Küfür eden eş

Yapnayin dogum gunu. Aile icinde bir pasta alip kesin. Dogum gunu icin taa oradan kalkip gelecekler falan, bir suru eziyet. Ailesine laf soylenmemis ki niye simdi savunmaya gecmis, ofke nobeti gecirip kufurler savunmymus. Ailesine laf ettirmezmis de siz nesisiniz, onun ailesi degil mi? Size nasil laf ediyor o zaman.

Tek sorun ani öfkeler mi? Onun dışında sorununuz yoksa,telafisi olan birşeyden dolayı boşan demem ben.Ortada bir de çocuk varken hele. Sorununuzu asla hafife almıyorum yanlış anlamayın ama düzelebilir, yerinizde olsam önce bunun mücadelesini verirdim.Yardım almasını sağlayın.Öfke kontrolsüzlüğü bir bozukluk.

Konu sahibi eşinizin artık canınıza tak ettiğini anlaması gerek.
Gerekirse iptal edin bence de.
Kendiniz kutlayın
Yani böyle şeyler için bile bir aileyi ne hale getirebiliyor insanlar.
Allah'tan korksunlar azıcık ya eften püften sebeplerden huzur kaçırıyorlar yazık günah

Mesaj atmış, madem kızını düşünüyorsun o zaman o agzına sahip çıkacaksın, sana sus tamam deyince susacaksın vır vır konuşmayacaksın madem yazmış.

Aklım almıyor yani hem suçlu hem güçlü.

Mesaj atmış, madem kızını düşünüyorsun o zaman o agzına sahip çıkacaksın, sana sus tamam deyince susacaksın vır vır konuşmayacaksın madem yazmış.

Aklım almıyor yani hem suçlu hem güçlü.
Küfür eden adam mi ağzına sahip çık diyor? 2 kere dava açıp boşanmadiginiz için nasilsa yine boşanmaz diye ipleri eline almış yeterince kaybetme korkusu vermemişsiniz

Boşanma davası açmak kolay mı?
Buna karar verip uygulamak bence çok zor olmalı. Sabır taşmış olmalı.
E bunu iki kez yaşamışsınız. Bu adamdan bir halt olmayacağını tespit etmiş olmalısınız.
Üzücü bir şey.
Bence kendinize daha fazla eziyet etmeyin.
Terbiyesiz herif de gitsin ailesiyle yaşasın.
Aile dediği şey yaşadığı evdekilerdi ama bunu kafasını taşlara vurarak anlamasını dilerim.

Herkese merhaba, bu sabah yaşadıgım bir olayı size anlatıp fikirlerinizi almak istedim.
6 senelik evliyim 3 yaşında çocugum var. 2 hafta sonra çocugumun dogum gününü kutlayacağız. Geçen sene pandemiden dolayı kimseyi çagırmadık, bu senede pandemi devam ediyor ama aileleeimiz arasında bi kutlama yaparız dedik.
Kendi ailemde, eşimin aileside şehir dışında yaşıyor. Sadece dayısı ve yengesi bulunduğum şehirde.
Eşim, ailesine ve dayısına haber vermiş. Bende dogum gününe 4-5 gün kala ararım diye düşünüyordum ama eşimin yengesi, kaynanamı aramış ben dogum gününe gelmeyeceğim beni aramadı vs demiş. Kaynanama gerekeni uygun dille söyledim.
Bu sabahta bu konu açıldı. Eşim bana tavırlı konuştu ben haksızmışım aramam gerekiyormuş diye. Düğün yapmıyoruz dedim aylar öncesinden aramama gerek yok sonuçta takısını, kıyafet uyumunu düşünecek bir konu yok ortada alt tarafı 1 saatlik bir kutlama var. 4-5 gün kala arayacaktım.. Ne alınganlık yapılıyor dedim, eşimde bu lafıma karşılık çocugumu yanında bana küfür etti, s.... G..... Dedi
Çocugun yanında nasıl böyle konuluyorsun dedim. Aileme laf söyletmem dedi. Karşılıklı tartışma oldu. Ölen amcam hakkında amcanın..... Diyede küfür etti. Çıldırdım. Amcam kendi hayatında yanlışlar yapmış olabilir o kimseyi ilgilendirmez dedim. Kendisi benim ailem hakkında, sen yada benle ilgili konuşursa ve bu yanlış olursa ben yanlışıda kim olursa olsun savunmazdım dedm.
Çocugumu alıp odadan çıkmak istedim ama tam çıkarken ailem hakkında konuşursan seni siler atarım dedi. Gerçektende sen düzelmezsin dedim çıktım odadan. Daha önce 2 kez boşanma davası açtım, kızıma kıyamadım ayrılırsam çok etkielenecek diye düşündümm sanırım en büyük hatayı burda yaptım.bu şekildede annesine küfür eden, öfke kontrolü olmayan bir baba var evde. Eline geleni ortalıga fırlatıp odayı dagıtıp çekti işine gitti.

Uzun oldu hakkınızı helal edin.
Çocuk için boşanmamak hep yanlış karar bana göre çocuğu huzursuz bi ortamda büyütmenin mantığı yok böyle bi ortamda olucağına huzurlu olsun daha iyi küfürde kabul edilcek bişey değil hemde çocuğun yanında

Adam kapasitesiz ya. Sen buna empati yaptiramazsin basmio kafasi çünkü. Kendini savunamadigi icin de küfür edio. Orda yapmasi gereken yengeye ne var yenge ben cagirdim iste adamdan saymio musun beni :) deyip gülüp gecmek. Olay nerelere gelmis. Bu agiz tadiyla güzel biseylerin bile yapilamadigi hayati zehir eden salak insanlarla piknige bile gidilmez aslinda değil çocuk yapmak. Erkek cocugunuz olmadigima sevindim zira babalarinin tum garip huylari gecio. Kurtar o ortamdan kizini. Bosanmicaksan bile dedigi gibi uste cikma kendi kendine konuşsun birak.

Eşiniz yengesini ailesi olarak görüyor ama sizi görmüyor farkında mısınız? Siz yengesi hakkında konuşamıyorsunuz ama yengesi kaynananızı arayıp sizle ilgili konuşabiliyor. Ailesinin siz olduğunun farkında değil. Bence bunu düşünerek karar vermelisiniz

Peki buna ragmen o dogum gununu yaptiniz mi?
Ben olsam asla yapmazdim. Alir cocugumu cikarim disari,bulurum bir pastane,tek kisilik pastayla mum ufletirim ,gider hediyesini de alirim. Ama o adamla da ailesiyle de dogum gunu kutlamazdim.

Aileme laf ettirmem diye böğürürken ölmüş amcama laf edecek canlının ettiği bütün küfürleri toplar rulo yapar münasip bir yerine monte ederim. Bir daha ailemin adını ağzına alırken besmele çeker. Güncellemesi bırak yarım kalmayı başlamamış bile bu canlının tek hücreliymiş insana evrilir demişler o da olmamış. Şöyle asalakları yanınızda taşımayın hep diyorum bunlar yerine evcil besleyin.

X