Kpedere gelen cezayi bizim odememiz

Iyide terasi kullanacak olan amca neden kp ödesin ki amca çok fena imis. Yada yiyorsa amca cocuklarina odetsin madem. Neden sizin kp nin cocuklari ödüyor. Kayniniz ne diyor öderim mi diyor o da. Kp burda sesini yukseltmeli bence
Ya aynen öyle. Neymiş cezanın yarisi kpeder adına gelmiş bir de nasıl ödeyeceksiniz demiş kpedere hic ben öderim hepsini dememiş. Eşim de konustu tel de amcayla yine arayacak bu hafta.

Iyi günler. Kpeder köyde yaşıyor..Kpeder ve esimin amcası altlı üstlü oturuyorlar.alt katta kpeder üst kat amcasının. Amcası farklı yerde yaşıyor yazları 1 ay kalıp gidiyor.
Bir yıl kadar önce Eşimin amcası üst kata teras yapmak istedi. Balkonu genişletti yan tarafta arazi sahibi ile anlaşmazlık çıktı o tarafa bakan pencere varmış vs eşimin amcasını şikayet etti bunun üzerine kacak yapılaşma görüldü yaptığı ve kpeder ve esimin amcasına 30 bin ceza geldi ayrı ayrı. Bu durumda kpederin suçu yok çünkü kardeşi üst kata teras yapmak istedi onlar alt katta oturuyor..

Eşimin amcası kpedere gelen cezayi ödemek istemiyor siz ödeyin demiş Kpederin durumu yok sadece emekli maaşı var..ve hoop cezanın bir kısmını biz ödeyecekmişiz 🙄🙄🙄🙄 cezanın yarısını eşimin kardeşi yarısını biz. Bir haftada ödenirse biz 12.5 bin lira ödermişiz az ödenirmis sonra ödenirse biz 15 bin ödermişiz.
Kpeder üzülüyormuş çok eşim ödeyemem diyemezmis.
Şimdi benim bu durumla alakam yok. Biz iki memur maaşıyla geçinmeye çalışan insanlarız her ay 3 5 artırdigimizi kenara koymaya çalışırız. Yok yere niye olan paramizi cezaya verelim.. Eşimle tartıştım niye biz ödüyoruz ne alaka diye. Kpederin durumu yok onlar mi kredi çeksin dedi.
Neyse bir hafta içinde durumda değişiklik olmazsa yanı eşimin amcası tamamı ödemek istemezse bize kalacak
Eşimin amcası euro kazanıyor bu arada. Yanı onlar sebebiyle gelen cezayi ödeme imkanı var. Kaldı ki onun sebep olduğu bir durum.
Bu durumda siz me yaparsınız
Ödemem banane ister tl kazansın ister euro ödemem ödetmem de keyfi teras yapmayı biliyorsa cezayı ödesin

Bu hayatta neden hoslanmazsan sizin imtihaniniz olur
Gerçekten oyle
Siz normalde de köye gidince oraya alınanlardan rahatsızdı iz 400liralik alışveriş yapıyor diye hoslanmiyordunuz
Şimdi onun kaç katı ödemek zorunda kalacaksiniz ve siz bu gidişle maalesef açtığınız konular hep para üzerine olacak gibi.

Kpeder izim vermiş evet. Teras yapılan yer ortakmis. Ev de musterekmis. Yanı benimle ilgili olan bir şey değil. Aslında bir yanım kp ödesin izin vermeseydi diyor. Onların da durumu yok. Bizlik bir durum da yok. Ben maaşımı harcamayıp biriktireyim sonra yok yere cezaya gitsin para
İzin vererek ortak olmuş. Ceza ondan.
Bile bile lades.
Araba varmış satsın.
Keyfine göre iş yapan cezasını ödesin.

Ben de öyle düşünüyorum. Ben olsam ben de ödemem. Neymiş eşimin anne babası ağlıyormuş neymiş haciz gelirmiş ödenmezse. Sanki bize sordular teras yaparken
Mantıklı makul çözümler üretmiyor anne baba , çocuklarına duygu sömürüsü yapıyor. Amcaya laf anlatamıyolarsa yeğenlerini arasınlar onlar düşünsün babalarının teras cezasını. Teras yapan onlar ceza gelen kp,bunu ödemek zorunda bırakılan konu sahibi.. Yazık gerçekten.

Önceki mesajları okumadım da niye ruhsata aykırı kısmın cezası kayınpedere kesilmiş? Aykırılığı kim yaptıysa ceza ona kesilir yapı tatil zaptı onun adına düzenlenir. Kayınpederiniz ben yapmadım diye dilekçe versin belediyeye

Ya inanın hasta olsalar da versek gözüme batmaz..Yok yere verecek olmaya üzülüyor insan.
Kpedere neyi tembihleyelim ki geçtiğimiz yıl dolandırıcı arıyor bunu bu da para çekmeye gidiyor. Son anda biri engel oluyor Öyle saf biri.
Ozaman bi karar almadan oğullarını arayıp danışacak.
Eşiniz ödemek ister, haklı
Sizin zorunuza gider, haklısınız

Bütçeniz birikiminiz eşinizle ortaksa siz de aynı miktarda annenize veya babanıza bir hediye vs alın derim. Siz de çalışıyorsunuz ve içinize oturur bu havaya giden para. İlerde eşinize bunun imasını yaparsınız olabilir hak da veririm size, insanız neticede. O paralar kolay kazanılmıyor.

Önceki mesajları okumadım da niye ruhsata aykırı kısmın cezası kayınpedere kesilmiş? Aykırılığı kim yaptıysa ceza ona kesilir yapı tatil zaptı onun adına düzenlenir. Kayınpederiniz ben yapmadım diye dilekçe versin belediyeye
Kpedere değil hem amcaya 30 bin hem kpedere 30 bin ev müşterek yani tapuda öyle görünüyor Amca tamamını öderim demiyor. Kpederin durumu yok odemeye

Kpedere değil hem amcaya 30 bin hem kpedere 30 bin ev müşterek yani tapuda öyle görünüyor Amca tamamını öderim demiyor. Kpederin durumu yok odemeye

Tapu yüzde 50 yüzde 50 anladigim kadariyla

Tapu kimin üzerine olursa olsun yasada ruhsata aykırı imalatı yapan suçludur cezayı ona göre kesiyoruz. Mesela adam evini kiraya vermiş kiracı habersiz balkon kapatmış. Kiracıya cezai işlem uygulanır. Ya da arazinizi biri işgal etti baraka yaptı konteyner koydu vs... tapu sahibi olarak size mi işlem uygulayacağız, ne kadar adaletsiz olurdu. İşgali yapan kişi adına tutanak tutulur 775 sayılı kanundan işlem yapılır

Tapu kimin üzerine olursa olsun yasada ruhsata aykırı imalatı yapan suçludur cezayı ona göre kesiyoruz. Mesela adam evini kiraya vermiş kiracı habersiz balkon kapatmış. Kiracıya cezai işlem uygulanır. Ya da arazinizi biri işgal etti baraka yaptı konteyner koydu vs... tapu sahibi olarak size mi işlem uygulayacağız, ne kadar adaletsiz olurdu. İşgali yapan kişi adına tutanak tutulur 775 sayılı kanundan işlem yapılır

O zaman konu sahibi itiraz etse sonuç alır gibi değil mi

Anladım o zmn neden kpedere ceza geldi? Yanı cezayı kesenler kimin yaptığını araştırmadan mi ceza yazmış oldular. Ceza kağıdında itiraz için idare mahk yazıyor oraya itiraz için mi başvursunlar itiraz süresi geçmedi daha

Anladım o zmn neden kpedere ceza geldi? Yanı cezayı kesenler kimin yaptığını araştırmadan mi ceza yazmış oldular. Ceza kağıdında itiraz için idare mahk yazıyor oraya itiraz için mi başvursunlar itiraz süresi geçmedi daha

Tapu kaydına bakıp kp ve kardeşini görüp ataştırmadan ikisine ortak ceza kesmişlerdir. Mahkemeye itiraz edin zaten ama belediyeye de durumu açıklayan dilekçe verin. İşlemi yapan birimle de görüşme şansınız varsa görüşün. Yasada yapıyı yapan suçludur bizim yapmadığımız imalat için ne hakla bizim adımıza ceza kesersiniz vs bastırın yani haklısınız sonuçta.

Tapu kaydına bakıp kp ve kardeşini görüp ataştırmadan ikisine ortak ceza kesmişlerdir. Mahkemeye itiraz edin zaten ama belediyeye de durumu açıklayan dilekçe verin. İşlemi yapan birimle de görüşme şansınız varsa görüşün. Yasada yapıyı yapan suçludur bizim yapmadığımız imalat için ne hakla bizim adımıza ceza kesersiniz vs bastırın yani haklısınız sonuçta.
Teşekkürler inşallah öyle olur haklılar sonuçta

X