Kumral saç rengi ve saça cila (fotoğraflı)

alwaysnforever

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
948
1.555
Merhabalar

Konuyu saç kısmına da açtım ama orada cevap veren yok malesef.
Saçımı 10 gün önce falan kolestonun kumral, kullu kumral ve açık kullu kumralini karistirarak boyadım. Öncesinde icinde bakırlıklar bulunan kahve bir renkti saçım ve bakırlıgı alsın diye kullu renge boyadim. Ama değişen pek bir sey olmadı hala biraz kırmızısı/turuncumsu görünüyor saçım. Fotoğrafını da ekliyorum (normalde birazcık daha koyu fotoğrafta biraz açık çıkmış). Bunu nasıl düzeltebilirim. Üzerine 7.1 ile cila yapsam acaba gider mi? Tamamen kullu bir renk olmasa da normal bi kahve rengi elde etmek istiyorum. Lutfen yardim eder misiniz? Ve cilaya açıcı koyuluyor mu yoksa sadece tüpteki boyayı mi inceltip sürüyoruz?
20181013_232803_HDR-1.jpg

kullu kumrallara ancak sacınız acık renkse ya da acıcıyla açılmışsa ulaşabılırsınız onun dışında kırmızılıkta olur turunculukta.cila çözmez sorununuzu bır kuaföre bır kez boyatın rengi düzelsin sonra kendınız devamlı boyarsınız ama ya daha koyu bır renk sececeksınız 6 ya da 5 tonları gibi yada açtıracaksınız sacı .o da yıpranma yapar.

Su anda kuaföre gitmem beni cok zora sokar. Öğrenciyim, çok fazla saçım var; kuaforlerin verdiği rakamlar dudağımı ucuklatacak cinsten :KK14:
Ben kullu kahve olsun istemiyorum. Su anda sacimda var olan turunculugu giderebilir miyim diye soruyorum. Hani rengini koyulastırmadan turunculuk olmayan bir kahveye donebilir miyim diye

Önce açıp sonra vuracaktınız küllü tonları

10.01
11.01
12.01

Bu numaraları açma işlemi için kullana bilirsiniz
Bunlardan birini kullandıktan sonra
7.1 vurun saçınıza
Bi kaç boyamada istediğiniz sonucu elde edersiniz

Evde cila yapmanız mümkün kuaföre para yedirmeyin zaten cila fazla zararlı bir işlem değil sadece işe yaramazsa 10-20 tl zarar edersiniz. Kuaförler söz konusu cila olunca şu lazım bu lazım diye diye şişiriyorlar 80-90 tl masraf oluyor. Kaldıki evde cila yapmanın zor olduğunu işe yaramayacağını sanmıyorum denemenizde fayda var. Ben saçım kumralken tonuna çok takıntılıydım küllü ve doğal durmasını istiyordum ve çok uğraşıp sonunda işin sırrını çözdüm tamamen püf nokta düz renk boyaları dozunda kullanabilmekte. Saçımı sarıdan ilk kumrala boyadığımda yeşerme yapmıştı, istediğim şey küllü fakat yeşil tonlu değil daha çok bakınca dumanlı bi kumral gibi durmasıydı. Yani soğuk bir renk istiyordum tam anlatabildim mi bilmiyorum. Fakat yeşerme yaptı, sonra 8.0 kumral ve sigara izmariti kadar yoğun mavi katıp oksidanla karıştırdım ardından çeyrek çay bardağı sıcak su ile boyayı sulandırıp saçıma yediriyordum 10 dakika sonra yıkadım istediğim tonu elde ettim. Bi ara koyu renktende kumrala geçmiştim bakır yansımalar olmuştu. 8.0 kumral ve sigara izmariti kadar gümüş/gri renk karıştırıp yine yukarıda yazdığım yöntemi uyguladım bakırlığını almıştı.

Merhabalar

Konuyu saç kısmına da açtım ama orada cevap veren yok malesef.
Saçımı 10 gün önce falan kolestonun kumral, kullu kumral ve açık kullu kumralini karistirarak boyadım. Öncesinde icinde bakırlıklar bulunan kahve bir renkti saçım ve bakırlıgı alsın diye kullu renge boyadim. Ama değişen pek bir sey olmadı hala biraz kırmızısı/turuncumsu görünüyor saçım. Fotoğrafını da ekliyorum (normalde birazcık daha koyu fotoğrafta biraz açık çıkmış). Bunu nasıl düzeltebilirim. Üzerine 7.1 ile cila yapsam acaba gider mi? Tamamen kullu bir renk olmasa da normal bi kahve rengi elde etmek istiyorum. Lutfen yardim eder misiniz? Ve cilaya açıcı koyuluyor mu yoksa sadece tüpteki boyayı mi inceltip sürüyoruz?
Eki Görüntüle 2197732
canim ben evlenmeden once kuaforluk yaptim. 12 yildir biraktim. Eger tam kullu kumral istiyorsan once acici ile acilip daha sonra kullu kumralla boyanmasi gerekir. Bunuda evde sakin denemeyin. Evde yapabilecegin ise ayda bir 7.1 le boyarsan renk zamanla oturur. Yipranma olmaz. Aciciyla yapilirsa saciniz cok yipranir

canim ben evlenmeden once kuaforluk yaptim. 12 yildir biraktim. Eger tam kullu kumral istiyorsan once acici ile acilip daha sonra kullu kumralla boyanmasi gerekir. Bunuda evde sakin denemeyin. Evde yapabilecegin ise ayda bir 7.1 le boyarsan renk zamanla oturur. Yipranma olmaz. Aciciyla yapilirsa saciniz cok yipranir
Merhaba boya markasi olarak palette 7.1 mi koleston 7.1 mi

X