kötü kaynana, yamağı görümce ve ikiz bebeklerim!

helinxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
114
54
Kötülükte yarışmalara katılacak bir kaynanam var. Anlatmam için sayfalar, okumanız için saatler gerek, bu da imkansız. Özetle şunu söyleyim ki, ikiz bebek doğumumu ve şimdi ikiz bebek bakımı denen zorlu sürecimi daha da zehrediyor! Taa başlara dönersek, nişanlıyken anneme telefonda bağırdı, sırf bazı eşyaları onunla bakmaya gidiyoruz diye, niye kendisi çağrılmıyomuş. Ama ne bağırma, önce bağırdı, sonra oğlunu aradı ağladı. Ayrılmadım nişanlıyken çünkü aşıktım. Bir de kaynana sonra pişman rollerine büründü, ağladı falan güya başka sorunları varmış da... Evliliğimizin ilk günlerinde de annemlere ne zaman yemeğe gitsek, eşime çok kilo alıyorsun bizde yemek yiyin derdi telefonda, tabi benim duymadığımı sanarak. Hamile oldum, bir tas çorba getirmedi, bize gelip yemek yedi, evdeki hazır şeyleri tüketti. Doğum yaptım zehretti sözle saldırdı bana, doğum yaptığım gün ve ertesi üç gün erkeklerin kalmasının yasak olduğu hastanede eşim yerine kalıp bana sözlü saldırılarda bulundu, o dönemde eşimi benden uzaklaştırdı, beni tehdit etti sizi ayırırım diye (sebebi annemlere yakın mahallede oturmamız), sonra da mağdur rolünde sinir krizi geçirdi. Kadın tansiyon hastası ve bunu kullanıyor. Doğumum sezeryandı, o kadar kötü geçti ki, ağrılarım, idrar sorunlarım aylar sürdü. Bebeklerim 5 aylık, ben hala her gün ağrı kesici alarak onlara bakabiliyorum. Aynı şehirde ama uzak semtlerde yaşıyoruz. Doğumdan sonra anneme ve bana saldıran bu kadın, bir gün bir tas çorba getirmedi doğumdan sonra da. Şimdi sürekli haber vermeden evime gelip, beni görmezden gelip koşa koşa bebeklerin yanına gidiyor. Birine (oğluna benzettiğine) canım güzelim diye saldırarak çıldırmış gibi severken, diğerine (bana benzettiğine) şişko diyip duruyo ve hep ona daha uzak. Bu arada bu ikizleri görenler tek yumurta sanıyor, ama kadın gerçekten hasta. Eşim; annem rahatsız takma, boşver diyip duruyor, güya taraf tutmuyor, ama beni üzen şu ki annesinin nasıl bir kötü ruhlu insan olduğundan bihaber. Ne kadar anlatsam da bilmiyor çünkü kadın onunla yanında beni seviyor rolü yapıyor, eşim de boşver zaten uzağız takma diyor. Annesiyle de günde 2 kez konuşur haberleşir mutlaka. Kadın facebook’tan oğlunun fotoğraflarının altında “I love you” yazıyor, evine gittiğimizde gördüm, yattığı yerin başucunda oğlunun gençlik fotoğrafları var. Bir de ona benzettiği ikizime çok benzeyen bi bebeklik fotoğrafını bulmuş, onu çerçeveletmiş. Takıntılı, ve çok kıskanç olan bu kadınla ne yapacağım ben bilmiyorum. Sırf ondan kurtulmak için ayrılmayı çok düşündüm ama ailem iki bebekle beni kabul etmedi, bebeklerin benim kadar babaya da ihtiyaçları varmış. Kadını takmıyım diyorum, çat kapı kapımda, eli boş. Zaten evde yemek pişmiyor, ikiz bakımı çooook zor gecesi gündüzü ayrı dert, açlıktan sütüm azalıyor, bir de eli boş gelip buzdolabını karıştırıyor, eksik arıyor. Bir de görümcem var ki bunun küçük modeli. Herşeyi bilir, bir tek yeğenlerine sevgi göstermeyi, insanlığı bilmez. Bana saldıracak yer arar durur, hiç konuşmam yüz vermem. Annem hep Allah iyilerle karşılaştırsın diye dua ederdi bana ama olmadı. Ne yapacağım bu aileyle ben...

Oğlunun resimlerini başının ucunda çerçeveletmesi normal
Okadının oğlu ana oğul yani
Resimlerinin altına seni seviyorumda yazar seni yaratana kurban olurumda yazar
Buna birkere takılmayın
Devamlı eli boş geldiğinden evdekileride yediğinden bahsetmişsiniz
Ona birşey diyemem belki sorumsuzluk yaptığı ama genede takmayın derim
Geldiğinde buyur edin yesin içsin gitsin
O size yapmadığı bir tas çorbayı siz verin bereketiniz artar

Sana kötü sözler sarfetti onu anladım ve tabiki tasvip etmiyorum.
Ama geri kalan kısmı yok resim çerçevelettirmiş yok birini seviyo diğer bebeği sevmiyo falan diye anlattıkların boş dertler severse sevsin sevmezse sevmesin.
Facebook da I love you yazsa ne olcak yazmasa ne olcak.
Çok detaycısın. Ve sırf bu yüzden ayrılınmaz.

Bence esin farkinda her şeyin ama annesi olduğu için bir şey yapamiyor. Mümkün olduğunca uzak duracaksin. Eve geldiklerinde anneni de çağır. Birlikte olun. Bir sey dediğinde cevabini ver ve onu önemseme.

Sana kötü sözler sarfetti onu anladım ve tabiki tasvip etmiyorum.
Ama geri kalan kısmı yok resim çerçevelettirmiş yok birini seviyo diğer bebeği sevmiyo falan diye anlattıkların boş dertler severse sevsin sevmezse sevmesin.
Facebook da I love you yazsa ne olcak yazmasa ne olcak.
Çok detaycısın. Ve sırf bu yüzden ayrılınmaz.
çocukları ayırması bence ilerde sıkıntı olur. çocuk kendini bilince üzülmez mi babaannem beni neden sevmiyor diye?

N'apacaksın biliyor musun ?
Umursamayacaksın..
Ne halt yerse yesin..
Evine mi geldi git bebelerinle ilgilen.
Laf mı sayıyor tın de, of basım şişti de tak kulaklıgını muzik dinle :)
Kesinlikle ama kesinlikle kaale alma.

çocukları ayırması bence ilerde sıkıntı olur. çocuk kendini bilince üzülmez mi babaannem beni neden sevmiyor diye?
O kendine yaptığı kötülük ilerde torunu da onu sevmez. Sevmezse de sevmesin zaten.
Benim kv şimdiden doğmamış çocuğumu benden kıskanıyo ve elinden alcam falan diyo. Öyle benimki gibi olmasından iyidir yine.

Ikiz bakmak zor. Allah guc kuvvet versin size yardim eden kimse var mi? Bir tas corba getirmedi eli bos geldi vesaire diye bir kac kez yazmissiniz. Eger boyle bir beklentiniz varsa dile getirin. Yemek konusunda bana yardimci olur musun diye sorun. Belki o da yaptigim yemegi yemez gelin diye eli bos geliyordur.

bende oğlan annesiyim hep derim ki herkes kızını evlendirirken ağlar ben oğlumu evlendirirken ağlarım o kadar aşığım oğluşuma ama bende kaynana olunca böyle mi olacağım Allahım. yok yok olmam gelinim bana torun vericek hem de ikiz o bebişlere nasıl bakarım pamuklara sararım gelinime de öyle. ama sizinki cidden rahatsız. eşinizde de suç var dese anne yardım etsene diye bu evlatları da anlamıyorum. allah selamet versin bebişlerle size.

Ben tek çocukla basedemiyorum ikiz düşünemedim, eşin de takma diyip olaydan sıyrılmasın seni etkilemese neyse takma derim ben de ama seni etkiliyor şu an, sizi ayırırım falan ne demek

Ben bir annenin çocuğuna sevgi gösterisinde bulunmasını normal buluyorum-Siz birde anneannemi görseniz tüm çocuklarını hatta torunlarını yer sanırsınız-

Geriye kalan konularda size kötü davranmasında, yeni doğum yaptığınız dönemlerde hassas davranmamasında haklısınız.

Eli boş gelmese iyi olur ama öyleysede yapcak bişey yok. Yanı buna takılmamanız lazım. Hangimizin kayınvalidesi eli dolu gelirki. Karıştırsın dolabı kusur bulsun. Sizde ben böyleyim beğenmeyen gelmesin dersiniz olur biter. Böyle bir tepki verebileceğinizi ummadığı için onu takacağınızı bildiği için damarınıza damarınıza basıyor

Ben tek çocukla basedemiyorum ikiz düşünemedim, eşin de takma diyip olaydan sıyrılmasın seni etkilemese neyse takma derim ben de ama seni etkiliyor şu an, sizi ayırırım falan ne demek
Bu işi cinnet çözer be adam olacak kızım :)
Saglam olanından şöyle en kallavisinden.
Korkutsa yeter bence :)
Evine inip laf bilemeye korkar.

Onun getirdigi yenmez zaten bence beklentili olma ama ne yap et esine onun kotu oldugunu goster bir gun damarina basin cirkeflestiginde ses kaydina alin ve dinletin malesef oyunu kuralanina gore oynamazsan sirtina biniyor millet

X