Küçüklüğümden kalan bir travma

minikorganizer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2017
216
81
Henüz daha 3.sınıftaydım ablamın ilkokul öğretmeni ayrıca babamın yakın arkadaşıydı eşi de annemin benden bi yaş küçük kızları vardı o da benim en yakın arkadaşımdı,sürekli bize gelirlerdi biz de onlara giderdik hatta ailecek birbirimizde kalmışlığımız da oldu,annemin telefonu bendeydi bir gün o adamdan telefon geldi anneme koşup verdim odadan gittim peşime kapıyı kapatıp kitledi dikkatimi çekti kapıyı dinledim annem tatlı tatlı nazik ve değişik bi şekilde konuşuyordu ne dediği anlaşılmıyordu fakat sesinden nasıl bi konuşma olduğu anlaşılıyordu,o zamanlar annemle uyuyordum gece yine telefon geldi beni kontrol etti belliydi yine o olduğu konuşma stili yine aynı bu sürekli böyle olmaya başladıkça dikkatimi çekti anneme neden o adamla konuştuğunu sorduğumda hep ablamı ya da başka bir şeyi bahane ediyordu.bir gün babamın iş yerindeydik annemin telefonunu kurcalıyordum silinen mesajlarda o adama atılmış uzun bir aşk dolu doğum günü mesajıydı en sonunda da iyi ki doğdun aşkım yazıyordu beynimden vurulmuşa döndüm daha ufak olmama rağmen berbat hissetmiştim,hemen gidip anneme sordum bu ne diye o adamın eşinin mesaj hakkı olmadığı için onun telefonundan mesaj yolladığını söyledi o zaman sonuçta annem doğru söylüyordur diye üstelemedim,sonra bu akşam beni odaya çekti babana hiçbir şey söylemeyeceksin diye beni bi köşeye sıkıştırdı,bende korkudan tamam dedim ama babamı çok sevdiğim için kendimi kötü hissediyordum ayrılmalarını da istemediğim için bir şey söylemedim annem durumu anladığımı fark edince adamın numarasını sildi aradığı zaman yine götürüyordum ama isim numara kayıtlı olmuyordu ben yine konuşmalarından anladım o olduğunu,ablam bir gün il dışına gitti annemin telefonundan oyun oynuyordum o numara aradı meşgule attım sonra sürekli aramaya başladı meşgule attıkça,ağlaya ağlaya ablamı aradım öğretmenin annemi arayıp duruyor ben meşgule attıkça dedim,o da ağlamaya başladı sonra gidip anneme anlattı durumu,annem ona yok öyle bir şey falan tatlı dille konuştu ikna etti,sonra gelip beni azarladı tabi.rüyalarımda babamı öldürüp o adamla evlendiğini görmeye başladım hep öyle rüyalar görüyordum,öyle psikolojim bozulmuştu ki uykumdan kalkıp babama bir şey yaptı mı diye babamın nefes alıp almadığını kontrol ediyordum sürekli,çocukluk aklı işte babama bağırırdı bazı geceler Eve gelmesine izin vermezdi sandıklı bi koltuğumuz vardı babamı oraya koyduğunu düşünürdüm göremesemde oradaymış gibi gelirdi koltuğu hep aralardım nefessiz kalmasın diye(3.sınıftaydım ve öyle düşünmem saçma biliyorum)baktım ki sürekli arıyor o zamanlar telefonda engelleme tuşu yok tabi,oturdum kitapçığını baştan aşağı okudum,bi şekilde engellemenin bi yolunu buldum ne annem onu arayabiliyordu ne de o annemi,bu şekilde aralarını iyice açtım,annem bir zaman sonra gelip o numarayı arayamadığını bana söyledi ben de bir bilgim olmadığını söyledim,anlamıştı benim yaptığımı,telefon değiştirdiği zaman işler değişti,bi gün pikniğe gittik annem onların da gelmesini istediğini ve haber verip çağıracağını söyledi babama,O an telefonu çıkardı ve numarayı ezbere bir şekilde tuşladı ve aradı bunu ablam da gördü ve neden ezbere bildiğini sordu o an yine bi bahane uydurdu,yaşım ilerledikçe annemden nefret etmeye başladım o da benden ediyordu çünkü araları benim sayemde açılmıştı.Ben ondan sonra bu konuyu hiç açmadım ona babam annemi çok seviyor sürekli ona süprizler yapar,güzel sözler söyler ne derse yapardı,11 yaşındayken de kardeşim oldu hep onun için sustum ayrılırlarsa onun için kötü olacağını düşündüm.hep içime attım,şimdi aradan seneler geçti fakat hala evimize girip çıkıyor, çok nadir de olsa konuşuyorlar Ve iyice beni kardeşlerimden ayırır oldu bana senelerdir 5 kuruş para vermedi okulda bi etkinlik olurdu hiç beni yollamazdı test kitabı okuma kitabı hiçbirini almazdı bunlara rağmen girdiğim okula birincilikle girdim spor branşlarında derece yaptım resim yarışmalarında derece yaptım insan ailesinden bi ilgi ister dimi ben onu göremedim yarışmalarda herkesin ailesi gelir çocuğunun ödül töreninde onu izlerdi benim kimsem olmazdı,Veli toplantıma bi kere olsun annem gelmedi babam çalıştığı için elinden geldiğince geldi,lise 1deyken sabah hazırlandım aşırı ağrım vardı anneme okula gitmek istemediğimi aşırı ağrım olduğunu söyledim yalancı muamelesi yaptı hatta üstüme yürüdü dövecekti babamın yanına yolladı yalandan gitmemek için numara yapıyor diye babamla yolda giderken birden bayıldım babam da anneme inandığı için bana bağıra çağıra vura vura yerden kaldırdı,servis bekleme yerine bıraktı koşa koşa hastaneye gittim apandisit ameliyatı olacağımı söylediler velimi çağırmamı istediler hastaneden çıktım babamın yanına gittim beni dövecek gibi bakıyordu bir şey dicem dedim bana bir şey söyleme çabuk okuluna git dedi,hastaneye döndüm ağrım olduğundan durumu arayıp anlatmışlar o sırada hastane uzak olduğu için beni acilen ameliyata aldılar mecburen kimsem yoktu beni uğurlayacak ağlaya ağlaya girdim hayatımda ilk defa ameliyat olacaktım korkuyordum da,çıktığımda tabi hepsi hüngür hüngür ağlıyordu,Yanımda yarım saat durmadılar 10 dakika sonra ablamı Yanımda bırakıp Hastaneden gittiler çıkacağım zaman da gelip almadılar kuzenim geldi aldı işte annemden böyle bi sevgisizlik gördüm daha beteri de oldu şu aralar iyice düşman olduk babam annemle aramda ne olduğunu ısrarla soruyor sizce ne yapmalıyım şuanda bi ilişkileri yok ama artık bu yükten kurtulmak istiyorum çok uzun anlattım özür dilerim bunu hayatımda kimseye anlatamadım boşluğuma geldi yazdım öyle ☹️

Ne desem bilemedim. İnşallah gerçek değildir anlattıklarınız. Hadi anneniz malum konudan dolayı sizi sevmiyor. Babanız niye bayılınca dövüp durağa bıraktı sizi
Keşke gerçek olmasaydı annem babama ne derse babam ona inanıyordu annem numara yapıyor diyince o da öyle yaptı normalde elini bile kaldırmazdı ben ağrıdan fazla ağladığım için o an öyle bir şey yaptı

Ameliyat kısmını pek inandırıcı bulmasam da bence bir şey söylemeyin babanıza ve psikolojik yardım alarak atlatmaya çalışın. Kaç yaşındasınız
Ameliyattan sonra ikisi de çalıştığı için Yanımda durmadılar ama izin almalarını beklerdim inanılır gibi değil dimi hangi anne yapar bunu çocuğuna

offf be yavrum, travma gibi travma yaşamışsın, babana gerçeği anlatsan da değişen bir şey olmayacak, inkar edecek, belki babanı da doldurup seni iftira ile suçlayacak...en iyisi psikyatri+psikolog, sağlam bir terapiye başla, hepsinden uzak dur
Teşekkürler düşünceniz için psikoloğa farklı bi konu için gidiyorum içimden anlatmak geliyor ama babam da benimle geldiği için ona anlatmasından korkuyorum

Teşekkürler düşünceniz için psikoloğa farklı bi konu için gidiyorum içimden anlatmak geliyor ama babam da benimle geldiği için ona anlatmasından korkuyorum
psikoloğa anlat, babamın bilmesini henüz istemiyorum ama kafamdan atamıyorum de, merak etme sen anlat desen de hiçbir psikolog böyle bir konuyu gidip babaya anlatmaz, hem etik değil hem sorumluluğu almak istemez, ama sana yol gösterir, yardım eder

Henüz daha 3.sınıftaydım ablamın ilkokul öğretmeni ayrıca babamın yakın arkadaşıydı eşi de annemin benden bi yaş küçük kızları vardı o da benim en yakın arkadaşımdı,sürekli bize gelirlerdi biz de onlara giderdik hatta ailecek birbirimizde kalmışlığımız da oldu,annemin telefonu bendeydi bir gün o adamdan telefon geldi anneme koşup verdim odadan gittim peşime kapıyı kapatıp kitledi dikkatimi çekti kapıyı dinledim annem tatlı tatlı nazik ve değişik bi şekilde konuşuyordu ne dediği anlaşılmıyordu fakat sesinden nasıl bi konuşma olduğu anlaşılıyordu,o zamanlar annemle uyuyordum gece yine telefon geldi beni kontrol etti belliydi yine o olduğu konuşma stili yine aynı bu sürekli böyle olmaya başladıkça dikkatimi çekti anneme neden o adamla konuştuğunu sorduğumda hep ablamı ya da başka bir şeyi bahane ediyordu.bir gün babamın iş yerindeydik annemin telefonunu kurcalıyordum silinen mesajlarda o adama atılmış uzun bir aşk dolu doğum günü mesajıydı en sonunda da iyi ki doğdun aşkım yazıyordu beynimden vurulmuşa döndüm daha ufak olmama rağmen berbat hissetmiştim,hemen gidip anneme sordum bu ne diye o adamın eşinin mesaj hakkı olmadığı için onun telefonundan mesaj yolladığını söyledi o zaman sonuçta annem doğru söylüyordur diye üstelemedim,sonra bu akşam beni odaya çekti babana hiçbir şey söylemeyeceksin diye beni bi köşeye sıkıştırdı,bende korkudan tamam dedim ama babamı çok sevdiğim için kendimi kötü hissediyordum ayrılmalarını da istemediğim için bir şey söylemedim annem durumu anladığımı fark edince adamın numarasını sildi aradığı zaman yine götürüyordum ama isim numara kayıtlı olmuyordu ben yine konuşmalarından anladım o olduğunu,ablam bir gün il dışına gitti annemin telefonundan oyun oynuyordum o numara aradı meşgule attım sonra sürekli aramaya başladı meşgule attıkça,ağlaya ağlaya ablamı aradım öğretmenin annemi arayıp duruyor ben meşgule attıkça dedim,o da ağlamaya başladı sonra gidip anneme anlattı durumu,annem ona yok öyle bir şey falan tatlı dille konuştu ikna etti,sonra gelip beni azarladı tabi.rüyalarımda babamı öldürüp o adamla evlendiğini görmeye başladım hep öyle rüyalar görüyordum,öyle psikolojim bozulmuştu ki uykumdan kalkıp babama bir şey yaptı mı diye babamın nefes alıp almadığını kontrol ediyordum sürekli,çocukluk aklı işte babama bağırırdı bazı geceler Eve gelmesine izin vermezdi sandıklı bi koltuğumuz vardı babamı oraya koyduğunu düşünürdüm göremesemde oradaymış gibi gelirdi koltuğu hep aralardım nefessiz kalmasın diye(3.sınıftaydım ve öyle düşünmem saçma biliyorum)baktım ki sürekli arıyor o zamanlar telefonda engelleme tuşu yok tabi,oturdum kitapçığını baştan aşağı okudum,bi şekilde engellemenin bi yolunu buldum ne annem onu arayabiliyordu ne de o annemi,bu şekilde aralarını iyice açtım,annem bir zaman sonra gelip o numarayı arayamadığını bana söyledi ben de bir bilgim olmadığını söyledim,anlamıştı benim yaptığımı,telefon değiştirdiği zaman işler değişti,bi gün pikniğe gittik annem onların da gelmesini istediğini ve haber verip çağıracağını söyledi babama,O an telefonu çıkardı ve numarayı ezbere bir şekilde tuşladı ve aradı bunu ablam da gördü ve neden ezbere bildiğini sordu o an yine bi bahane uydurdu,yaşım ilerledikçe annemden nefret etmeye başladım o da benden ediyordu çünkü araları benim sayemde açılmıştı.Ben ondan sonra bu konuyu hiç açmadım ona babam annemi çok seviyor sürekli ona süprizler yapar,güzel sözler söyler ne derse yapardı,11 yaşındayken de kardeşim oldu hep onun için sustum ayrılırlarsa onun için kötü olacağını düşündüm.hep içime attım,şimdi aradan seneler geçti fakat hala evimize girip çıkıyor, çok nadir de olsa konuşuyorlar Ve iyice beni kardeşlerimden ayırır oldu bana senelerdir 5 kuruş para vermedi okulda bi etkinlik olurdu hiç beni yollamazdı test kitabı okuma kitabı hiçbirini almazdı bunlara rağmen girdiğim okula birincilikle girdim spor branşlarında derece yaptım resim yarışmalarında derece yaptım insan ailesinden bi ilgi ister dimi ben onu göremedim yarışmalarda herkesin ailesi gelir çocuğunun ödül töreninde onu izlerdi benim kimsem olmazdı,Veli toplantıma bi kere olsun annem gelmedi babam çalıştığı için elinden geldiğince geldi,lise 1deyken sabah hazırlandım aşırı ağrım vardı anneme okula gitmek istemediğimi aşırı ağrım olduğunu söyledim yalancı muamelesi yaptı hatta üstüme yürüdü dövecekti babamın yanına yolladı yalandan gitmemek için numara yapıyor diye babamla yolda giderken birden bayıldım babam da anneme inandığı için bana bağıra çağıra vura vura yerden kaldırdı,servis bekleme yerine bıraktı koşa koşa hastaneye gittim apandisit ameliyatı olacağımı söylediler velimi çağırmamı istediler hastaneden çıktım babamın yanına gittim beni dövecek gibi bakıyordu bir şey dicem dedim bana bir şey söyleme çabuk okuluna git dedi,hastaneye döndüm ağrım olduğundan durumu arayıp anlatmışlar o sırada hastane uzak olduğu için beni acilen ameliyata aldılar mecburen kimsem yoktu beni uğurlayacak ağlaya ağlaya girdim hayatımda ilk defa ameliyat olacaktım korkuyordum da,çıktığımda tabi hepsi hüngür hüngür ağlıyordu,Yanımda yarım saat durmadılar 10 dakika sonra ablamı Yanımda bırakıp Hastaneden gittiler çıkacağım zaman da gelip almadılar kuzenim geldi aldı işte annemden böyle bi sevgisizlik gördüm daha beteri de oldu şu aralar iyice düşman olduk babam annemle aramda ne olduğunu ısrarla soruyor sizce ne yapmalıyım şuanda bi ilişkileri yok ama artık bu yükten kurtulmak istiyorum çok uzun anlattım özür dilerim bunu hayatımda kimseye anlatamadım boşluğuma geldi yazdım öyle ☹
Ay hemen anlat bı saniye bile durma seneler geçmiş yeni olay olsa annen vazgeçer bekle derdim ama vazgeçmemiş. Ama şu da var ben senin annenden korktum sana falan zarar verir bı de

Sanırım sizinde hayattaki imtihanlarınızdan biri anneniz olmuş. Bence söyleseniz bile babanızın size inancağını sanmıyorum böyle olaylardan bende geçtim anneniz ne yapar ne eder sizi suçsuz duruma sokar. Annenizin daha sonra başkalarıyla ilişkileri oldu mu? Yine bu şekil.

Ay hemen anlat bı saniye bile durma seneler geçmiş yeni olay olsa annen vazgeçer bekle derdim ama vazgeçmemiş. Ama şu da var ben senin annenden korktum sana falan zarar verir bı de
Bana yaptıkları dışında zarar vermeye kalkmaz ama ettiği hakaretlerle ve önceden yaptıklarıyla bana yeterince zarar verdi,söylemekle söylememek arasında çok gidip geliyorum ama daha çok ufak bi kardeşim var benden 11 yaş küçük onu düşünüyorum benimle aynı psikolojiyi yaşasın istemiyorum

Bana yaptıkları dışında zarar vermeye kalkmaz ama ettiği hakaretlerle ve önceden yaptıklarıyla bana yeterince zarar verdi,söylemekle söylememek arasında çok gidip geliyorum ama daha çok ufak bi kardeşim var benden 11 yaş küçük onu düşünüyorum benimle aynı psikolojiyi yaşasın istemiyorum
Güzelce konussaniz annenizle hani seviyosa o adamı onla evlensin babanızın aldatilmasindan iyidir kardesinizi mağdur etmezler heralde

X