Kuaföre silikon dolgu yaptırdı; dudaklarını kaybedebilir!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Kadın kuaförü iddiaları reddetti: Para istediler, vermeyince iftira atıyorlar
page_kuafore-silikon-dolgu-yatirdi-dudaklarini-kaybedebilir_630342267.jpg

inPaylaşın
Merve Keleş, Adana’da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaför Soner G.’ye dudak silikonu yaptırdı. Önce 500 liraya geçici dolgu yaptıran Merve, dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yaptırdı. Enjekte edilen belirsiz madde nedeniyle dudağını tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Merve, kuaför Soner G.’den şikâyetçi oldu. Soner G. “Ben kendimi kesinlikle medikal estetik uzmanı olarak tanıtmadım. Kendisine hiçbir işlem yapmadım" dedi.

Adana’da Çukurova Üniversitesi Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 22 yaşındaki Merve Keleş’in hayatını altüst oldu. Habertürk gazetesinden Soner Özcan'ın haberine göre Merve, bir arkadaşı aracılığıyla internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan Soner G.’yle tanıştı. Dudağını kalınlaştırmak isteyen Keleş, Azerbaycan’da eğitim gördüğünü öne süren Soner G.’ye önce 500 liraya geçici dolgu yaptırdı. Dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yapılması konusunda anlaştı. Kliniği tadilatta olduğu için işlemi evde yapacağını söyleyen kuaför, 3 hafta önce genç kadına operasyonu yaptı.

Dudak şişti hastanelik oldu
Merve’nin dudakları işlemden yarım saat sonra şişmeye başladı. Soner G. bir gün sonra kendisine telefonla ulaşan ve dudaklarında dayanılmaz bir ağrı hissettiğini söyleyen Keleş’e, "Enfeksiyon kapmışsın, bu beni aşar, hastaneye git" dedi. Özel bir hastaneye giden Keleş, antibiyotik yazılıp eve gönderildi ancak dudağındaki şişlik ve ağrı geçmedi. Bunun üzerine çalıştığı hastaneye başvuran Keleş’in dudağına ne olduğu belirlenemeyen bir malzeme kullanıldığı ve alerjik reaksiyon oluştuğu belirlendi. 3 haftadır hastanede tedavi gören Merve Keleş, bu hafta ameliyat edilecek. Eğer kullanılan malzeme çıkarılamazsa genç kadının dudakları tamamen alınacak. Aynaya bakmaya çekinir hale geldiğini söyleyen Keleş, Soner G. hakkında önce hastane polisine başvurdu, sonra da emniyete giderek şikâyetçi oldu.

Telefonda iddialara cevap veren Soner G. ise kadın kuaförü olduğunu söylediğine dair iddiaları yalanladı. Soner G. “Ben kendimi kesinlikle medikal estetik uzmanı olarak tanıtmadım. Kendisine hiçbir işlem yapmadım. Bir arkadaşı aracılığıyla tanıyorum. Para istediler, vermeyince iftira atıyorlar. Hatta şantajda bulundukları ve tehdit ettikleri için suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

"Dudağımı tamamen kaybedebilirim"
İnternetten tanıştığı Soner G.’nin hayatını kâbusa çevirdiğini belirten Keleş, şunları dedi:

"Bir arkadaşım kalça ve göğüs dolgusu yaptıracaktı. İnternetten araştırma yaparken, bu kişinin medikal estetik uzmanı yazan Instagram hesabını görmüş. Arayınca bize Türkiye’de 2 yıl tıp okuyup bıraktığını, sonra Azerbaycan’da eğitim gördüğünü söyledi. Kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıttı. Benim doğuştan alt dudağımın bir tarafı yüksekteydi. Dudaklarım da inceydi. Hem şekil bozukluğunu düzeltmek hem de kalınlaştırmak için dudak dolgusu yaptırmak için anlaştım. İşlem sonrasında dudağım şişti, ateşim çıktı. Hastanede kullandığı malzemenin anlattığı malzeme olmadığı belirlenince araştırma yaptık, kadın kuaförü olduğu ortaya çıktı. 18 gündür hastanede yatıyorum. Ne kullanıldığını bilemedikleri için müdahale yapamıyorlar. Kendisini arıyorum bana 'Söylemek zorunda değilim, seninle muhatap olamam' diyor. Bu hafta ameliyat olacağım belki de dudağımı tamamen kaybedeceğim.”

Burnu çöken de var, derisi yanan da
Yılda 50 bin estetik operasyonun yapıldığı Türkiye, dünyada 9’uncu sırada. İstatistiklere göre, burun estetiği en çok rağbet gören ameliyat. Hollanda, Almanya, Fransa ve Belçika’da yaşayan kadınları gözdesi olan Türkiye’de estetik kazaları da yaşanmıyor değil. İşte onlardan bazıları:

Senem S. nefes alamadığı için bıçak altına yattı, burnunu yaptırdı ancak ameliyattan sonra burnu çöktü.

Diyarbakır’da yaşayan Ş.K., tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırdı. Ş.K.’nın 5 seans sonunda sırt bölgesi, göğüs ve kollarında 2’nci derece yanık oluştu.

Sanatçı Seda Sayan da göz altı torbalarını aldırmak için 8 yıl önce ameliyat masasına yatmış ve kör olma riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

http://t24.com.tr/haber/kuafore-silikon-dolgu-yaptirdi-dudaklarini-kaybedebilir,402220

Annemin bulunduğu hastanede yatıyormuş hanımefendi. Ve ablalarım Balcalı 'ya öyle vakalar geliyor ki... Genelini de annem görüyor :KK70: hâl böyle olunca yüzük takmak bile riskli kategorisine giriyor ailede :KK70:
Hanımefendiye geçmiş bizlere ders olsun "herkese hemen inanmıyoruz", özellikle elle tutulup gözle görülmeyen medikal diplomalara

Okuduğumda güldüm kız birde sağlıkçıymış gayet de güzelmiş ,ne gerek vardı balon gibi dudak şişirmeye şimdi mode beyni geliştirmekten çok görüntüyü değiştirmek

Bu genç nesilede şaşırıyorum ne kadar cesurlar bedenleriyle oynamaya bıcak atmaya ,değiştirmeye , kesip biçmeye
allah bunlara akıl ve şüphe versin ki önüne gelene inanmasınlar !

Bu sosyal medya , instagram çıktı mertlik bozuldu.
Beğeni alan, trend topic olan kızlara özeniyorlar,
Allah akıl fikir versin.
Benim de kızım var,korkuyorum açıkçası böyle akımlara kapılmasından.

Çok orjinal olmuş işte.

Bir hemşire ,sağlık görevlisi de böyle yaparsa ,halk ne yapsın?:olamaz:
Umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.

ben de bunu düşündüm.
gidip bu arkadaşa biz de iğne yaptırıyoruz, kendimizi çocuğumuzu emanet ediyoruz, bizden daha bilinçlidir diye düşünüyoruz.

Kişi yaptığı işi kabul etmiş. Adam "Alkollü bir ortamda ben yapamayacağımı söyledim kendisi ısrar etti ve kendisinin gösterdiği yerlere enjekte ettim" demiş.
Kızcaz pekte güzelmiş yazık etmiş kendine

Yapan kisi,kullandigi maddeyi soylese de kizi bu cileden kurtarsa bari..
Insallah eski saglikli dudaklarina kavusur, uzuldum..
Operasyon yaptığını inkar etmiş ,söylemiş olsa ameliyat ettiği ortaya çıkacak ,ceza alacak.Kıza söylemek zorunda değilim demiş telefonda ,kimbilir ne koydu dudaklarına.Kızın sadece dudaklarında değil yüzünde de var sorun.2resimde yüzünde şişlik var bayağı.Belki yüzüne de sıçrayacak enfeksiyon.Allah yardımcısı olsun.

Operasyon yaptığını inkar etmiş ,söylemiş olsa ameliyat ettiği ortaya çıkacak ,ceza alacak.Kıza söylemek zorunda değilim demiş telefonda ,kimbilir ne koydu dudaklarına.Kızın sadece dudaklarında değil yüzünde de var sorun.2resimde yüzünde şişlik var bayağı.Belki yüzüne de sıçrayacak enfeksiyon.Allah yardımcısı olsun.

Aynen ya ne kadar kötü insanlar, madem yaptın birşey söyle ne koyduğunu da çaresi bulunsun. Kızın belki dudakları alınacakmış çok fena.

Arkadaş tavsiyesiyle hareket etmemek lazım.çok iyi bir arkadaşta olsa farketmez, bu işler iyice araştırılmadan adım atılmaz.Ayrıca gerekte yokmuş gördüğüm kadarıyla Allah negüzel dudak vermiş şükretmek lazım halimize,:KK37:

Son düzenleme:
Dudak silikonu faciasında yeni mağdur çıktı!
Adana’da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaföre dudak silikonu yaptıran tek kişinin hemşire Merve Keleş olmadığı ortaya çıktı. 20 gün önce silikon dolgu yaptıran bir kadının da dudaklarını kaybetmemek için tedavi gördüğü öğrenildi.

dudak-silikonu-faciasinda-yeni-magdur-cikti--9057397.Jpeg

Yaklaşık 1 ay önce arkadaşı aracılığıyla internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan bayan kuaförü Soner G. ile tanışıp dudağını kalınlaştırmak için kalıcı dolgu işlemi yaptıran hemşire Merve Keleş (22), kullanılan madde yüzünden dudakları şişince Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Plastik Estetik Cerrahi Kliniği'nde tedavi altına alındı.
Merve Keleş, dolgu iddialarını yalanlayan Soner G.’nin başka kişilere de göğüs, kalça dolgusu ve botoks yaptığını fakat bu kişilerin utandıkları için ortaya çıkmadıklarını ileri sürdü.

O ADAMA KARŞI ARTIK YALNIZ DEĞİLİM
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Keleş, “Bu kişinin dolgu yaptığı, botoks yaptığı farklı insanlarla tanıştım. Bu insanlar kendi yüzlerini göstermiyorlar fakat bana ulaştılar. Adli yargı sürecinde benimle olacaklar. O kişiye karşı artık yalnız değilim. O kişinin söylediklerinin hiçbirinin gerçeklik payı yoktur. Ben söylediklerimin arkasındayım. Sağlık Bakanlığı da bu işin peşini bırakmayacaktır diye düşünüyorum. Adana Emniyet Müdürlüğü’nün de bu işin içinde olduğunu biliyorum. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Öte yandan, suçlamaları kabul etmeyen Soner G. hakkında savcılık soruşturması sürüyor. gazete Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre ‘estetik’ kurbanı hemşire Merve Keleş’in şikâyetçi olduğu Soner G.’ye 20 gün önce bin TL karşılığında silikon dolgu yaptırdığını belirtenh 30 yaşındaki Z.U. da dudaklarını kaybetmemek için tedavi görüyor. Merve Keleş’in başına gelenlerin duyulmasının ardından Z.U. da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Merve hemşireye ulaşan 3 kişi, daha Soner G.’nin kendilerine de estetik operasyon yaptığını ve mağdur olduklarını ifade etti.

‘KLİNİK TADİLATTA’
Adana’da yaşayan ev kadını Z.U.’nun başına gelenleri anlatan ablası A.U., şunları söyledi: “Kardeşimin bir arkadaşı kalçasına ve göğsüne silikon dolgu yaptıracaktı. İnternetten Soner G.’yi bulmuş. İnstagram’da ‘Medical Estetik Uzmanı’ diye sayfası varmış. Telefonda konuşmuşlar. Adam kardeşime ve arkadaşına kendini doktor olarak tanıtıp 3 yıl bu işin eğitimini gördüğünü söylemiş. Onlara da kliniğinin tadilatta olduğunu, isterlerse evde uygulayabileceğini anlatmış. Kardeşimin arkadaşının evinde buluşmuşlar.”

PEÇEYLE DOLAŞIYOR
Soner G.’nin kardeşinden bin TL aldığını dile getiren A.U., şöyle devam etti: “İşlemi o gün hemen evde yapmış. Silikonu enjekte ettikten 1 saat sonra alerjik reaksiyon oluşmuş. Dudakları Merve hemşireninki gibi şişince nedenini sormuş. Soner G. de ‘Enfeksiyon kapmışsın’ demiş. Bir süre enfeksiyon tedavisi gördü. Sonradan alerjik reaksiyon oluştuğu ortaya çıktı. Soner G. dudağa ne enjekte edildiğini bize söylemiyor. Doktorlar maddenin tespit edilmesi için parça alıp biyopsi yaptı. Sonuçlar 2-3 gün sonra belli olacak. Ona göre tedavi yürütülecek. Ama doktorların söylediğine göre en iyi ihtimalle kalıcı iz olacağı. Tedavinin 3 yıl süreceğini söylüyorlar.” 20 gündür dışarı çıkamayan, markete bile peçeyle gidip gelen Z.U., Merve hemşirenin başına gelenleri duyunca savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

‘PİŞMAN OLACAĞIM BİR ŞEY YOK’
Cumhuriyet Polis Merkezi’nde ifadesi alınan kuaför Soner G. ise konuyla ilgili daha fazla konuşmak istemediğini söyledi. Kendini savunmaya devam eden Soner G., “Size hesap vermek zorunda değilim. Olay zaten yargıya intikal etti, ifademi verdim. Adam öldürmedim, hırsızlık yapmadım. Utanacağım, pişman olacağım bir şey yok” diye konuştu.
http://www.milliyet.com.tr/dudak-silikonu-faciasinda-yeni-gundem-2444110/

Dudak silikonu faciasında yeni mağdur çıktı!
Adana’da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaföre dudak silikonu yaptıran tek kişinin hemşire Merve Keleş olmadığı ortaya çıktı. 20 gün önce silikon dolgu yaptıran bir kadının da dudaklarını kaybetmemek için tedavi gördüğü öğrenildi.

dudak-silikonu-faciasinda-yeni-magdur-cikti--9057397.Jpeg

Yaklaşık 1 ay önce arkadaşı aracılığıyla internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan bayan kuaförü Soner G. ile tanışıp dudağını kalınlaştırmak için kalıcı dolgu işlemi yaptıran hemşire Merve Keleş (22), kullanılan madde yüzünden dudakları şişince Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Plastik Estetik Cerrahi Kliniği'nde tedavi altına alındı.
Merve Keleş, dolgu iddialarını yalanlayan Soner G.’nin başka kişilere de göğüs, kalça dolgusu ve botoks yaptığını fakat bu kişilerin utandıkları için ortaya çıkmadıklarını ileri sürdü.

O ADAMA KARŞI ARTIK YALNIZ DEĞİLİM
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Keleş, “Bu kişinin dolgu yaptığı, botoks yaptığı farklı insanlarla tanıştım. Bu insanlar kendi yüzlerini göstermiyorlar fakat bana ulaştılar. Adli yargı sürecinde benimle olacaklar. O kişiye karşı artık yalnız değilim. O kişinin söylediklerinin hiçbirinin gerçeklik payı yoktur. Ben söylediklerimin arkasındayım. Sağlık Bakanlığı da bu işin peşini bırakmayacaktır diye düşünüyorum. Adana Emniyet Müdürlüğü’nün de bu işin içinde olduğunu biliyorum. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Öte yandan, suçlamaları kabul etmeyen Soner G. hakkında savcılık soruşturması sürüyor. gazete Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre ‘estetik’ kurbanı hemşire Merve Keleş’in şikâyetçi olduğu Soner G.’ye 20 gün önce bin TL karşılığında silikon dolgu yaptırdığını belirtenh 30 yaşındaki Z.U. da dudaklarını kaybetmemek için tedavi görüyor. Merve Keleş’in başına gelenlerin duyulmasının ardından Z.U. da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Merve hemşireye ulaşan 3 kişi, daha Soner G.’nin kendilerine de estetik operasyon yaptığını ve mağdur olduklarını ifade etti.

‘KLİNİK TADİLATTA’
Adana’da yaşayan ev kadını Z.U.’nun başına gelenleri anlatan ablası A.U., şunları söyledi: “Kardeşimin bir arkadaşı kalçasına ve göğsüne silikon dolgu yaptıracaktı. İnternetten Soner G.’yi bulmuş. İnstagram’da ‘Medical Estetik Uzmanı’ diye sayfası varmış. Telefonda konuşmuşlar. Adam kardeşime ve arkadaşına kendini doktor olarak tanıtıp 3 yıl bu işin eğitimini gördüğünü söylemiş. Onlara da kliniğinin tadilatta olduğunu, isterlerse evde uygulayabileceğini anlatmış. Kardeşimin arkadaşının evinde buluşmuşlar.”

PEÇEYLE DOLAŞIYOR
Soner G.’nin kardeşinden bin TL aldığını dile getiren A.U., şöyle devam etti: “İşlemi o gün hemen evde yapmış. Silikonu enjekte ettikten 1 saat sonra alerjik reaksiyon oluşmuş. Dudakları Merve hemşireninki gibi şişince nedenini sormuş. Soner G. de ‘Enfeksiyon kapmışsın’ demiş. Bir süre enfeksiyon tedavisi gördü. Sonradan alerjik reaksiyon oluştuğu ortaya çıktı. Soner G. dudağa ne enjekte edildiğini bize söylemiyor. Doktorlar maddenin tespit edilmesi için parça alıp biyopsi yaptı. Sonuçlar 2-3 gün sonra belli olacak. Ona göre tedavi yürütülecek. Ama doktorların söylediğine göre en iyi ihtimalle kalıcı iz olacağı. Tedavinin 3 yıl süreceğini söylüyorlar.” 20 gündür dışarı çıkamayan, markete bile peçeyle gidip gelen Z.U., Merve hemşirenin başına gelenleri duyunca savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

‘PİŞMAN OLACAĞIM BİR ŞEY YOK’
Cumhuriyet Polis Merkezi’nde ifadesi alınan kuaför Soner G. ise konuyla ilgili daha fazla konuşmak istemediğini söyledi. Kendini savunmaya devam eden Soner G., “Size hesap vermek zorunda değilim. Olay zaten yargıya intikal etti, ifademi verdim. Adam öldürmedim, hırsızlık yapmadım. Utanacağım, pişman olacağım bir şey yok” diye konuştu.
http://www.milliyet.com.tr/dudak-silikonu-faciasinda-yeni-gundem-2444110/

Elif yeni yeni magdurlar bulup ortaya cikariyorsun:))) Yalniz eksi sozlukte unlu bir estetisyene dudak dolgusu yaptiran bir kadin yazar yazmisti. O bes yil sonra reaksiyon vermis;hem dudaklari hem yuzu sismis. Gittigi butun hekimler 5 yil sonar yan etkisi olmasi, reaksiyon vermesi gorulen bir sey degil demis, ve kadina bundan sonra bagisiklik sistemin coktukce yuzunde ve dudaklarinda bu sislikler olacak demisler. Yani bu yuzde bir sey enjekte etme isi biraz tehlikeli gibi geldi bana; milyonda bir birine bir sey olur, o da gelir seni bulur.

Son düzenleme:
Mağdur kişilerden biri sağlık sektöründe görev alıyor
Bu işlemin orada yapılamayacağını iyi bilmesi gereken bilinçte ama ne olmuş nasıl düşünememiş anlamadım

Bu tür yüze enjekte, şuradan buradan yağ alma
hele ki ameliyat gerektiren işlemlere iyi düşünülerek karar verilmeli
Fiyatı uygun bulunan yerlerden kar yerine zararla çıkabiliyor insan
Konu ticaret değil sağlık sonuçta

Allah yardımcıları olsun

Elif yeni yeni magdurlar bulup ortaya cikariyorsun:))) Yalniz eksi sozlukte unlu bir estetisyene dudak dolgusu yaptiran bir kadin yazar yazmisti. O bes yil sonra reaksiyon vermis;hem dudaklari hem yuzu sismis. Gittigi butun hekimler 5 yil sonar yan etkisi olmasi, reaksiyon vermesi gorulen bir sey degil demis, ve kadina bundan sonra bagisiklik sistemin coktukce yuzunde ve dudaklarinda bu sislikler olacak demisler. Yani bu yuzde bir sey enjekte etme isi biraz tehlikeli gibi geldi bana; milyonda bir birine bir sey olur, o da gelir seni bulur.
Erkekler bile yaptırıyor, bu haber tvde yayınlandı bu akşam, bir karı-koca da gitmiş bu sahte estetik uzmanına, galiba karısı dudaklarına, adamda yüzüne işlem yaptırmış.

Bir sürü makyaj hileleri var, böyle şeyler yaptırmak yerine makyaj hilesiyle dolgun dudak olabilirlerdi.

Vücut acayip bir makine, kısa bir süre önce reaksiyon göstermediği bir vitamin hapına bile tepki verebiliyor.

X