Küçüklüğümden kalan bir travma

Güzelce konussaniz annenizle hani seviyosa o adamı onla evlensin babanızın aldatilmasindan iyidir kardesinizi mağdur etmezler heralde
Artık eskisi gibi her gün konuşmuyorlar,ayda 1 onda da anladığımda yanına gidiyorum kapatıyor,Babam Allah’a şükür büyük bir hastalık değil ama stres yapmaması gerekiyor rahatsızlığından dolayı,şuan da konuşmayı yavaş yavaş bırakıyor gibi geldiğinden ortalığı da karıştırmak istemedim

Hep küçük yaşta herşeyin farkında olan çocukların kaderi bu tabiri caizse it gibi davranılma şekli çocuk anlamaz çocuk ne bilir bişey dese aaa terbiye verin şuna. Söz hakkının sözle veya şiddetle bastırılmaya çalışılması. Her olayda ona bişey olmaz her haltı biliyor başının çaresine bakar diye düşünülmesi. Ne diyeyim ki sen anne olursan aynılarını yapmazsın, üzülme.

Leş gibi bir ailen var, anlattıkların doğruysa travmadan da öte yaşadıkların. Ama bu senin suçun değil. Dilerim hayat karşına çok güzel insanlar çıkarsın şu saatten sonra. Ailem dediğin insanları takmamayı öğren. Annen babanı aldatmış ama baban da düzgün bir insan değil ki anlattıklarına göre. İkisi de tutunacak dalın olamaz yani.
Her şey gönlünce olur inşallah

Bence de annenle konuş. Herşeyi bildiğini söyle. Hatta buraya yazdığını kopyala ve at, okusun. Ben ahlaksızlıkların ortaya çıkmasından yanayım hep . Olaylar babana giderse de adam ortada nasılsa tel geçmişi döktür dersin babana. Ablan da çocukken öğretmen de annenden dolayı ona ekstra ilgi gösteriyorsa hoşuna bile gitmiştir, Olayı irdelememiştir.

Bir de tek sen değilsin emin ol. Kadınlar da erkeklere yakın oranda aldatıyormuş ama erkekler daha salak olduğu için hem anlamıyorlar aldatıldıklarını hem de aldattıklarında hemen yakalanıyorlar. Sırtında bu kadar ağır bir yük taşıma paylaş

Babana anlat, belki sen anlattıktan sonra taşlar yerine oturur. Belki onun da dikkatini birkaç şey çekmiştir ama konduramamıştır. Çok kötü travmalar yaşamışsın, bunları tek başına atlatman çok zor. Psikoterapi şart. Emin ol hiçbir psikolog senin anlattıklarını ailene anlatmaz. Meslek etiğine aykırı

Anladığım kadarıyla artk hepiniz büyümüşsünüz. Ben olsam babama anlatırdım.
Tek anlamadığım kısım baban niye seni dövüp durağa bıraktı

Aslında herşeyi anlatan bi mektup yazıp babana verceksin 2 gün ortadan kaybolcaksın olan olsun
Ama tabiki sen yine bi uzmanla görüş
Kardeşin o adamdan olabilir mi demiş bi üye, sende o kadar ileri gitmez demişsin
Bu kadar emin olmanı önermem
Çünkü evli 2 insan senelerce sadece bakışarak yazışarak ilişki sürdürmez..

Ameliyat kısmını pek inandırıcı bulmasam da bence bir şey söylemeyin babanıza ve psikolojik yardım alarak atlatmaya çalışın. Kaç yaşındasınız
Bende üçüncü sınıfa giden bi çocuğun telefon kullanma klavuzunu okuyup numara engellemesini inandırıcı bulmadım. Bazen o klavuzları okuduğum halde anlamıyorum bazı şeyleri :)

Babama herseyi anlatır
O anneyi de hayatımdan silerim
Kimse kendini aldatan biriyle evli kalmayı hak etmiyor.
Size de yardım almanızı tavsiye ederim.

Babanla annen ayrı mı bilemiyorum, baban gerçeği bilmeli.

Herkesin gerçeği bilmeye hakkı vardır. Biri kabul görülcekse hatasıyla sevabıyla görülmeli.
Ben olsam anında söylemiştim. Ki babamın aldattığını anında söyledim. Öyle bir dünya yok.

Ameliyat kısmı bana da inandırıcı gelmedi ama gerçekse diye şöyle yorum yapayım: sizi o halde bırakan babanız da çok matah değil. Birbirlerini bulmuşlar.

Allah kolaylık versin. Şuan kaç yaşındasınız ? Ailenizle birlikte mi yaşıyorsunuz? Ablanız durumu biliyo mu?
Ona göre bazı tavsiyeler verebilirim . Ancak en başta bir uzmandan destek almalısınız .yasadiklariniz çok kolay şeyler değil

Keşke o çocuğu alıp kurtarabilsemçok üzüldüm yaşadıklarınıza ama bahsetmeyin bence bu sır sizinle gitsin babanız yıkılır öğrenirse

Annene cok ofkelendim babanada öyle. Sözün bittiği yerdeyim. Onlar icin sadece hidayet dileyebiliyorum ve umarım ileriki hayatinda cok mutlu olursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…