Kredi meselesi

Mlskurtast

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2017
335
113
Kızlar merhaba 1,5 yıllık evliyim eşim de bende çalışıyoruz esimin geliri bana göre daha yüksek evin kira elektrik su gıda kısmını eşim karşılıyor bende elimden geldiğince birikim yapmaya çalışıyorum ancak yeni bir ev işine girdik krediyle kredinin 3te birini eşim 3te ikisini ben karşılıyorum benim aldığım maaş dediğim gibi eşimden çok daha az elimde bir miktar kalıyor o da ay sonu sıfıra vuruyor artık birikimde yapamıyorum sizde ilerde kendimi garantiye almak adına birikimime devam edebilmek krediye daha az yardımda bulunmak bencillik mi olur bu konuda fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim

Kızlar merhaba 1,5 yıllık evliyim eşim de bende çalışıyoruz esimin geliri bana göre daha yüksek evin kira elektrik su gıda kısmını eşim karşılıyor bende elimden geldiğince birikim yapmaya çalışıyorum ancak yeni bir ev işine girdik krediyle kredinin 3te birini eşim 3te ikisini ben karşılıyorum benim aldığım maaş dediğim gibi eşimden çok daha az elimde bir miktar kalıyor o da ay sonu sıfıra vuruyor artık birikimde yapamıyorum sizde ilerde kendimi garantiye almak adına birikimime devam edebilmek krediye daha az yardımda bulunmak bencillik mi olur bu konuda fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim
Adama da yazık. Evet bencillik olur biraz elinizi taşın altına koyun. Aynı şeyi erkek yapsa bak karısından evinden kısıp para kaçırıyo diye linçleriz burda. Her şeyi adam yapsın siz tapuya ortak olun yanlış. Maaşınızdan memnun değilseniz iş değiştirin

Tapu eşinizin üzerine olması fark etmez. Evlendikten sonra edinilen mallar kanunen yarı yarıya.
Özel bir noter onaylı anlaşma imzaladınız mı ev eşinizin üzerine olacak siz hiç hak iddia etmeyeceksiniz diye? Böyle bir şerh vs var mı?
Hayır hayır öyle bir şey yapmadik

Ev zaten ikinizin olmayacak mı, hala neyin garantisi?

Ev esimin üzerine ama bunun evlilikte bir önemi var mi
Aslında farkeder. Eğer şerhli biçimde tapuya bildirilmediyse adamın üstüne olduğu için netten çok rahat satışını yapar,haberiniz olmadan. 2.nci 3.uncu kişilere geçirirse geçmiş olsun. Ne kadar bosanirken yari yaroya olsada evliyken tapu üstündeyse satış yapıyor

İlerde doğum olacak ve belli bir süre çalışamayacağım bu durumda eşimden para istemek yerine birikimlerimle kişisel ihtiyaçlarımı gidermek isterim bu yuzfeb
Ay çok yazdım da yani çocuk eşinizle ortak bir şey olduğu için kişisel ihtiyaçlarınıza da yardım eder. Hatta zorunda yani. Keyfi olarak iş birakmayacaksiniz sonuçta. Adama evlat veriyorsunuz

Ay çok yazdım da yani çocuk eşinizle ortak bir şey olduğu için kişisel ihtiyaçlarınıza da yardım eder. Hatta zorunda yani. Keyfi olarak iş birakmayacaksiniz sonuçta. Adama evlat veriyorsunuz
Yaa evet haklısınız ama kendi babamdan bile para isteyemezdim eskiden anlar öyle koyardı cebime bi şekilde evet eşim biliyorum ama iki gün sonra demesin sen calismazken ben baktım sana açıkçası minnet etmek istemiyorum

Yaa evet haklısınız ama kendi babamdan bile para isteyemezdim eskiden anlar öyle koyardı cebime bi şekilde evet eşim biliyorum ama iki gün sonra demesin sen calismazken ben baktım sana açıkçası minnet etmek istemiyorum
Siz evlisiniz farkında mısınız ?

Yani ticari anlaşma mı sizinki anlayamadım.
Sonuçta ikinizin bebeğini dünyaya getirmiş olacaksınız

Yani esler arasında böyle bir muhabbet olabilir mi? Olacağına ihtimal veriyorsanız evlilikte sıkıntı var demektir. Evlilik böyle birsey değil. Allah korusun eşiniz rahatsızlık geçirip calisamasa ve siz baksanız öyle bir şey mi geçecek aklınızdan?

Evlilik böyle bir şey değil ki. Eşiniz böyle konuşup başınıza kalabilecek biriyse sen benim sayemde birikim yaptın, para kaçırıyorsun falan da der. Böyle düşünebilecek biri zaten lafı her türlü sokar.

Siz evlisiniz farkında mısınız ?

Yani ticari anlaşma mı sizinki anlayamadım.
Sonuçta ikinizin bebeğini dünyaya getirmiş olacaksınız
Sizin evliliğinizde nasıl bilmiyorum ama benim eşim aldığı herseyi söyler telefon aldı mesela doğum günümde birsey olur telefon aldım sana bak ama sen şunu yapıyorsun der

X