Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş ve altına kaçırma

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

eftelyasu

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
2.171
1
43
benim oğlum 34 aylık, 2 yıl kendim baktım sonra anane babaanne 2 hafta önce bizim kurmun kreşine başladık 2 hafta oldu hep ağlıyor gitmek istemiyor birde oğlum 7 aydır tuvaletini söylüyor ama kreşden sonra sürekli altına kaçırıyor kreşde tuvalet eğitimi almışları kabul ediuyor ne yapacağımı şaşırdım

öncelikle tuvalet eğitimi konusunda kitaplar okuyun. çocuğunuza bi lazımlık almayı deneyin çünkü daha rahat ederler. lazımlığı görebileceği bir yere koyun. tuvaletini size söylediği zamanlar da sarılın ya da övün yani hoşuna gidecek şeyler yapın. ama altına kaçırdığı zaman da kızmayın, azarlamayın. aklıma bunlar geldi faydası olur umarım. bunların dışında kreşe gitmek istememesinin nedeni kreş ortamı olabilir. çocuğunuza doğru davrandıklarına emin olun derim. kreş ortamını sevmesi oradaki öğretmenlerin elinde biraz da. zaten kreşe daha yeni başlamış çocuğunuz. ilk defa karşılaştığı bir ortam orası sonuçta. o yüzden de olabilir. biraz zaman geçmesini bekleyin ve kreş öğretmenleriyle konuşun bence

X