Kürtaj sonrası rahimde kalan pıhtı.

Birbasak

🧘🏻‍♀️🥑
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
3.860
6.068
Merhabalar. 3 hafta önce kürtaj oldum, doktorum rahimde pıhtı kaldığını söyledi ve metiler yazdı, kullandım ama pıhtı olduğu gibi duruyor. Pıtıyo rahimden atmanın bitkisel bir çözümü var mı, biliyor musunuz? 😣

Merhabalar. 3 hafta önce kürtaj oldum, doktorum rahimde pıhtı kaldığını söyledi ve metiler yazdı, kullandım ama pıhtı olduğu gibi duruyor. Pıtıyo rahimden atmanın bitkisel bir çözümü var mı, biliyor musunuz? 😣
Bolbol yürüyüş yapın hareket edin.
Hastalık zamanınız ne zaman? Adet zamanı da temizlenebilie belki.

Her gün yürüyüş yapıyorum. Sanırım 40 45 gün sonra regl olacağım. Umarım öyle olur çünkü ilaç hiçbir işe yaramadı, 1,5 ay bekleyelim dedi doktor.🤷🏻‍♀️
Adetle atılacak olabilir bazen bu durumlar oluyor. Sürekli kürtaj işlem vs olmamak adına beklemen daha doğru. İlaç kullandığın için erken gelebilir adetin okadar beklemez sanieim

Kekik çayı iç trabzonluyum dağda yetişen bir bitki bende düşük yaptım onla temizlendim kürtaj olmadım

Aynı şeyi ben yaşadım. İlk gebeliğimdi. Pıhtı kaldı ve metiler verdi doktor bana da. Ancak metilerde işe yaramadı en son tekrar kürtaj oldum sonra temizlendi. Pıhtının orda durmaması gerekiyor dikkat edin. Maden adetle atılıyordu benim doktor neden beklemedi adeti acaba? İki kere kürtaj olmak zorunda kaldım.

Aynı şeyi ben yaşadım. İlk gebeliğimdi. Pıhtı kaldı ve metiler verdi doktor bana da. Ancak metilerde işe yaramadı en son tekrar kürtaj oldum sonra temizlendi. Pıhtının orda durmaması gerekiyor dikkat edin. Maden adetle atılıyordu benim doktor neden beklemedi adeti acaba? İki kere kürtaj olmak zorunda kaldım.
Ben de bundan korkuyorum işte, tekrar kürtaj olmak istemiyorum.😣 Doktorum 1,5 ay bekleyelim dedi bana. Çok geçmiş olsun bu arada.🙏🏻

Ben de bundan korkuyorum işte, tekrar kürtaj olmak istemiyorum.😣 Doktorum 1,5 ay bekleyelim dedi bana. Çok geçmiş olsun bu arada.🙏🏻
Bence bekleyin adetle atılabilir. O ızdırabı bir daha yaşamak zorunda kalmazsınız inşallah🙏

İnşallahh, bekleyeceğim.😕
Merhaba acaba ultrasonda tekrar pihtiyi gorene kadar ne gibi belirtilerinjz oldu? 1 mayisda dusuk yaptim. Pazartesi gidicem doktora çok çok az lekelenmem kaldi şu an. Ama artik 13 gundur var. Ilk başlarda kanamaydi şimdi lekelenme. Yani yoğun değilse ihtimal az mi? Sizde devamli kanama varmiydi?

Çok geçmiş olsun. 🙏🏻 Kürtajdan sonra kanamam olmadı sadece lekelenmelerim vardı ama birkaç gün çok şiddetli sancılarım oldu, bir hafta sonra kontrole gittim, pıhtıyı gördük, sonrası malum, ilaçla bile düşmedi pıhtı. 😕

Çok geçmiş olsun. 🙏🏻 Kürtajdan sonra kanamam olmadı sadece lekelenmelerim vardı ama birkaç gün çok şiddetli sancılarım oldu, bir hafta sonra kontrole gittim, pıhtıyı gördük, sonrası malum, ilaçla bile düşmedi pıhtı. 😕
Sana da geçmiş olsun. Bende ama ilk gunler yoğun oldu. Şimdi lekelenme tarzinda var. Her halde ilk gunler yogun gelerek temizlendi. Umarim oyledir

Merhabalar sizin konunuzla bağlantılı olduğunu düşündüğüm için burdan sormak istedim bende. Ben 6 mayısta bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum bugün kontrole gittim doktor rahim hiç toparlanmamış dedi.böyle bir şeyle karşılaşan var mı acaba pıhtı var falanda demedi tekrar ilaç verip haftaya yine gel dedi çok tedirginim. Tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar olursa çok çok sevinirim.

Merhabalar sizin konunuzla bağlantılı olduğunu düşündüğüm için burdan sormak istedim bende. Ben 6 mayısta bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum bugün kontrole gittim doktor rahim hiç toparlanmamış dedi.böyle bir şeyle karşılaşan var mı acaba pıhtı var falanda demedi tekrar ilaç verip haftaya yine gel dedi çok tedirginim. Tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar olursa çok çok sevinirim.
Kürtajdan sonra rahmin toparlanması ortalama 3 ay sürüyor zaten, kürtaj sonrası verilen antibiyotik ise enfeksiyon riskine karşı diye biliyorum, hiç toparlanmamış derken ne demek istemiş anlamadım hiç. Hangi ilacı yazdı? Belki pıhtıdır ama açıklama yapması gerekirdi, bu şekilde sizi tedirgin etmesi yanlış.🙁

X