Küçük şeylerle yetinemiyormuşum

Birkadiningunlugu

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
554
529
31
Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?

Bitmeyen aşk, tutku istemiştim.
Bitmeyen aşk/tutku var mı ki?
Evlendikten sonra o aşk tutku yerini sevgiye bağlılığa ve güvene bırakıyor.
Herşey bir süre sonra rutine biniyor, bunu değiştirmek sizin elinizde.
Ancak genel olarak sizin eşiniz sorunlu.

Bitmeyen aşk/tutku var mı ki?
Evlendikten sonra o aşk tutku yerini sevgiye bağlılığa ve güvene bırakıyor.
Herşey bir süre sonra rutine biniyor, bunu değiştirmek sizin elinizde.
Ancak genel olarak sizin eşiniz sorunlu.
Rutine bile bağlasa sevgi olsa sevgili gibi davranırdı. Icimde bir seyler eksildi. Başımı alıp bir yerlere gidesim var

Rutine bile bağlasa sevgi olsa sevgili gibi davranırdı. Icimde bir seyler eksildi. Başımı alıp bir yerlere gidesim var
Sizin eşiniz size sevgi göstermiyormuş ki.
Aşktan ziyade adam sevgisini bile sizden esirgiyormuş. Tabi ekonomik şiddet, cimrilik de cabası. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Kendi de küçük şeylerle yetinsin o zaman; önüne iki tabak yemek koy yetinsin, sıfır işve cilve ile dümdüz soyun yatağa gir yetinsin, iyi kötü ütüsünü yapıyorsun çift çizgi de yapsan yetinsin. İlle kpss yi kazanacaksın diye tutturmasın, özel sektörde iş bulursan yetinsin.

Sizin eşiniz size sevgi göstermiyormuş ki.
Aşktan ziyade adam sevgisini bile sizden esirgiyormuş. Tabi ekonomik şiddet, cimrilik de cabası. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Gitmeyi düşünüyorum. Ilk olarak bir tatile kafami dinleyebilecegim bir yere. Sonra annemlerin yanına. Düzelmiyor denedim olmuyor kendimden veriyorum hic almıyorum. Icimden bir ses de yaza kadar bekle diyor

Evlemeden eşime söyledim demekle olmaz ki.
Bazı şeyler baştan bellidir.
Aranızda evlilik öncesi aşk, tutku var mıydı? Hayır.
Eşiniz ince düşünceli, size karşı hassas bir insan mıydı? Hayır.
Hayır diyorum çünkü adamda ki profil belli.

Baştan olmamış şeyleri, evlendikten sonra isteyip beklemek çok anlamsız.

Siz eşinizle mutlu değilsiniz, duygusal olarak doyuma ulaşmamışsınız, değer görmemişsiniz yeteri kadar. Çözüm de belli. İstediğiniz kadar konu açın burada.

Kendi de küçük şeylerle yetinsin o zaman; önüne iki tabak yemek koy yetinsin, sıfır işve cilve ile dümdüz soyun yatağa gir yetinsin, iyi kötü ütüsünü yapıyorsun çift çizgi de yapsan yetinsin. İlle kpss yi kazanacaksın diye tutturmasın, özel sektörde iş bulursan yetinsin.
İs buluyorum burun kıvırıyor. İşi onun icin bulmuyorum ki kendim icin buluyorum. Bahanesi yorulursun ama demek istediği ev işlerini kim yapacak. Atanmış insan bulsaydın o zaman ne diye üzerime geliyorsun diyorum. Artik kendimi ev işi diye de yormuyorum. Süslenip püslenip dışarı çıkıyorum. Kendime bakıyorum. Kitabımı okuyup dersime çalışıyorum.

Evlenmeden önce nasıldı özel günlerinizi kutlarmıydı
Evlemeden eşime söyledim demekle olmaz ki.
Bazı şeyler baştan bellidir.
Aranızda evlilik öncesi aşk, tutku var mıydı? Hayır.
Eşiniz ince düşünceli, size karşı hassas bir insan mıydı? Hayır.
Hayır diyorum çünkü adamda ki profil belli.

Baştan olmamış şeyleri, evlendikten sonra isteyip beklemek çok anlamsız.

Siz eşinizle mutlu değilsiniz, duygusal olarak doyuma ulaşmamışsınız, değer görmemişsiniz yeteri kadar. Çözüm de belli. İstediğiniz kadar konu açın burada.

Şiirler yazar hediyeler alır içlerine notlar yazardı. Yemekleri bana ısmarlatmamak icin elinden geleni yapar kendi ısmarlardı. Yani böyle değildi. Bu sebeple üzülüyorum zaten. Resmen kandırırım bence. Evlenene kadarmış her şey.

İs buluyorum burun kıvırıyor. İşi onun icin bulmuyorum ki kendim icin buluyorum. Bahanesi yorulursun ama demek istediği ev işlerini kim yapacak. Atanmış insan bulsaydın o zaman ne diye üzerime geliyorsun diyorum. Artik kendimi ev işi diye de yormuyorum. Süslenip püslenip dışarı çıkıyorum. Kendime bakıyorum. Kitabımı okuyup dersime çalışıyorum.
Ah bak ne güzel, hiç yoktan bi yerden başlıyorsun. Bunun yanında kafanı verip sınava da çalışamazsın, sınavı verene kadar hamile kalırsan özel de yalan olur kafadan iki yıl. Aşağı çekiliyorsun bu evlilikte, yazık etme kendine.

Şiirler yazar hediyeler alır içlerine notlar yazardı. Yemekleri bana ısmarlatmamak icin elinden geleni yapar kendi ısmarlardı. Yani böyle değildi. Bu sebeple üzülüyorum zaten. Resmen kandırırım bence. Evlenene kadarmış her şey.
Çoğu erkek te böyle sanırım köprüyü geçene kadar ben de bundan korkuyorum

Ah bak ne güzel, hiç yoktan bi yerden başlıyorsun. Bunun yanında kafanı verip sınava da çalışamazsın, sınavı verene kadar hamile kalırsan özel de yalan olur kafadan iki yıl. Aşağı çekiliyorsun bu evlilikte, yazık etme kendine.
Çocuk sahibi olamıyoruz.Kafamı veremediğim doğrudur. Suan burada bunları yazıyor olmam da bunun göstergesi. Detaylı anlatacak kimsem olmadığı için buraya yazıyorum.

Maddi durumu eşinizin eğer pek müsait değilse kuru dal çiçek de getirse mutlu olunur bence. Önemli olan düşünmek. Ama iki yılda da güzel bir hediye için para biriktirilemez miydi ? Bence düşünülse birikirdi.
Küçük şeylerle yetinme olayı da kişilik meselesi bence, mesela benim eşimin pahalı bir takı almasına gösterdiğim mutlulukla, kapıya çiçek gelmesindeki mutluluk aynıdır. Düşünüldüğümü hissettiğim her an aynı mutlu olurum.
O yüzden bence siz yetinmiyor muyum diye üzülmeyin, ben sizin dusunulmediginizi hissettiğiniz için üzüldüğünüz kanaatindeyim. O yüzden gecistiriliyorum diyorsunuz. Siz düşünülmek istiyorsunuz. Bence eşinizle tam olarak konuşun. Anlatın. Belki farkında değildir. Bazen erkeklere anlatmak gerekebilir. Farkında değilse düzeltir çünkü. :)

İşyerinden börek getirip ben aldım diyen adam mi hesap ödetmemeye çalışıyordu, şaşırdım.

Şiir, not meselesine gelince eşimde evlenmeden yazardı, şimdi hiç yazmıyor 🥴 biz 10 yıllık evliyiz zamanla değişiyor bazı şeyler ama eşine değer veren bir şekilde onu hissettirecek şeyler yapıyor. Öyle olunca onu yapıyordu önceden şimdi yapmıyor diye bir eksiklik hissetmiyorsun.

Sizde şuan olmayan şey bu. Kendinizi ifade etmenize, açık açık istemenize rağmen karşılık göremiyorsunuz.

Ya Kpss ile ya da özel sektörde iş bulup çalışmaya başlayın. Eşiniz özel sektörü isteniyorsa istemiyor, önemli olan ilk bastan size neyin iyi geleceği. Sonrasında ne yapıp yapmayacağıniza karar verirsiniz.

Maddi durumu eşinizin eğer pek müsait değilse kuru dal çiçek de getirse mutlu olunur bence. Önemli olan düşünmek. Ama iki yılda da güzel bir hediye için para biriktirilemez miydi ? Bence düşünülse birikirdi.
Küçük şeylerle yetinme olayı da kişilik meselesi bence, mesela benim eşimin pahalı bir takı almasına gösterdiğim mutlulukla, kapıya çiçek gelmesindeki mutluluk aynıdır. Düşünüldüğümü hissettiğim her an aynı mutlu olurum.
O yüzden bence siz yetinmiyor muyum diye üzülmeyin, ben sizin dusunulmediginizi hissettiğiniz için üzüldüğünüz kanaatindeyim. O yüzden gecistiriliyorum diyorsunuz. Siz düşünülmek istiyorsunuz. Bence eşinizle tam olarak konuşun. Anlatın. Belki farkında değildir. Bazen erkeklere anlatmak gerekebilir. Farkında değilse düzeltir çünkü. :)
Evet düşünülmediğimi hissediyorum. Bir cok kez konustum farkında ama para sevgisi ağır basıyor. Iki yilda kucuk de olsa hediye alabilirdi düşünmüyor. Nasilsa evlendik diyor herhalde bir de cimri zaten

İşyerinden börek getirip ben aldım diyen adam mi hesap ödetmemeye çalışıyordu, şaşırdım.

Şiir, not meselesine gelince eşimde evlenmeden yazardı, şimdi hiç yazmıyor 🥴 biz 10 yıllık evliyiz zamanla değişiyor bazı şeyler ama eşine değer veren bir şekilde onu hissettirecek şeyler yapıyor. Öyle olunca onu yapıyordu önceden şimdi yapmıyor diye bir eksiklik hissetmiyorsun.

Sizde şuan olmayan şey bu. Kendinizi ifade etmenize, açık açık istemenize rağmen karşılık göremiyorsunuz.

Ya Kpss ile ya da özel sektörde iş bulup çalışmaya başlayın. Eşiniz özel sektörü isteniyorsa istemiyor, önemli olan ilk bastan size neyin iyi geleceği. Sonrasında ne yapıp yapmayacağıniza karar verirsiniz.

Evet evlenene kadarmis hepsi. Sonra cimri olduğu ortaya çıktı.
Ben eksiklik hissediyorum çünkü ilgi konusunda da cimri. Cimri insan sevgisinde de cimri oluyormuş bunu anladım.
Özel sektör konusunda büyük kavga ettik. pandemide zor bulduğum işi de kabul edemedim onun yuzunden.

X