Makarnalar Kremalı Etli El Açması Makarna-Pınar Krema Sponsorluğunda

retro_hippo

🏅🏅
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2018
9.937
37.175
Bugün sizlere el açması bir makarna ile geldim. Biraz uğraştırıcı olsa da deneyince bu lezzetin değeceğini göreceksiniz 😍

Şimdi gelelim malzemelere..
20190405_171014.jpg

Hamuru için
●2 yumurta
●1/4 çay bardağı irmik
●aldığı kadar un
●aldığı kadar su
● su

Sosu için
●500 gr jülyen doğranmış et
●100 gr kuyruk yağı
●400 gr mantar
●2 kırmızı biber
●2 yeşil biber
●1 kutu krema
●Tuz
●Karabiber

Öncelikle etimize tuz ve karabiber ayıp iyice yoğuralım ve dinlenmesi için dolaba koyalım.
IMG_20190405_202756_466.jpg

Şimdi sıra geldi makarna hamuruna.. 2 yumurta, irmik, tuzu ekleyip karıştırıyoruz. Hamur toparlanana kadar un ve su ekliyoruz. Sert bir hamur elde ediyoruz.. hamurumuzun rahat açılması için yarım saat buzdolabında dinlendiriyoruz. Bu sırada mantarlarımızı limonlu suda belirtiyoruz.

Dinlendirdiğimiz hamuru 2 ye bölüp yumak yapıyoruz. Elimizden geldikçe ince bir şekilde merdane yardımı ile açıyoruz. Oldukça sert bir hamur olduğu için açması oldukça zor.. sonrasında rulet yardımı ile uzun ince şeritler halinde hamuru kesiyoruz. İkinci yumağı da aynı şekilde açıyoruz. Dinlenmesi için üstünü örtüp buzdolabında dinlendiriyoruz.
20190405_201319.jpg

IMG_20190405_202756_467.jpg

Sıra geldi makarnanın sosunu pişirmeye.. öncelikle kuyruk yağımızı eritip etleri kavurmaya başlıyoruz. Et suyunu bırakınca yarım bardak kadar süt ekliyoruz. Et tamamen pişince biberleri ekleyip kavuruyoruz. Biberler kavrulunca ince dilimlediğimiz mantarları ekliyoruz. Mantarlarda pişince kutu kremamızı ekliyoruz. Altını kısıp özdeşleşmesini bekliyoruz.

Bu sırada geniş bir tencereye su ve tuz koyup kaynatıyoruz. Kaynar suya makarnalarımızı atıp kaynadıktan sonra 10 dk haşlıyoruz.
20190405_190238.jpg
pımar
Haşlanan makarnalarımızı etli sosumuza ekliyip karıştırıyoruz. Ve hazır..

Deneyenlere afiyet olsun 🤗
20190405_193516.jpg
20190405_193506.jpg
20190405_193457.jpg
20190405_193449.jpg
20190405_203756.jpg
20190405_203756.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine emeğine sağlık Hippom nefis görünüyor.:KK200:Eminim çok lezzetlidir:kk77:
Yarışmada bol şans diliyorum:KK68:
Ellerine sağlık başarılar elimle de açarım diyorsun 👏
Çok teşekkür ederim kızlar..son tabağın fotoları aceleye geldi.. ev halkı isyan etti çabuk çabuk diye..

Yalnız kendim yaptım diye demiyorum el açması makarnayı mutlaka deneyin.. aşırı lezzetliydi.. bennu makarnayı hep dışarda yiyordum tabağı 30 tl ye falan.. evde yaptım biraz uğraştırıcı ama inanın çok daha lezzetli oldu :)

Çok teşekkür ederim kızlar..son tabağın fotoları aceleye geldi.. ev halkı isyan etti çabuk çabuk diye..

Yalnız kendim yaptım diye demiyorum el açması makarnayı mutlaka deneyin.. aşırı lezzetliydi.. bennu makarnayı hep dışarda yiyordum tabağı 30 tl ye falan.. evde yaptım biraz uğraştırıcı ama inanın çok daha lezzetli oldu :)
Mutlaka deneyeceğim çok beğendim:KK200:

Eline sağlık bol kısmetler
Lezzetli görünüyor :kk77: Başarılar dilerim❤
Eline emeğine sağlık canım yarışmada bol şans ❤
Saygıdeğer üyelerimiz, sevgili ablalarım..
UNESCO'ya hangimiz haber veriyor? Dünya mirası listesine alınmalı bence :KK9:
Ellerine emeğine sağlık canım başarılar:KK36:
Çok teşekkür ederim :)

Bugün sizlere el açması bir makarna ile geldim. Biraz uğraştırıcı olsa da deneyince bu lezzetin değeceğini göreceksiniz 😍

Şimdi gelelim malzemelere..
Eki Görüntüle 2254990
Hamuru için
●2 yumurta
●1/4 çay bardağı irmik
●aldığı kadar un
●aldığı kadar su
● su

Sosu için
●500 gr jülyen doğranmış et
●100 gr kuyruk yağı
●400 gr mantar
●2 kırmızı biber
●2 yeşil biber
●1 kutu krema
●Tuz
●Karabiber

Öncelikle etimize tuz ve karabiber ayıp iyice yoğuralım ve dinlenmesi için dolaba koyalım.
Eki Görüntüle 2254989
Şimdi sıra geldi makarna hamuruna.. 2 yumurta, irmik, tuzu ekleyip karıştırıyoruz. Hamur toparlanana kadar un ve su ekliyoruz. Sert bir hamur elde ediyoruz.. hamurumuzun rahat açılması için yarım saat buzdolabında dinlendiriyoruz. Bu sırada mantarlarımızı limonlu suda belirtiyoruz.

Dinlendirdiğimiz hamuru 2 ye bölüp yumak yapıyoruz. Elimizden geldikçe ince bir şekilde merdane yardımı ile açıyoruz. Oldukça sert bir hamur olduğu için açması oldukça zor.. sonrasında rulet yardımı ile uzun ince şeritler halinde hamuru kesiyoruz. İkinci yumağı da aynı şekilde açıyoruz. Dinlenmesi için üstünü örtüp buzdolabında dinlendiriyoruz.Eki Görüntüle 2254991
Eki Görüntüle 2254988
Sıra geldi makarnanın sosunu pişirmeye.. öncelikle kuyruk yağımızı eritip etleri kavurmaya başlıyoruz. Et suyunu bırakınca yarım bardak kadar süt ekliyoruz. Et tamamen pişince biberleri ekleyip kavuruyoruz. Biberler kavrulunca ince dilimlediğimiz mantarları ekliyoruz. Mantarlarda pişince kutu kremamızı ekliyoruz. Altını kısıp özdeşleşmesini bekliyoruz.

Bu sırada geniş bir tencereye su ve tuz koyup kaynatıyoruz. Kaynar suya makarnalarımızı atıp kaynadıktan sonra 10 dk haşlıyoruz.
Eki Görüntüle 2254997 pımar
Haşlanan makarnalarımızı etli sosumuza ekliyip karıştırıyoruz. Ve hazır..

Deneyenlere afiyet olsun 🤗
Eki Görüntüle 2254992 Eki Görüntüle 2254993 Eki Görüntüle 2254995 Eki Görüntüle 2254996 Eki Görüntüle 2254998 Eki Görüntüle 2254999
ellerine sağlık kuzum çok güzel tarif ♥

X