Kurban bayramı süresince çocuk yapmak günah mı?

tomris90

Yaşa ve Yaşat!
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
410
385
33
kızlar merhaba öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim

Benim kafamı kurcalayan bir soru var. Bir süredir cocuk denemelerindeyiz ve bunu islami kurallara bağlı kalarak yapmaya çalışıyorum. Ancak kitaplarda Ramazan ve Kurban bayramı geceleri olan iliskiden doğan cocuk 4 veya 6 parmaklı doğar diye bir hadis var. Benim kafamı karistiran şey; arife gecesini mi kastediyor yoksa tüm bayram boyunca mı yapilmasini mi kastediyor? Eğer aranızda bilgisi olanlar var ise paylaşabilir mi lutfen? Alo diyanet hattini da aradim ancak süreklı meşgul

Tesekkur ederim.

:halay: belli ki fake hadis, hangi kaynaktan okuduysanız tamamen imha edin. Ve biraz aklınızı kullanın ya böyle saçma şey olur mu? Eşler hayız günleri dışında ilişkide serbesttir. Kurbanı ramazanı yok bunun hahshsgsgsg

Herhangi bir kitap ornegi vermeme gerek yok internete de yazsanız cikar zaten. Tum aile ilmihallerinde yazar bunlar. Mesela salıyı carsambaya baglayan gece yapilan cocuk hayirsiz olur gibi. Hergun cocuk yapilabilir ama bazi gun ve zamanlarda yapilan cocuk hayirli evlat olur gibisinden.

Çok saçma
Hiç böyle birhadis olacagına inanmıyorum
İslami kosullara göre cocuk yapmaktan kastınız ne
Bizim cocugumuz olmuyor da belki biz de faydalanırız cidden mtk ettim ?

Ya ne alakası var saçmalamayın lütfen :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: çocuğun parmaklarındaki eksiklik veya fazlalık genetik mutasyonlar sonucu oluşur. Çocuk anne karnında yüksek radyasyona maruz kalırsa veya ailenizde böyle bir sorun varsa çocuğunuzda görülebilir. Biraz mantıklı düşünün lütfen.

Yiteeeeeer duymak istimiyiriiiim

Hadisler peygamberin sözleri.
Kütübü sitte kuran değil. Her hadis doğru değil.
O zaman aldırılsın bu dönemde farkında olmadan yapılan çocuklar.
Her sözünü benimsemeyin.

Herhangi bir kitap ornegi vermeme gerek yok internete de yazsanız cikar zaten. Tum aile ilmihallerinde yazar bunlar. Mesela salıyı carsambaya baglayan gece yapilan cocuk hayirsiz olur gibi. Hergun cocuk yapilabilir ama bazi gun ve zamanlarda yapilan cocuk hayirli evlat olur gibisinden.
Kötü insanların kötü olma nedenini salıyı çarşambaya bağlayan gece yapılmalarına bağlayabilir miyiz o halde?

Çok saçma
Hiç böyle birhadis olacagına inanmıyorum
İslami kosullara göre cocuk yapmaktan kastınız ne
Bizim cocugumuz olmuyor da belki biz de faydalanırız cidden mtk ettim ?

Mesela kitaplarda soyle yaziyor, tam erkegin bosaldigi anda konusursaniz cocuk dilsiz oluyor, opusurseniz sagir oluyor gibi. Bilemedim ben dogrulugunu sormadim sadece soruma cevap aradim ama herkes ustume geldi

kızlar merhaba öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim

Benim kafamı kurcalayan bir soru var. Bir süredir cocuk denemelerindeyiz ve bunu islami kurallara bağlı kalarak yapmaya çalışıyorum. Ancak kitaplarda Ramazan ve Kurban bayramı geceleri olan iliskiden doğan cocuk 4 veya 6 parmaklı doğar diye bir hadis var. Benim kafamı karistiran şey; arife gecesini mi kastediyor yoksa tüm bayram boyunca mı yapilmasini mi kastediyor? Eğer aranızda bilgisi olanlar var ise paylaşabilir mi lutfen? Alo diyanet hattini da aradim ancak süreklı meşgul

Tesekkur ederim.

ahahha alemsiniz yahu..
o okuduğunuz kitap hangisiyse ordaki hadislerin uydurma olduğu çok açık..
o kitabı atın.. zaten günümüze ulaşan çok az miktarda doğru hadis var..

salı çarşamba vs.. cidden hem islama inanıp hem bu safsatalara inanmak nasıl bir çelişkidir ..
baz alacağınız tek kitap var ve onda da bu tür saçmalıklara yer yoktur..
dininizi saçma kitaplardan değil lütfen aslından öğrenin..

Mesela kitaplarda soyle yaziyor, tam erkegin bosaldigi anda konusursaniz cocuk dilsiz oluyor, opusurseniz sagir oluyor gibi. Bilemedim ben dogrulugunu sormadim sadece soruma cevap aradim ama herkes ustume geldi

:KK70::KK70:

yapmayın lütfen ya ..
anne olmaya niyetlenen bir kadının bu kadar komik şeylere itibar etmesi çok yazık..
çocuk yetiştireceksiniz..
bir an önce atın o kitapları kafanızı safsatalarla değil gerçek dinle doldurmayı deneyin..

X