KPSS ve İş Bölümü

Doktora gitti defalarca ama ilaç kullanmaya gelince yok.
Hem aksi, hem kilolu birine dönüştü. Senden soğuyorum diyorum, ciddiye almıyor.
Beraber kilo verelim dedim. Tamam dedi ama devamını getirmedi. Ben 10 kg verirken, eşim kilo almaya devam ediyor.
Kilona dikkat et diyorum sen kendine bak diyor.

Sinir katsayım giderek artıyor.

Bu şekilde nereye varmayı düşünüyor ki, şeker hastalığı ciddi bir hastalık kontrol altında tutulması gerekli. İlacı kullanmaması tamamen saçmalık, zorla tepesine dikilip içirceksiniz.

Çocuklarına da mı acımıyor bu adam, karakteri değişmiş resmen, çocukları da korkutuyor.

Ciddi konuşun, ya ilacı iç ya da çık git çocukları korkutma diyin.

Selam KK nın akıllı kadınları.

Az çok herkesin bildiği gibi 3 çocukla üniversite okuyordum. Bir aksilik olmazsa Haziran ayında mezunlar kervanına katılıyorum. Ağustos ayında da KPSS var. Sene başından beri elimden geldiğince KPSS ye çalışmaya çalışıyorum ama çok zor.
3 çocuk, ev işleri derken bana çok çok az vakit kalıyor.

Eşimin işi rahat. Bize bol bol vakit ayırabilir ama sürekli "uyuyor." Evet, uyuyor. İşi yorucu değil. Çünkü kendisi çok rahat işim var diye gayet mutlu.
"Artık KPSS ye ramak kaldı, uyumak yerine yükümü hafiflet de sınava adamakıllı çalışayım" diyorum. Ev işlerini boş ver, sen sadece sınava çalış diyor dalga geçer gibi. Sanki mümkünmüş gibi. Adamı boğmak istiyorum.

KPSS öncesi onun yüzünden sinirlerim bozulmak üzere. Çok tartıştım, kavga ettim ama değişen bir şey olmadı. Hatta olur da atanırsam sana maaşımdan zırnık vermeyeceğim. Ne halin varsa gör dedim. Umrunda değil.
Ders çalışmak zor bir süreç, sadece çalışmak değil bir süre de dinlenmek gerekir. Yemek dışında bir şey yapmayın, evde olduğu süreçte çocukları babaya yönlendirin. Onun dışında mesela çamaşır yıkanacaksa yıkayın eşinize söyleyin assın. Hem çocuk hem ev işi yanında da ders çalışmak gerçekten zorlayıcı. Çocuksuz halimle ders çalışırken ev işlerine yetemiyorum ben. Geçen sene sınava bir ay kala Yemek yapmayı bile bırakmıştım eşim yapıyordu birlikte toplayıp çay içip derse dönüyordum. Eşinizin desteği çok önemli bu süreçte.

ben olsam eğer bu sınavı kazanırsam senin zerre katkın olmadığı için sana zerre para vermeyeceğim bilesin derdim. Öküz herif
Aynı cümleleri kurdum. Tınlamıyor. Araba tatil hayali kuruyor kendi kendine.

Bu şekilde nereye varmayı düşünüyor ki, şeker hastalığı ciddi bir hastalık kontrol altında tutulması gerekli. İlacı kullanmaması tamamen saçmalık, zorla tepesine dikilip içirceksiniz.

Çocuklarına da mı acımıyor bu adam, karakteri değişmiş resmen, çocukları da korkutuyor.

Ciddi konuşun, ya ilacı iç ya da çık git çocukları korkutma diyin.
Ciddi konuşsam da o ciddiye almıyor. Bir acayip rahatlık var üstünde.

Ders çalışmak zor bir süreç, sadece çalışmak değil bir süre de dinlenmek gerekir. Yemek dışında bir şey yapmayın, evde olduğu süreçte çocukları babaya yönlendirin. Onun dışında mesela çamaşır yıkanacaksa yıkayın eşinize söyleyin assın. Hem çocuk hem ev işi yanında da ders çalışmak gerçekten zorlayıcı. Çocuksuz halimle ders çalışırken ev işlerine yetemiyorum ben. Geçen sene sınava bir ay kala Yemek yapmayı bile bırakmıştım eşim yapıyordu birlikte toplayıp çay içip derse dönüyordum. Eşinizin desteği çok önemli bu süreçte.
Maalesef hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Çocukları babaya yönlendirsem de o da bana geri yolluyor.

X