Küçük Düşün Büyük Olsun!

Dolap temizligi yaptim.
Esimin 1 ceketini 1 pant benimde 2 sweatimi eledim
Raflari sildim.

Aiyy kiz benim cekmeceye takti ic camasir cekmecem
Aliyo salona tasiyo cekmeceleri degismem lazim
O cekmeceleri dokerken is yapıyorum en azindan.
Oyalaniyor.
Birazda oglanin dolabina el aticam yarin artik.

Sacima corekotuyagi surdum bakim yaptim.
Bakim aktar ovdu ise yaricak mi haftada 1 yapicam.

Kizla oynuyoruz mac izlicekmis esim bey
Yaaaa bem onu yirim yaa..
Dolap karıştırma da başladı desene 🤭🤭🤭

Canim diyet yapman lazim.
Arkadasimda da biraz yuksek cikmisti.
Diyet yapti.

Yaaaa ❤️ ama ellerine saglik
Su uzun olan boregin tarifine talibim.

Canim 1lt süte 1 cay bardagi(kucuk normal olanlar) pirinc, 5corba kasigi toz seker katip yapiyorum olcum sasmaz.
Pirinci azicik pisirip suyla uzerine hemen suy ekliyorum. Kaynamaya baslayinca sekerini veriyorum.
Sonra 1 tatli kasigi dolusu nisastayi(pirincunuda olur) suyla acip ekliyorum.
Kivam aliyo zatenm sadece
Ocakdan alincada 1 vanilya at mis oluyor

nazenin9320 nazenin9320 maşallah canım yaptıklarına.. Afiyetler olsun.. Seni ve tr_lelli tr_lelli yi topiğin en hamaratlıları olarak seçiyorum..
Bilmediğim başka hamarat arkadaşlar varsa affola🤗🤭
Teşekkür ederim kızlar.
Börekleri aynı hamurdan açtım sadece şekillerini farklı yaptım hamur annemin tarifi yazayım baklavayıda, gözlemeyide,böreğide aynı hamurdan yapıyoruz. Birde o kadar çabuk yapılıyor ki hiç üzmüyor açarken.
-1 çay bardağı sıvı yag
-1 çay bardağı yogurt
-1 su bardagı süt
-1 şişe maden suyu
- margarin paketinin 1/3
-1 yumurta
-1 tatlı kaşığı tuz
-1 paket kabartma tozu
-1 çay kaşığı karbonat
-1 çorba kaşıgı sirke
-yeteri kadar un kulak memesi yumuşalığında olucak. Çok fazla bekletmene gerek yok. Ama dinlenince çok güzel açılıyor. Tek farkı börek fırına verilmeden önce yagı baklava yagı gibi kızdırıp üzerine gezdiriyorsun. Ben sıvıyag ve margarin karışık eritip üzerine döküyorum.

Kızlar okuyacağım hepsini ama yapabilirsen resim yükleyeceğim şimdi size
Maşallah dokturmussun abla börekler çok güzel gozukuyor tarifteki malzemeler hep icinemi koyuluyor maden suyu yazmışsın misal
Dolap temizligi yaptim.
Raflari sildim.

Oyalaniyor.

Kolay gelsin canim buyumuste karıştırmaya başlamış bizimkide yapardı bide ne hikmetse benimkileri alır gelirdi🤣 ay bizde bı maç bı maç yorumu hakem yada yorumcu olabilirim o kivamdayim😜😜 daha yarın derbi var p tesi fener maçı varmış🤣🤣

Selam kızlar,
Bugün yürüyüşe çıktım kar yağmaya başladı yine de iki tur attım. Devam edecektim de kız karda çıksın diye eve geldim. Şimdi eşim bulamaz kalın eşya ayakkabısını dedim. Geldim evde biraz hareket yaptım. Onlar indi aşağıya. Aşağıya inerken beresini takıyorum. Bunu kar yağınca giyiyorduk anne diyor. Daha önce evde takıp bunu kar yağınca giyiyorum diye şarkı söylüyordu da :)))
Duş aldım. Eşim balık almıştı onu yaptı gelince. Yemekten sonra helva dondurma oooh Allahtan koyduğunun yarısını yedim. Tatlı yemeyince baymaya başlıyor. O arada kızın pastasını hallettim. Yarın görünce bayılacak. Eşim diyor aldırmazsın artık bana pasta. Masrafı pasta fiyatını geçiyor dedim :))
Bugün heryerde kar telaşı vardı buraya azıcık yağdı. Annemlerin oraya nasıl güzel yağmış. Heryer bembeyaz. ❄️⛄

Eklentiler

• 8AAF6E39-4F14-4A0D-9E13-30A7EEC9782C.jpeg
    8AAF6E39-4F14-4A0D-9E13-30A7EEC9782C.jpeg
    145,2 KB · Görüntüleme: 84
Dolap temizligi yaptim.
Raflari sildim.

Oyalaniyor.

Kuzummm büyümüş de karıştırırmış 😍 bizim de ahh ne günlerdi çorap çekmecem iç çamaşır çekmecem darmadağın odada geziyordu🙈 şimdi de südyen ben takınca ben de takacağım diyor çıkartıyor ama bir de becerebilse takmayı :)

Kızlar menüde neler var sizin ben basite kaçtım bugün
Patates yemeği yaptım ama bu sefer yeşil mercimek kattım içine ilk defa yaptım güzel oldu
Hazır çorba yapcam eşim isterse belki bulgur pilavı yaparım turşu çıkarcam yemeğin yanına
Yemek basit olunca sütlaç yapayım dedim kocama jest olsun ☺️ hiç tutturamadım kıvamını bu zamana kadar ama bu sefer umutluyum anne olcam artık öğrenmem lazım 🤣🤣🤣
Tabi canım anne olunca insan yapmadığı şeyleri yapıyor deniyor 🤣🤣🤣 bak yaş pasta yapmayan ben yaptııımm 😅

Selam kızlar,
Bugün yürüyüşe çıktım kar yağmaya başladı yine de iki tur attım. Devam edecektim de kız karda çıksın diye eve geldim. Şimdi eşim bulamaz kalın eşya ayakkabısını dedim. Geldim evde biraz hareket yaptım. Onlar indi aşağıya. Aşağıya inerken beresini takıyorum. Bunu kar yağınca giyiyorduk anne diyor. Daha önce evde takıp bunu kar yağınca giyiyorum diye şarkı söylüyordu da :)))
Duş aldım. Eşim balık almıştı onu yaptı gelince. Yemekten sonra helva dondurma oooh Allahtan koyduğunun yarısını yedim. Tatlı yemeyince baymaya başlıyor. O arada kızın pastasını hallettim. Yarın görünce bayılacak. Eşim diyor aldırmazsın artık bana pasta. Masrafı pasta fiyatını geçiyor dedim :))
Bugün heryerde kar telaşı vardı buraya azıcık yağdı. Annemlerin oraya nasıl güzel yağmış. Heryer bembeyaz. ❄️⛄
Çok güzel olmuş canım ellerine saglik 🥰

Canim cogu kiz cocugu evdeki sorunlardan vs kacmak icin evlilige yöneliyor.
Ya cok uzerine gidiliyor baski oluyor, ya sevgisiz buyumus, ya ilgi beklemis falan.
Insallah meslegine eline alip vakti zamani gelince kendine uygun biriylede mutlu olur.
ALLAH hepimizi, hepimizin evladini dogru, durust, iyi insanlarla karsilastirsin insallah..
Çok çok amin 🤲🤲🤲

Ankara da deprem olmus:KK43:
Gecmis olsn.
Ankaralılar iyyisinizdir insAllah @dimple81
Depremden birkaç dakika önce deprem olmuştu kuş nasıl korkmuştu dedim, demez olaydım bir kaç dk sonra deprem oldu 😱 ben çığlık attım çok korktum.Bu ev sağlam galiba hiç deprem hissetmiyorum diyordum da hissediliyormuş bir de merkeze yakın olunca.Allah korusun

Fark ediyormusunuz bu ara suna takiliyorum
Insanlarin parasi yok diil ya da bizim. Sandigimiz kadar durumlari kotu degil insanlarin oncelikleri farkli.
Ben bu ara bunu daha cok fark ediyorum

Mesela benim borcum var ise faturam odenmemisse ya da gıda ihtiyacim var ise onceliklerim bunlardir.
Ama bazi insanlara bakiyorum sigarasini aliyo gunluk, dip boyasi masallah hic gelmiyo, benden guzel giyiniyo ama sor parasi yok, calismiyo, odeyemiyor faturasini kirasini.

Misal eltim evine esya almis, tullerini degismis, kapali ama kapalilarin markalari oluyo ya onlardan giyerler kiziyla, oglunun elinde iphone, marka salcalar, marka pirinclerden baska sevmiyorlarmis(ben hapy canterden pirinc almistim bi de acik salca aa tatdan baska salca sevmiyorum reisden baska pirinc guze olmuyo falan demisti ordan biliyorum) ama sor paralari yok.
Hep yokdan agliyorlar.
Kari koca calismiyolar.

Sonra yine bi arkadasim calismiyodu kirada oturuyor.
Diyoduki surekli para yok para yok kirami veremedim ama saclar sari dipler hic gelmiyo, sigara iciyo, kargosu geliyodu kendim Sahit oldum ben ordayken geldi odeme yapti 1 ortuye 100tl verdi.

Ben artik diyorum ki insanlarda para yok diil yada aç degil kimse oncelikleri farkli.
Gunluk yasiyorlar ve ne yazik ki gosteris icin yasiyorlar.

Yani guzel giyinim
Esyam guzel olsun
Millete gosterim
Yani niye? Kimin aferin demesine ihtiyacimiz var ki bizim!
Ovulmeye ya da imrenilmeye bir insan niye ihtiyac duyar hic anlamam.
Bu ara cok fazla denk geliyorum ondan gozume batti.
Ben de öyle canım önceliklerim ödemelerim, hiç geciktirmem çok şükür.Hatrı sayılır da maaşım var malum ev kredisi de ödüyorum felan kuaföre giderken bile arada gidip kaş aldırıyorum mesela bizim şirket personeli kadar kuaföre gitmiyorum kadının kaşları sürekli alınmış oluyor bir de parasızlıktan şikayet eder.Geçen dicektim pazartesi deyim bari 🤣

Kızlar kendime verdiğim sözümü tuttum kuyumcuya gittim 5 gram bilezik aldım 2180 tl tuttu. Allahım nasıl bir mutluluk içimde Allahtan yüzümde maske var kendi kendime gülüyordum ama mutluluktan. Kızlar ama 30 tl kaldı Perşembe günü pazara para kalmadı eşime diyecem sen git çünkü artık evde kimseye söylemiyorum birikimlerimi eşimle ortak hesabımızda çok az bir para var onu hesaplıyordu geçen ay biraz daha biriktirirsek kredi de çekersek Audi alabiliriz diyor. Ama benim böyle bir istegim yok. Bakalım hayırlısı. Kızlar sizlere katılıyorum bende banka kuyruklarına bir ayda en az 4 defa giriyorum annemin babamın maaşını da ben çektiğim için arada da para yatırmaya gidiyorum eşimin iş yeri şehir dışında oldugu için hep ben kuyruklardayım. İnsanlar avans hesabından para çekiyorlar, inanın kredileri 5-6 bin gibi yani asgari ücret alıyor iseler 2 maaş içerdeler. Ben hayretle izliyorum tamam bizim de kredi borcumuz var ama içeriye girmemek için gayret gösteriyoruz. Alt komşum var dört çocukları vardı kızlarının biri evlendi tek maaşla geçiniyorlar inanın benim evimden fazla onun evine kargo geliyor. Nasıl yetiştiriyorlar bilmiyorum taktıkları eşarplar marka ve ipek, ayakkabıları nasıl güzeller markalar. Bizde alıyoruz internetten ama öyle çok yüksek fiyatlı olanlardan asla değil zaten elim gitmez, rahmetli babaannem derdi çocugun yediği helal giydiği haram diye arada kızlar düğünde giymek için abiye aldıklarında onlara biraz fazla miktar ödüyoruz ama o bile bana koyuyor. Saçımı bende önce kuaförde boyatıyordum ama şimdi evde kızlarımla birlikte boyuyoruz, saçımızı kesiyoruz, kaşımızı bıyımızı alıyoruz. Kızlar ben de çok dolmuşum valla ne yazmışım.
Siz çok tatlısınız maşallah 🧿 🥰 çok hoşuma giderek okuyorum sizi, yüzümde gülümseme oluyor sizi okuyunca 💖

X