Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş...

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
merhaba arkadaşlar çalıştığım için oğlumu bu yıl kreşe vermek zorundayım ancak benim için çok zor bir karar çok araştırdım fakat bir türlü karar veremiyorum, geçen yıl bakıcı bakmıştı onunla çok zorlandık bu yıl bakıcı düşünmüyorum bu yüzden, oğlum 22aylık olcak, sorum şu ki kreşe gittiğimde sormam geteken öncelikli şeyler neler sizce ben belirledim bazı şeyleri ancak aranızda tecrübeliarkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Birde tabiki ankara keçiörende kreş tavsiyesi verebilirseniz de yok demem:-) benim için çok büyük dert oldu bu:-( insan canının parçasını kinaeye güvenip emanet edemiyor

Kresin fiziksel ozelliklerinden cok insani ozelliklerini inceleyin. Guler yuzlu personele aldanmayın, size gosterdiklerinden fazlasini gormeye calisin. Calisanlarin ayakkabilarina dikkat edin. Normal ayakkabi giyiyorlarsa (ozellikle ayaklarinda farkli ayakkabilar goruyorsaniz) gondermeyin. Kreslerin bir numarali yalani ayakkabiyla girilmiyor, galos giyin lutfen olur. Gercekten ayakkabi giydirmeyen kres sizin galosla girmenize de musade etmez zaten. Temizlik noktasinda gorunene degil, uc noktalara dikkat edin. Ozellikle tuvaletlere bakin. Parlamasina, temiz kokmasina ozen gosterin. Cocuklarin nerede yattigini sorun, kullandiklari odada mi yoksa uyku odasinda mi? Uyku odasinda kalorifer var mi? Yataklarin alti temiz mi? Carsaflar saga sola degiyor mu? Camlar temiz mi? Duvarda eski suslere ait izler var mi? Ya da tum duvari resimler mi kapliyor? (Belki duvarin kotulugunu gizlemek icin resim yapistirmislardir her yere) Bunun disinda yemek yedikleri yer cok onemli, bulasik makineleri var mi yoksa elde mi yikaniyor?
Size yaklasimlari nasil? Cok mu guler yuzluler? Eger cok gulumsuyorlarsa bi problem var demektir.
Daha once ankara yenimahallede bir kreste calistim ve orasi bana bunlara dikkat edilmesi gerektigini aci gerceklerle ogretti. Kecioren bolgesinde kres bilmiyorum ama mumkunse devlet kresi olsun ya da daha once bi tanidiginizin cocugunu yolladigi bir kres...
Ne yakanlar donuyor ne kandirmacalar yapiliyor bilseniz akliniz hayaliniz durur...

Ekleme: ozel krese gidecekseniz ogretmeninizin diplomasini gorun bir sekilde. Duz lise mezunlarinin okul oncesi ogretmenligi mezunu diye yutturuldugunu, 20 ogrenciye 1 kisinin bagir cagir baktigini falan da gordum ben.

Benimki de 5 yaşına girdi, babası doktor ben öğretmen, bakıcı tutmak ta istemiyorum, kreş kaçınılmaz.

Anaokulu arayışına girmiş kaygılı annelere merhaba,

Bundan 27 ay kadar önce yani kızım 13 aylıkken işe dönmeme birkaç ay kala kızıma sıcacık bir yuva arayışım başladı. Çocuğum çok küçüktü ve anne sütü de almadığından mama ve ek gıdayla besleniyordu. Yani anlayacağınız kaygı düzeyim oldukça yüksekti. 13 ay evde bakılmıştı ve okula gitmek için benim gözümde oldukça küçüktü çok hasta olacağına kesin gözüyle bakıyordum. Ankara Çayyolu’nda oturduğumdan bu çevredeki tüm okulları gezdim. Yok girişinde klasik müzikle karşılamalar, yok yoga yok drama dersleri böyle büyüleyici vaatler sunan 50-100 kişilik okullar görünce daha da ürktüm. Fertelli Çocuk Akademisi tam da bu zamanda karşıma çıktı. 20 öğrenciye, güzel ve son derece nezih bir sitede bahçeli oyun parklı bir villada missler gibi bakılabileceğini ve her türlü faaliyetin de yaşı geldiğinde böyle diğer okullardaki gibi gözünüze sokulmadan sunulabildiği son derece samimi bir okul olduğunu gördüm. Kızım 2 senedir Münevver (Fertelli) Anneannesi’nin evinde son derece mutlu, çok tavsiye ediyorum hem de çok..

maltepe yada dragos civarında anaokulu tavsiyesi verırmısınız lütfennnn cocugum gıttı memnun kaldık denemenıze ıhtıyacım var

Bende Ankara keçiörendeyim. Kızım 36 aylık oldu çalışmıyorum ama artık yarım gün kreşe vermeye niyetlendim. Evimin 8-10 bina yanında bi kreş var Oray'la konuşucam bugün bakalım neler olacak
merhaba keçiörende kreş buldunuzmu gönderıyormusunuz 28 aylık kızım var calışıyorum nisan gıbı başlıycak şimdiden araştırıyoruz

merhaba keçiörende kreş buldunuzmu gönderıyormusunuz 28 aylık kızım var calışıyorum nisan gıbı başlıycak şimdiden araştırıyoruz
Evet siz Keçiören'in hangi tarafındasınız bilmiyorum ama ben kızımı 1 sene sevgi Pınar'ı kreşine bu sene de yüsra kreş e gönderiyorum

Çamlıca da ümraniye ve ataşehirde benım oğlumu gönderdiğim İnci Yıldız Anaokulunun şubeleri var Yıldız Hanıma gözüm kapalı emanet edin derim

İnci Yıldız Anaokulu tek der geçerim zaten o çevrede inci yıldızdan başka şubeleşen başka kurumda yok bildiğim kadarıyla İrem hanım çok tatlı bir hemşire meslektaşım çok yakından ilgileniyor

Ümraniye istiklal mahallesi civarında şirinköşk anaokulu hakkında tavsiyesi olan ,ya da baska bi anaokulu tavsiyesi olan anne var mı cok acil lütfen

Ben anaokulunda okulöncesi öğretmeniyim öncelikle sakin olun,çok haklısınız daha çok küçük ben devlet okulundayım ve biz 36 aydan başlayarak alıyoruz. Çok haklısınız endişelenmekte. Ama okulların listesini çıkarıp tek tek gidinhttps://instagram.com/bilginnesilanaokulu?igshid=10np5rsf885wy görün aklınıza takılan her şeyi sorun. Umarım şefkatli bir öğretmen ile tanışır çocuğunuz....

X