Kurye ile başım dertte

Merhaba arkadaşlar. İlginç bir dertle karşınızdayım. Aslında dert de sayılmaz ama tuhaf bir durum diyeyim. İş yerimize bir kargo çalışanı gelip gidiyor yaklaşık 4 yıldır da bizim iş yerinin olduğu yere o kurye bakıyor. Gide gele ister ister istemez tanışıklık oluştu Biraz da konuşmayı muhabbet açmayı seven bir tip işini de düzgün yapıyor bu kadar zaman şikayetimiz olmadı. Geçenlerde internetten kapıda ödemeli bir şey aldım. Kargo geldi, ödemeyi yaptım. 50 lira bir şeydi ben 100 tl verdim. Kurye "paranın üstünü sonra versem olur mu fatura yatıracağım" dedi neyse tamam dedim. Bir kaç gün sonra da gerçekten getirdi. Buraya kadar bir sorun yok aslında. Aradan zaman geçti Bir gün beni aradı ve "hocam araba kaza yaptı 100-150 lira borç verebilir misiniz" dedi. Yanımda eşim vardı ve şehir dışındaydım. Müsait değilim dedim telefonu kapattım. Eşim biraz şaşırdı ama bir şey demedi. Bir kaç hafta sonra kurye beni yine aradı paraya sıkıştığını 100-150 lira kadar borç verip veremeyeceğimi sordu. O an hayır diyemedim niyeyse.Sürekli gidip geldiği için yüz yüze bakıyoruz yıllardır iş yerine geliyor ve herkesi tanıyor. Küçük bir şehirdeyiz. Geldi ve istediği parayı verdim. Ama çok rahatsız oldum bu durumdan. Parayı getirse bile muhtemelen bu şekilde borç istemeye devam edecek.
Sosyal medyadan bulup baktım bulunduğumuz şehrin yerlisi ve kalabalık bir akraba/arkadaş çevresi var. Yani ihtiyacı varsa bile bana kadar düşmüş olabileceğini sanmıyorum biraz da o yüzden rahatsız oldum.Olayı eşime anlattım bana çok kızdı adamın numarasını istedi şimdilik gerek yok dedim. . Ama eşim ısrarla numarasını istiyor, biliyorum ki pek hoş konuşmayacaktır. Eşim başka bir şehirde geçici görevde bu arada.Çalıştığı firmayla konuşayım diyor ama ben işinden de olmasını istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bir daha borç istememesi için?
ben sizi anlıyabiliyorum bizimde yaklaşık 14 yıldır anlaştığımız kurye şirketi var zaman zaman elamanlar değişsede sabit kalan kişiler oluyor ve gerçekten tanıyor zamanla insan birbirini.ama bizden hiç böyle para talebi olmadı olsa da şaşırdık evet ama çok çokta garipsemezdik.bence zor durumda kaldığı için istemiş olabilir.size parayı getirdiğinde bir daha böyle bişey yapamıcağıızı izah edin.

Kargoculara postacı, kurye falan demek de burada moda heralde.

Kurye deyince başka bir şey aklına geliyor insanın, bu bildiğimiz kargocu.
Moda degil dogrusu.
Kargo tasinan urun maldir tasiyan kuryedir.Posta postaci gibi.
Pizza getiren pizzaci degildir kuryedir mesela halk arasinda kisalttigimiz icin siz dogrusu oyle saniyor olabilirsiniz.
Kuryede genelde ozel az bir kesime ulastirma yapanlar akla geliyor ama hepsi kuryedir.

X