krediyle araba alınır mı

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
Sadece eşim çalışıyor ve en kötüsünden de olsa bi arabamız olsun diyor. 40-50 bin arası araçlar gerçekten kötü , ve 36 ay vadeli kredi çekmek durumundayız. Aylık 2bin lira ödeme oluyor. o paraya almaktansa ve geçimimizi zorlamaktansa arabasız olsak daha iyi diyorum.
Bende kpss hazırlanıyorum ,olacak mı belli değil, biraz zor bu sene açıkçası , yani bende çalışsam ancak olur diyorum . Eşim kendisi özel sektörde, benim özelde çalışmamı istemiyor, zaten şu yaşıma kadar ders ders, oku oku derken çalışmadığımdan tecrübe arıyorlar.

Belki sınav sonrası iş arayabilirim bilemiyorum doktora yapıyordum, bıraktım gibi, ama sırf okuduğum için bile işe almamışlardı, sen burda ortaokul, lise mezunu insanla aynı ortamda olacaksın, bir süre sonra istemeyeceksin , neden onlarla aynı pozisyondayım diyeceksin demişti ve diyalog bile kurmayı sevmeyeceksin, eğitim seviyeniz farklı dedi.

Sadece eşim çalışıyor ve en kötüsünden de olsa bi arabamız olsun diyor. 40-50 bin arası araçlar gerçekten kötü , ve 36 ay vadeli kredi çekmek durumundayız. Aylık 2bin lira ödeme oluyor. o paraya almaktansa ve geçimimizi zorlamaktansa arabasız olsak daha iyi diyorum.
Bende kpss hazırlanıyorum ,olacak mı belli değil, biraz zor bu sene açıkçası , yani bende çalışsam ancak olur diyorum . Eşim kendisi özel sektörde, benim özelde çalışmamı istemiyor, zaten şu yaşıma kadar ders ders, oku oku derken çalışmadığımdan tecrübe arıyorlar.

Belki sınav sonrası iş arayabilirim bilemiyorum doktora yapıyordum, bıraktım gibi, ama sırf okuduğum için bile işe almamışlardı, sen burda ortaokul, lise mezunu insanla aynı ortamda olacaksın, bir süre sonra istemeyeceksin , neden onlarla aynı pozisyondayım diyeceksin demişti ve diyalog bile kurmayı sevmeyeceksin, eğitim seviyeniz farklı dedi.
Bu arabalardan mı alacaksınız?

38.000 bin

1650618674490.png

44.00 bin
1650618640828.png

30.000 bin

1650618696002.png

49.900 bin

1650618713252.png

50 bin liralık araba pişmanlıktır.Başınıza bela olur,paranıza yazık.

Bu zaman birşey alinacak zaman değil..is sadece kredi ödemekle olmuyor.benzini var,vergi,kasko ,bakım vs bir sürü masraf var..ayda o arabaya 2000 değil 3500 falan harcarsanız...ayrıca paraya ihtiyacınız varsa ,saydiginiz sebepleri düşünmez, çalışırsınız.. diplomanızı mi yiyeceksiniz..

50 binlik araç almayin derim aylık ödeyeceğiniz 2 bin büyük olasılıkla her ay 4-5 bini bulur masraflariyla.

Bu arabalara binmektense can güvenliğiniz
icin arabasiz kalin daha iyi. Gecen gun bir kaza gördüm. Fiorino ile sahin carpismis. Fiorinonun sadece kaput yamulmus, şahininse yarisi yoktu abartmiyorum gerçekten yoktu, kagit gibi kıvrılmış. Kışın hava soguksa once binip yarim saat motoru isitmak lazim, klima desen yok, airbag oldugundan bile supheliyim.

Benim komşum aldı böyle en azından arabamiz olsun diye.
Abartısız söylüyorum en az 6 aydir kapıda duruyor araba.
Artık sanayiye verecek paramız kalmadı diye.
Bizim önceden aldığım 60 binlik arabaya 30 bin masraf yaptık baktık olmuyo yarı fiyatına sattık.
Hayatım da bu masraflı arabalardan nefret ettiğim kadar başka biseyden nefret etmiyorum.
Samimi söylüyorum çok çekersiniz.
Madem niyetiniz var para biriktirin kredi öder gibi bankaya yatırın parayı.
Sonra üzerine kredi çekin 150 bine araba alın ama masrafsız olsun.

İlk arabamız benimle yaşıt bir tofaştı.

Ondan aldığım verimi hiçbir şeyden almadım. Evet masrafı vs çoktu, ama bir yerden bir yere götürecek araç olarak en en en iyi gelen araba oydu bana. Ondan sonraki araba BMW oldu, çeyreği kadar binmedim.
(Tofaş sonrası BMW almamıza biz de çok gülmüştük)

Önerir miyim, önermem. Ama araba ihtiyacı varsa alınıp biniliyor yani taksi bulamamaktan, yeri ters vs ise toplu taşımadan vs yine de iyi.

Bir de 36 ay buna girene kadar taksi çıkmaları vs oluyor tamamına kredi, onlar da iyi araçlar değil ama onlara girmek daha mantıklı olabilir. Nadir de olsa onların da iyileri var. Mantık şu oluyor, hor kullanılmış 2012 üstü araç.

Başlığı görünce mevcut birikim üzerine 50bin sandım şuan 50 bine araba yok ki. Ayrica gem kredi, hem aracın masrafları tek maaşla zorlayacak aldiginiza pişman olacaksınız. Sanayiden cikmazsiniz. Eğitim seviyenizle çalıştığınız ortama eşiniz nasıl karar veriyor . Çalışmak istiyorsanız çalışın, eşim çalışmamı istemiyor ne demek. Atanamazsaniz yıllarca evde ders mi çalışacaksınız. Tecrübe, yaş bunlar önemli faktörler

Ay ikinci el arabalar ne olmuş öyle şoktayım şu an.
Konu sahibi sadece arabayla iş bitmiyor. Bir depo en az 700-1000 arası doluyor. En ufak bir arıza en az 1000 lira demek. Ki eski aracın arızası da çok olur. Bizim geçen sadece beş bin lira gitti sadece ufacık bir arızasına.

Bu parayla orta halli bir araba bile alınmaz
O kredinin üstüne hem benzin hemde araç masraflarını da ekleyin.

Bizim arabamız at arabasindan hallice ama bu şartlarda kendi konforumdan kısıp daha iyisini almazdim

Şu an ayağımızı yerden kessin diyebileceğimiz arabalar en az 140bin.
Bizde de bi araç var yılbaşından önce değeri 260bin iken şu an 230lara düştü
Alım gücü azaldı talep azaldı çünkü
Satıp 120binlik birşey alalım dedik 120bine araba yok
Düzgün bi tofaş bile 100bin olmuş
Kp geçen sene 30bine almıştı düşün

Herkes sanayiden çıkmaz felan demiş ama araba işi tamamen şans işi bizim Toros vardı ilk aldığımız da bir iki eksiği çıktı ayağımızı yerden de kesiyordu ama borcumuz vardı satmak zorunda kaldık. Sanayiden çıkmazdan Ziyade aşırı yakıt gideri oluyor. Getirisi ve götürüsünü dengeleyip bütçenizi zorlamayacaksa alınabilir herkes güzel araba kullanacak diye bişey yok

Arabayı bilemiyorum ama eşinizin özel sektorde çalışma demesine takıldım.
Bu zamanda kpss çok zor çok sayıda giren aday var bunun torpili vs var.
Böyle yaparak çalışma hayatından uzaklasiyorsunuz.
Evet özel sektör zor yıpratıcı vs ama evde oturmaktan iyidir.
Girdiğiniz yere de bağlı olarak çok mutlu da olabilirsiniz ayrıca.

X