Kürtaj sonrası regl durumunda değişim yaşayanlar

Sallysleben

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2021
14
0
26
Hepinize merhaba,
Bir önceki konumu okumayanlar için 6 temmuzda bebeğimin kalp atışı ve gelişimi olmadığı için kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Doktorum bir regl döneminin geçmesini bekleyip çalışmalara başlayabileceğimi söyledi ve dediği gibi yaptım.

Kürtajdan sonra 9 ağustosta ilk reglimi yaşadım. Adetim çok düzensiz değildir ama hep 1-2 ileri atar. Kullandığım uygulama 26 ağustos için yumurtlama günü dedi ve uygulamama göre adet döngüm 32 günde bir ama dediğim gibi genelde ileri atar. İlk çocuğum o dönem polikistik over hastası olduğum için geç döllenme olmuştu. Regl dönemimin bitiminden itibaren gün aşırı birliktelik yaşadık. Ve gerçekten çocuk olsun takıntısı yaşayarak olmadı. Strese sokmamıştım kendimi.

Adet tarihimin yarın başlaması gerekiyor aslında. 6gün sonra tatile gidicez ve sanırım bu yüzden olacak mı olmucak mı olduysa şimdiden bilip doktora gideyim diye stresteyim. Tek sorun dün tuvalet kağıdında çok çok az lekelenme oldu ki reglim genelde ilk günden çok fazla kanamayla olur. Bir haftadır regl olcakmışım gibi ağrım var ama gelen giden yok. Oğlumda da aynısı olmuştu ve ben reglim gelir diye 2 hafta geciktikten sonra test yapmıştım. dün hafif lekelenme ve adet kanı gibi değildi akşama geçti. Bu sabah yine çok az ve reglime 1 gün var daha. Sabah test yaptım tabi ki negatif çıktı. Kürtajdan sonraki ilk reglim gayet normaldi

Merak ettiğim yerleşme kanaması olabilir mi? Veya bu kürtaj sonrasına bağlı değişimden mü kaynaklı? Reglim hiçbir zaman lekelenmeyle başlamadı benim. Yerleşme kanaması ise kaç gün sonrasına test yapmak mantıklı? Ve yerleşme kanaması yaşayanların deneyimleri nasıl? Kürtaj sonrasında reglinde bu tarz bir değişim yaşayan var mı?
Şimdiden teşekkür ederim

Benim kürtajdan sonra adet döngüm değişmişti. 32-35 günde bir adet oluyordum. Kürtajdan sonra 29-30 güne düştü

Benim kürtajdan sonra adet döngüm değişmişti. 32-35 günde bir adet oluyordum. Kürtajdan sonra 29-30 güne düştü
Günleri haricinde kanamanızda değişiklik oldu mu acaba? Ara kanamalarınız falan? İlk adetim sorunsuzdu. Ama bu sefer yerleşme kanaması gibi aynı ama eminde olamıyorum tabi. Normalde regl öncesi hiç lekelenme yaşamam çünkü

Direk kanamam başlardı önceden kürtajdan sonra adetten bir iki gün önce kahverengi bir akıntı gelmeye başladı. Sizin adetinize kaç gün var?

Direk kanamam başlardı önceden kürtajdan sonra adetten bir iki gün önce kahverengi bir akıntı gelmeye başladı. Sizin adetinize kaç gün var?
Dün 2 gün vardı uygulamama göre. Benimde hep direkt kanamam başlardı. Kürtaj sonrası ilk reglimde de aynı şekilde oldu. Direkt kanamayla başladı. Bugün uygulamam 1 gün var diye gösteriyor ama bende genelde 1-2 gün atlar hep. Belkide bebek istediğimiz için stres yaptım. Yerleşme kanaması yaşayanları okudukça umutlanıyor insan ister istemez maalesef

Dün 2 gün vardı uygulamama göre. Benimde hep direkt kanamam başlardı. Kürtaj sonrası ilk reglimde de aynı şekilde oldu. Direkt kanamayla başladı. Bugün uygulamam 1 gün var diye gösteriyor ama bende genelde 1-2 gün atlar hep. Belkide bebek istediğimiz için stres yaptım. Yerleşme kanaması yaşayanları okudukça umutlanıyor insan ister istemez maalesef
İnşallah yerleşme kanamasıdır cnm. İnsan istediği için herşeyi gebeliğe yorabiliyor. Zaten adetine az kalmış biraz daha sabır. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. Her şey gönlünce olur inşallah

İnşallah yerleşme kanamasıdır cnm. İnsan istediği için herşeyi gebeliğe yorabiliyor. Zaten adetine az kalmış biraz daha sabır. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. Her şey gönlünce olur inşallah
inşallah canım inşallah. Allah herkese kalbindeki nasip etsin. Yumurtlama dönemimde olsun diye bu kadar strese girmemiştim. Regl dönemi geldi gün sayıyorum. Allahım isteyen herkese nasip eder inşallah. Kalbimden geçen yerleşme kanaması olması ama çok umut edip hayal kırıklığı yaşamak da istemiyorum. Hayırlısı inşallah 🙏🏻

Kızlar kürtajdan çıkınca ve sonraki gün kanama durumunuz neydi? Benim pembe çok hafif var acaba bir sorun mı oldu? Benim gibi olan var mı aranızda?

Kızlar kürtajdan çıkınca ve sonraki gün kanama durumunuz neydi? Benim pembe çok hafif var acaba bir sorun mı oldu? Benim gibi olan var mı aranızda?
Ben de daha geçen hafta kürtaj oldum . 4 gün kadar hafif pembe renkli kanamam oldu. Doktor 1 saat içinde bir pedi dolduracak kadar kanaman olursa tehlikeli mutlaka gel demişti. Yani senin için de sorun yok bir kaç güne geçecek. Çok geçmiş olsun bu arada

Ben de daha geçen hafta kürtaj oldum . 4 gün kadar hafif pembe renkli kanamam oldu. Doktor 1 saat içinde bir pedi dolduracak kadar kanaman olursa tehlikeli mutlaka gel demişti. Yani senin için de sorun yok bir kaç güne geçecek. Çok geçmiş olsun bu arada
Canım cevabın için çok sağol ☺️ Hemşire çıkmadan önce normal adet gibi olur pembe sulu olmaması gerek demişti ondan şüpheye düştüm 🤦🏼‍♀️

X