Küçük Düşün Büyük Olsun!

İgda birikim hesapları birikimci baba diye bi hesabı taglıyor 2 gündür.
Geri döndü takip edin falan diye.
Neyse baktım bende neymis bukDr diye
Özet geciyorm adam devlet memuru.2013 den beri yemrmis icmemis borc yapmıs resmn
Suan 175.000 tl borcu varmıs
Elinde de 100.000 tllik arbası varmıs(ki oda arac fiyatları cok arttıgı icin olmustır)
Bazıları demis karınız iyi sizi bosamamıs diye😆
Kadın var kadın var diyo
Ay valla pardonda 10 senedir borc üstüne borc yapan adamı da gül sıyu olsa istemem.
Büyük konusmayayım da 10-15 bin falsn neyse de 175 bin nedir ya gezip tozmaya
Gezmeyelim oturalım evimixde dememis herhlde kadında.
İzne cıktık bilezik bozduk diyo adam🤦🏻‍♀️
Benim koci o kadar borç çıkartsa görmesin beni😂 borcu benim üstüme kalmasın diye anında boşarım.🤣🤣🤣hesapsızlığı sevmem.

yedirenk79 yedirenk79 enin esinde Bi narsistlik var nolur k.bakma ama.
Sürekli Bi senin hevesini kırma modunu düşürme.
Narsist insanlar yapar bunlari
Ben de onu düşündüğüm oldu kuzu.
Hatta yıllar önce tartıştığımızda bunu ona söyledim. İnkar ediyordu.
Ya ailede sürekli pişpişlenip söylediği olumsuzluklara ve eleştirilerine ses edilmemesi ya narsistliği. Bilemiyorum.
Bir herşeyi ben biliyorum, insanlara gösteriş yapma derdi.ve sürekli şu şunu yaptı şöyle yaptı, böyle yapsaydı. Bir kişilik bozukluğu gibi sanki.
Ardından da süt dökmüş kedi gibi olması da cabası. Ben hiç böyle olamıyorum. Tuhaf geliyor bana.

İyi geceler,
Bugün yoğun bir gündü. Kardeşimle annem sabah doktora gittiler. Rutin kontrol kan tahlili. Kardeşimde guatr var da.
Biz de kahvaltı yaptık, Ela ablam ben.
Öğleden sonra kardeşim geldi bizi aldı. Çarşıda biraz işlerimiz vardı.
Komşu da bizi görmeye gelecekmiş. İşlerimizi halleder geliriz dedik.
Ben kuyumcuya gittim. Kardeşimin eşinin tanıdığı bir kuyumcuydu. İndirim yapar dedi kardeşim.Benim setimin kelepçe bilekliği vardı. Bir defa yamuldu ayrıldı biraz. Yaptırdım. Sonra yine aynı yerden oldu.ve en son kırıldı. Kuyumcu dedi, bu yapılmaz. Bir de elanın bir küpesi vardı hediye gelen minik birşey. Tekini kaybetmişti.
Onları verdim, yerine kendime bir kolye Elaya da bir küpe aldım. Bozdurursam daha zararedeceğimi söyledi.
4750 tl dedi. Ben o kadar sanmıyordum. Şaşırdım. Sonra birden dedim altın al biriktir. Sonra da dedim boşver kendini şımart😅
Kolye 3700 küpe 1300 saydı.100 er tl indirim yaptı.
Ablam da döviz bozdurunca 500 tl verdi bana. 250 tl altınlara verdim. 130 tl pelüş monta verdim. Eşime daha fazla söyleyeceğim fiyatları. Hatta ablam verdi bende kendime harcadım diyeceğim. Haketti. Lelliii ustam sensin bacım😂
Tereyağlı simit aldım kalabalığız diye 31.5 ödedim. Halka tatlı aldım 30 tl ödedim. Marketten fıstık yumurta gofret aldım. 50 tl
Çatır çatır harcayacağım. Cimri diyordu ya görsün.😅 Ablamın verdiği paraları ona koklatmayacağım. Bunu da haketti.
Neyse sonra eve geldik. Misafirlerle oturduk çocuklar oynuyordu gittiğimde.
Akşam da yeğenimin doğum günü sürpriz yapmak istiyordum. Pasta aldım. 85 tl.
Kardeşim kuzine sobasını yakmış. Onu söyledi. Ablam da kestane aldı.
Doğum günü sürprizi yaptık sonra da keyiflendik.kardeşler ve annem vardı.
Kardeşim sonra mesaj yazmış. Hiç atlamadın bugüne kadar, Allah razı olsun senden, iyi düşünmen pızitifliğin varlığın yeter diye. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Neyse yeni kolyem😊
Güle güle kullan canim 😍😍
Görümcemin kvdesi 1 toplu igne almadı evine
Bulasık mak.bile yoktu kadının düsün.
Gelin geldiği evin mutfagı kücücüktü.
Hac parası biriktircem diye bi cöp almadı.
Sonra hastalandı vefat etti Allah rahmet eglesin
Ben Alyaya hamileydim vefat ettğinde
Kocası öncebulasık mak.aldı
Sonra mutfagı yeniledi
Bu ay mobilyaları değistirmis.
Kociye diyorm bak evlenir bu🤦🏻‍♀️
Yokartk diyo
Ne demege ev düzüyo yani dedim
Kadın cektiğiyle kaldı😑
Valla geçenlerde eltim birini anlattı adam karısını bayada seviyormuş ölmüş 40 çıkmış adam hemen birini buluyor birde komsuymus🤦🤦sağken yiyin paralarını valla
Yaaa 🙈
Rabbım isteyen herkese versin
Ben kolye sezonunu kapatıyorum artik😋
İste bacım
Eşim zam aldım hadi sana şunu alım demez.
Ben istiyorum🙈
Artik arsizlastim😂
Güle güle kullan canim 😍😍

Selam kızlar bugün vakit bulamadim resmen 11 e geliyordu uyandım oğlan oksurdu 8 gibiydi uyandım bı daha 9 u geçiyordu daldım uyumusuz🤦kahvaltı okul derken merkeze çıktım 30 dolar aldım bizdurdugum 40 ti aslında neyse oglusa üst alt takım evde giyer eşofman gibi bir yelek aldım lcw ürünü export mağazasında 95 verdim Onur'a girdim ekmek küp şeker kuru soğan kıyma 87 ödedim tatlici var ordan oglusa ekler aldım 25 civarı verdim eve geldim dün aldığım yufkalardan kıymalı tepsi böreği yaptım kayinvalidem donmus sarma vermişti pişirdim ayran yanına yedik kız kardeşime geldi yemekte yedik birlikte çay tatlı o biraz uyudu 11 e geliyordu gitti oglusla oynayıp uyuttum pazartesi dişçiye gideceğim 400 oraya vercem çok şükür dış ağrım yok ne zor ağrı çekmek 😔

babyloading87 babyloading87 bagetleri cok begeniyorum ben .fiyatlari daha cok uc degildi en son goruntusu de hosuma gidiyor .ikizlere veririm diye sakliyorum satarken para etmiyor ama o var

Ben pırlanta yüzük istiyordum ama eşim herkes de tek taş, beş taş moda herkes görmemiş gibi hepsini eline takıyor, ben sana kesinlikle herkesin taktığını almam diyordu, ki haklıydı bende zaten tekrar değil de baget istiyordum. 1.5 sene önce zayıfladığı için alyans alacaktı bana, ben baget yüzük de istiyordum. Kullanmadığım çok eski takıları da verip hem onun içine sinen alyans hemde benim istediğim pırlanta baget aldık. Bem o zaman baget 4bin tl ye almıştım.
Simdi 10 bin eder herhalde. Biraz geçsin de biraz taşını büyütme fikri var 😂😂😂

Ben de onu düşündüğüm oldu kuzu.
Hatta yıllar önce tartıştığımızda bunu ona söyledim. İnkar ediyordu.
Ya ailede sürekli pişpişlenip söylediği olumsuzluklara ve eleştirilerine ses edilmemesi ya narsistliği. Bilemiyorum.
Bir herşeyi ben biliyorum, insanlara gösteriş yapma derdi.ve sürekli şu şunu yaptı şöyle yaptı, böyle yapsaydı. Bir kişilik bozukluğu gibi sanki.
Ardından da süt dökmüş kedi gibi olması da cabası. Ben hiç böyle olamıyorum. Tuhaf geliyor bana.
Adamın bir başkasının iyi olması, başkasının övülmesi, başkalarının birine faydası olmasınıa tahammülü yok resmen. Herşeyi ben yapar, en iyisi benim, en düşünceli benim gibi kendini kanıtlama çabası var sanki

Baby bahsettiğin birikimci babayı dün bende sayfasına baktım ama faydalı tek birşey göremedim. Eline teli alan fenomen olma yoluna gidiyor.
Biz yıllardır hep borç ödüyoruz ama tüm yatırımlarımız o sayede yapıyoruz. Benim hep borç için koyduğum hedef altımızda ki arabamız.
Arabamı sattığımız borcum kapanıyorsa sorun yok. Araba değerinden fazla borç olmadı ciddi sorun olur bizim için. Ama gel gör ki araba da her sene kat kat değerleniyor yani borç limitimiz de artıyor 🤣🤣

babyloading87 babyloading87 bagetleri cok begeniyorum ben .fiyatlari daha cok uc degildi en son goruntusu de hosuma gidiyor .ikizlere veririm diye sakliyorum satarken para etmiyor ama o var
Satmayız bizde kız😂
BEnde setimi kıza bırakırım diyorm zaten baska neyim varki😂

Baby bahsettiğin birikimci babayı dün bende sayfasına baktım ama faydalı tek birşey göremedim. Eline teli alan fenomen olma yoluna gidiyor.
Biz yıllardır hep borç ödüyoruz ama tüm yatırımlarımız o sayede yapıyoruz. Benim hep borç için koyduğum hedef altımızda ki arabamız.
Arabamı sattığımız borcum kapanıyorsa sorun yok. Araba değerinden fazla borç olmadı ciddi sorun olur bizim için. Ama gel gör ki araba da her sene kat kat değerleniyor yani borç limitimiz de artıyor 🤣🤣
Aldım sattım aldım sattım yazmıs habire😑
Hayır izne cıkıp bilezik bozduran kadında garip

Adamın bir başkasının iyi olması, başkasının övülmesi, başkalarının birine faydası olmasınıa tahammülü yok resmen. Herşeyi ben yapar, en iyisi benim, en düşünceli benim gibi kendini kanıtlama çabası var sanki
Ben de hep böyle yorumladım canım. Ona sorsan inkar ediyor.
Birinin ufak birşeyine takıldımı sanki bu güne kadar o insan hiç iyilik yapmamış gibi tavırlar sergiliyor. Tabi bir süre sonra bu geçiyor. Benim aradığımdan daha çok arıyor soruyor o kişiyi.
Şu an takıldığı kişi kardeşim ve eşi. Normalde birşey alsam kemdime hayatta fiyat konusu konuşmaz. İyi yapmışsın güle güle kullan der. Ben almam o al niye almıyorsun diye sorgular. Ama ben kardeşimin eşinin tanıdığı kuyumcuya gittim indirim yaptılar dedim ya. Ondan sonra başladı yorumlamaya. Çünkü o kişiye takıldı cimri koydu ya adını. Bir şekilde laf etmesi gerekir, yoksa içi rahat etmez.
Tabi kardeşimle eşi bize göre daha çok hesap yapıp hareket ederler. Bizim aldığımız marka, gezdiğimiz yerler, gittiğimiz oteller harcadığımız gibi harcamazlar. Genelde arsa ev yatırımı yapmayı tercih ederler.,Ama herkesin kendi tercihi bu bizi ilgilendirmez.
Gidince bu konuları konuşabilirsek konuşmayı düşünüyorum. Biraz çeki düzen vermesi lazım kendisine.
Hep ben iyi olayım derken kendini daha da kötü şekle sokuyor.

Benim 1.5 sene önce baget pırlanta yüzük almıştı eşim. Annemlete göre para etmez beyaz altın gümüş gibi duruyor diyorlar. Ben şimdi onun kolyesini istiyorum.
Kenarda fiziki birkaç altın var orada duracağına alayım kolye diyorum ama bakalım kendimi ne zaman ikna ederim. Çeyrek bozdurup kıza küpe alasım da var.

Ben hep yaşayıp, gözümde birsey kalmasın, hemde yaşlandığında rahat edeyim, çocuklarımı iyi bir şekilde okutup meslek sahibi yapayım diye uğraşıyorum.
3 kazanıyorsam, 1 tanesi temel ihtiyaçlara, 1 tanesi isteklerime/keyfime, 1 tanesi de geleceğime diye düşünüp harcıyorum.
Her kuruş harcanmamalı evet ama her kuruş da kenara atılıp saklanmamalı... denge önemli.
Yoksa ben temel ihtiyaç haricinde minimal yaşayıp parayı kenara atsam şuan da 5.evimi almış olurdum
Ölçüyü çok güzel tutturmulsun bence, ben de seninle aynı fikirdeyim. Ne içimde uhde kalsın isterim ne de geleceği düşünmeden hareket edeyim derim. Orta yolu bulmak en iyisi

Bizimde sorun tazminat hakkı doğacağı icin sen çık dedi ben onu kendim hesaba yatırsın doye vereceğim halde sorun çıkardı bende eksik yatan aylık primleri vs sundum tatsız olaylar netice de tazminat talebim hiç olmadı ama işsizlik massima dahi taktı şükür işsizlik bağlandı haklı sebepden iş feshi koduyla verirdi arabulucu 6 ay işsizlik alacağım nasipse
Ne de korkakmış :) iş feshi ihtarnamesi imzalatıp içi rahatlayacaktı aslında.,
Hayırlı olsun canım güle güle harca

Bizim bes de devam ediyor birazda ondan içim rahat
1.250tl çıkardık.
Her ay düzenli ödüyoruz çok şükür.
Allah nasip etsin odemeyide..

Yani yatırımlık bisi alamadigimda en azından birikiyor bir şekilde diyorum.
Bir çok insan bes e uzak bakıyor burda da sanırım ama niye bilmiyorum.
Neticede o para atılmıyor Bi keranera böyle olunca mecbur borç gibi yatiriyorsun.
Gün devam ediyor hala.
Dolardan hala kaybımız var.
Canım bes in çok karı yok mesela altın ve döviz gibi karı olmuyor. Ama ödeme yapar gibi ödendiği için birikim oluyor. Her ay o parayı kenara koymayı hedefliyorum dediğinde koyabiliyorsan gerek yok bes e. Ama koyamıyorsan çok çok iyi.mecbur ödüyor insan.
Çoğu insan da o parayı kenara koymuyor bence. Kartı öderken ödeniyır.

Canım bes in çok karı yok mesela altın ve döviz gibi karı olmuyor. Ama ödeme yapar gibi ödendiği için birikim oluyor. Her ay o parayı kenara koymayı hedefliyorum dediğinde koyabiliyorsan gerek yok bes e. Ama koyamıyorsan çok çok iyi.mecbur ödüyor insan.
Çoğu insan da o parayı kenara koymuyor bence. Kartı öderken ödeniyır.

Eğer bes i altına endeksli yaparsanız çok güzel kârı oluyor

Benim.yuzde 50 hisse endeksli yüzde 50 altın mesela

Bankacılar otomatik en az getirisi olanı seciyorlar onun da bir kârı olmuyor

X