimsenin cocugunu vurmayin sakin ailesine soyleyin kimse kimsenin ccuguna vuramaz savundugum sey bu degildi.
burda karsilikli ozur dilenmesi gerekiyor sen vurdugun icin ailede cocugunun terbiyesizligi icin
Evet aileye gidip özür dilemek istiyorum fakat nasıl bir tavırla karşılaşacağımdan korkuyorum çünkü anneannesi bayağı cazgırdı

Tokat atmak biraz fazla olmuş bence. Çocuklar terbiyesizlik yapmış olabililirler ama sizin onları uyarma şekliniz yanlış. Tokat atmak yerine ailesine bildirmeliydiniz. Çocuktan sorumlu kişiler onlar. Benim çocuğuma herhangi biri ,suçu da olsa tokat atarsa bende kapısına dikilirim. Bundan sonra biraz daha sakin olursunuz umarım

Çocuklar ufak ya büyük olsa bu kadar üzmezdim kendimi. En fazla 6 yaşindadır bana küfreden.
yerinizde olsam cocukla konusurdum. oncelikle ona vurdugunuz icin ozur dileyip sonrasinda da bu kadar tatli bi cocuga bu kufuru ben yakistirmadim diyin. 6 yas bu davranislarin sergilenebildigi yaslqr. tukurmek ws. kufur uc nokta. ama gel gor ki cocuk:)

Hickimse baskasinin cocuguna el kaldirmamali. Bizim toplumda bazi cahiller cocuklarinin küfür etmesinde sakinca görmez cünkü kendileri devamli kullanir. Hatta cocuklarin küfür etmelerini komik bulurlar. Bu sadece cahillikten ve edepsizlikten. Bu ama o cocuklarin sucu degil. Onlari böyle yetistirenlerin kabahati. Özür dillemeyin. Bir dahada baskasinin cocuguna vurmayin sizin basiniz belaya girer.

yerinizde olsam cocukla konusurdum. oncelikle ona vurdugunuz icin ozur dileyip sonrasinda da bu kadar tatli bi cocuga bu kufuru ben yakistirmadim diyin. 6 yas bu davranislarin sergilenebildigi yaslqr. tukurmek ws. kufur uc nokta. ama gel gor ki cocuk:)
Çok haklısınız ben de o çocuğu gördüğüm ilk fırsatta bunu yapmayı planlıyorum çok teşekkür ederim

Evet aileye gidip özür dilemek istiyorum fakat nasıl bir tavırla karşılaşacağımdan korkuyorum çünkü anneannesi bayağı cazgırdı
kardesim dileme özür.
eger kadin makul anlayisli bir insan olsaydi seninle kavgaya cocuguna vurdugun icin gelirdi kadin torunun terbiyesizligini savunmaya gelmis.

Hickimse baskasinin cocuguna el kaldirmamali. Bizim toplumda bazi cahiller cocuklarinin küfür etmesinde sakinca görmez cünkü kendileri devamli kullanir. Hatta cocuklarin küfür etmelerini komik bulurlar. Bu sadece cahillikten ve edepsizlikten. Bu ama o cocuklarin sucu degil. Onlari böyle yetistirenlerin kabahati. Özür dillemeyin. Bir dahada baskasinin cocuguna vurmayin sizin basiniz belaya girer.
Bu bana büyük ders oldu. Ki öyle çocukları da seven bir insanım anlayamadım birden bire neden öyle yaptığımı. Yorgun argın gelmiştim sanırım çocuk da küfredince kendime hakim olamadım. İlk fırsatta çocuktan özür dileyeceğim

Tokat atmak biraz fazla olmuş bence. Çocuklar terbiyesizlik yapmış olabililirler ama sizin onları uyarma şekliniz yanlış. Tokat atmak yerine ailesine bildirmeliydiniz. Çocuktan sorumlu kişiler onlar. Benim çocuğuma herhangi biri ,suçu da olsa tokat atarsa bende kapısına dikilirim. Bundan sonra biraz daha sakin olursunuz umarım
Çok doğru. Çok utanıyorum zaten nasıl telafi edebilirim sizlerden fikir bekliyorum

X