Koyunlar Louvre Müzesi'ni bastı

simon

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
6.359
1.917
Fransa'nın dünyaca ünlü Louvre Müzesi çiftçilerin protestosuna sahne oldu, ancak ortalık bir anda karıştı çünkü çiftçiler yalnız gelmemişti.

$140328_KOYUN.hlarge.jpg

Fransız çiftçiler, Avrupa Birliği'nin ortak tarım politikasını protesto etmek için dünyaca ünlü Louvre Müzezi'nde eylem yaptı. Müzeye koyunlarla giren çiftçiler, turistlerin ilgisini çekti.

Çiftçiler Birliği adına açıklama yapan Laurent Pinatel, "Bugün, tarım bakanının çiftçileri yok edecek politikasını protesto etmek için buradayız. Bizim yerimiz müze değil, kırlardır. Ama bizi müzelik yapmaya çalışıyorlar." dedi.

Jean-Emile Sanchez ise her yıl çiftçi sayısının 20 bin kadar azaldığını belirterek, "Ekonominin diğer sektörlerine uyguladıkları kanunların aynısını bize uyguluyorlar. Yok olmak üzereyiz." diye konuştu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25506907

O koyunları oraya nasıl sokmuşlar yahu o müzenin girişi biraz değişik. :KK53: Zekice bir eylem olmuş. :KK1:

ben o müzeye gittim ve oraya kadar nasıl girmişler anlamadım
giriş cidden biraz değişik ve görevliler var

demek ki izin aldılar
ama güzel eylem olmuş :KK1:

aslında böyle bir protestoya bizim ülkemizin de ihtiyacı var.hayvancılık ve çiftçilik ülkemizde can çekişiyor.yanlış politikalar yüzünden tarım ülkesiyken dışarıdan saman ithal eden ülkeye döndük:KK50:

X