Küs geldim geri gitmeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayşecik seviyorsan geri dönmek istiyorsan önce iş bul çalış.bu insan sana ekmek getirmiyor,ihtiyaçlarını karşılamıyor üstelik şimdilik sanal sonra eylem göstereceği aldatma fikri barındırına evlilik cüzdanında ismi olan kişiye yük olma çalış paranı kazan derim
Kocası izin vermiyordu çalışmasına, kıskanıyormuş. 💆🏻‍♀️

İnanın bilmiyorum ben çok duygusal bir insanım birazda korkuyorum cesaret edemiyorum boşanmaya ya onsuz yapamazsam özlersem
böyle bir adamı özleyecek mideye sahipseniz bence başınıza gelecekleri de hakediyorsunuz demek istiyorum ve hem de çok istiyorum ama son zamanlarda psikolojiye daha da ilgi duymaya başladım ve insanların uzun süreli travmaya maruz kaldıkları dönemlerde artık gerçek/hayal mantıklı/mantıksız vs gibi şeyleri çok da ayıramadıklarının, dışarıdan normal görünen bir hayatları olsa da mental yapılarının iyice zarar görerek çocuktan farksız hale geldiklerini okudum ve gördüm. bu yüzden size sadece yardım almalısınız ve kendinizi kurtarmalısınız diyebiliyorum. Gerisi size kalmış.

17 yaşında düğünsüz, gelinliksiz evlen. Kaynananın yanında evinde senelerce yaşa. Kayınbaba katil, hapiste. Sonra borçla bir gecekondu yaptır, evleri ayır. Ama koca hala işsiz, boğazına kadar borca batmış ancak sadece internet faturasını yatırmak için bir iki günlük iş yapsın. İnternet faturası önemli ama adamın yaptığı tek iş sabahtan akşama oyun oynamak. Kocadan ayrı, ailesinden ayrı hakaret işit. Bu mu hayat, bu mu düzen?

Allah’ın bir hikmeti hamile kalamaman. Ama her şeye rağmen kocanı seviyorsun ve hamile kalmak için çabalıyorsun. Yaşadıklarından hiç mi ders alıp akıllanmadın? Boşanmaya neden cesaret edemiyorsun, hayatın bundan daha kötü nasıl olabilir ki?
Bu o üye mi aman Allahım bazı kadınların derdi ne anlamıyorum adam bariz dengesiz ve o kadar belli ki konu sahibini sevmediği. Gir bir işe çalış onu da mı bilmiyorsun adam gibi hayatını yaşa kocan resmen parazit üstelik mesajlarını yakalamışsın bu hayatı çekmeye inat niye konu sahibiiiiii:işsiz:

Iş güç yok.
Ihanet var.
Saygısızlık, terbiyesizlik, sevgisizlik diz boyu.
Insan olsa, karakter sahibi bi adam olsa seni kadın olarak sevmese bile böyle davranmaz, insan olduğun için düzgün davranır, efendi gibi ayrılır gerekirse. Edepsiz, kalitesiz, çirkin biri, o kadar belli ki.
Ama bence sen ayrılmayacaksın. Çocuk var mı bilmiyorum, yok sanırım, bari çocuk yapma.

Bilmiyorum çok korkuyorum ya bosaninca daha kötü olursam ya onu ozlersem ben çok duygusal biriyim çok bağlanıyorum herşeye cesaret edemiyorum boşanmaya şuan baba evindeyim hadi hayırlısı :KK43:
Baba evimdeyim demeyin bari. Sizinki oturmaya gitmek gibi olmuş hafta sonuna yine kendi evinize geçersiniz siz. Sanki adamı terk etmiş babanızın yanına gelmişsiniz gibi yazıyorsunuz. Siz ne kendinizi savunursunuz nede bosanirsiniz. Siz alışmışsınız boyle ezilmeye. Aman okul zor geldi okumucam seviyorum evlencem diyince sonuç bu. Hayatta emek vermeyince böyle oluyor. Size ne okuduğumu anlamadığım o evlilik hayatınızda mutluluklar. Çocukla taçlandirmayi unutmayın lütfen.

5 senedir evliyiz 5 senedir doğru düzgün çalışmıyor gittiği isler birkaç günlük ara işleri . Birkaç defa internette sahte hesaplarını yakaladım . Millete cinsellik hakkında mesajlar attığını gördüm .. affettim... 3 4 defa küs gittim her seferinde geri geldim . En sonki olaya geleyim kaynımin düğünü olacak diye bana elbise alacaktık 1 haftadır burnumdan getiriyor hiç almak istemiyor her girdiğimiz mağazada bana konuştuğu laflarla rezil olduk.. bugün eve boşanıp gidecem vs. sırf onu mağazada gezdirdim diye. 1 haftadır bana daha kötü davranıyor sürekli beni azarliyor her kavgada ağzında boşanmak kelimesi var.. en son dün gece eve geç geldi ben uyumaya çalışıyordum uyku sersemiydim bu geldi kafamda sesler yapıyor rahatsız oldum bende ses yapma ışığı kapat gel artık dedim uyku sersemi halimle. Bana gelecem zaten gerizekalı mal diye hakaret etti bende uyku sersemi nerden bileyim diye söyledim bu bana hakaret azarlama felan derken kavga ettik ben orda her zaman saygı gösterecekmişim hep susacakmisim. Suçum ışığı kapat diye daha saygılı söylemem lazımmış . Ben susacakmisim bana hakaret etse bile saygı gosterecekmisim . benim damarıma Basti cinnet geçirdim agladim bayağı .. her tartışmada evlendigine pişman olduğunu aslında bizim birbirimizi sevmediğimizi alışkın olduğumuzu söylüyor . 2. 3 gün sonra unuturum seni dedi. bana yine soğudum senden seni yabancı gibi goruyom artık bekarlığa ozenmeye basladim felan dedi.. bugünde yine tartıştık seni babangile bırakıyim kafanı dinle gel dedi beni o kadar kırdın kalbimi kırdın gönlümü bile almiyosun kendi kendime gidip sakinlesceksem senin ne gereğin var ben oyuncak değilim gelip gidemem sürekli dedim. Almayacam gönlünü istemiyom dedi. Bu arada babamgilin evinin önüne geldik. Bana kaba bı şekilde eve gidek dedi bende tamam babamgile kadar gelmişiz gorupte gidelim eve dedim. Yok ben oturmam çıkmam yukarıya dedi. Geliyosan eve gidek ben gidiyom dedi döndü gitti.. bende babamgile girdim.. daha çok şey varda hepsini anlatmaya gücüm yetmez işin kısası ben son zamanlarda sevildiğimi değer gördüğümü hissetmiyorum bana yaptıklarından dolayı çok kızgınım kırgınım boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum ararsa geri gitsemmi gitmesemmi bilmiyorum bı evim düzenim var onuda bozmak istemiyorum bir yandan bu adam beni sevmiyor diyorum ne yapacağım bilmiyorum...
Bu adama hic birsey deymez! Sakin geri donme, burnu surtulsun. Eger degismiyosa bosanmayida ciddi ciddi dusun derim. Korkma, o adimi bi attinmi gerisi geliyor. Gitsin bekar hayati yasasin. Kendini sev, sen bunlari hakketmiyorsun saygisiz yaa cok sinirlendim. Kurtul bu adamdan

İnanın bilmiyorum ben çok duygusal bir insanım birazda korkuyorum cesaret edemiyorum boşanmaya ya onsuz yapamazsam özlersem
Vallaha oda geciyor hemde ummadigin kadar cabuk. Hatta kendine guluyorsun sonradan bu adama nasil dayanmisim diye. Miden bile bulaniyor yani okadar diyorum. Ben eski esten ayrilirsam olurum saniyordum. Hahahaha ne salakmisim yaa kendime guluyorum suan. Bosan su igrenc insan kiliginda olan esinden!

sevilmedigin saygı görmedigin 4 duvara nasıl evim düzenim dersin ya anlamıyom sizin gibileri. evi ev yapan içinde yaşanılan anılar mutluluklardır. adam sizi insan yerine koymuyo resmen git diye defalarca söylüuo siz hala düzen diyonuz ay sinirim bozuldu ya. babanın evindede düzen kurabilirsin neyini düşünüp üzülüyosun anlamıyom. bazı insanlar gerçekten hor görülmekten hakaret yemekten zevk alıyo bence. ev falan bahane siz boşanmamak için bahane arıyosunuz ama bi durup düşünün içinde bulundugunuz durum zaten evlilik değil ki

Daha çok gençsin geç olmadan boşan da kurtul yoksa ileride çok pişman olacaksın, eğer o kadar karar veremiyorsan korkuyorsan sana güzel tavsiyem istihare namazı kıl Allaha sor sana hayırlı yol gösterir İnşallah Allahım sana doğru yol gösterir de kendine güzel hayat kurarsın

Bu adamdan önce hayatı görmemişsin, sana yasattiklarini aşk sanıyorsun. O da sana değer vermiyor, umursamıyor, ona muhtaç ol kimseyi de görme diye çalışmana da izin vermiyor. Çünkü ona muhtaç olmasan, çevre edinip gerçeği görsen anında tekmeyi vurursun bunu biliyor. Daha yaşın genç, boşanıp aile evinde bir işe girsen, paranı kazansan bir elbise almak için ona muhtaç olmasan, çevre görsen insanlar birbirine nasıl değer veriyor şahit olsan ben neler yaşamışım ne gerek varmış çekmişim diyeceksin yüzde yüz eminim buna. Hayat o kadar kısa ki.. Sevilip değer verilmedigin bir yerde durmak için. 1 seneni daha heba etme derim, yazık.

Erkek çalışmıyor
Aldatıyor
Saygısız
Kaba
Türkçesi sıkıntılı
yolda görsem yolumu değiştiririm
gencecik yaşta koca kalmamış gibi dünyada gidip evleniyorsunuz sanıyorsunuz ki dizilerdeki gibi yaşayacağız

Çoğu kişi konu sahibini yargılamış da. Ben bu konu sahibinin eski konularını hatırlıyorum. Sevgisiz büyümüş ve ailesinden bulamadığı sevgiyi eşinden görmeye çalışıyor. Ve bu yüzden sağlıklı da düşünemiyor. Bu adamı özlemek ve bu adamdan sevgi/saygı beklemek yerine evcil hayvan sahiplenip ondan sevgi görmek çok daha mantıklı. Adamın amacı kızı boşayıp kendince takılmak.

5 senedir evliyiz 5 senedir doğru düzgün çalışmıyor gittiği isler birkaç günlük ara işleri . Birkaç defa internette sahte hesaplarını yakaladım . Millete cinsellik hakkında mesajlar attığını gördüm .. affettim... 3 4 defa küs gittim her seferinde geri geldim . En sonki olaya geleyim kaynımin düğünü olacak diye bana elbise alacaktık 1 haftadır burnumdan getiriyor hiç almak istemiyor her girdiğimiz mağazada bana konuştuğu laflarla rezil olduk.. bugün eve boşanıp gidecem vs. sırf onu mağazada gezdirdim diye. 1 haftadır bana daha kötü davranıyor sürekli beni azarliyor her kavgada ağzında boşanmak kelimesi var.. en son dün gece eve geç geldi ben uyumaya çalışıyordum uyku sersemiydim bu geldi kafamda sesler yapıyor rahatsız oldum bende ses yapma ışığı kapat gel artık dedim uyku sersemi halimle. Bana gelecem zaten gerizekalı mal diye hakaret etti bende uyku sersemi nerden bileyim diye söyledim bu bana hakaret azarlama felan derken kavga ettik ben orda her zaman saygı gösterecekmişim hep susacakmisim. Suçum ışığı kapat diye daha saygılı söylemem lazımmış . Ben susacakmisim bana hakaret etse bile saygı gosterecekmisim . benim damarıma Basti cinnet geçirdim agladim bayağı .. her tartışmada evlendigine pişman olduğunu aslında bizim birbirimizi sevmediğimizi alışkın olduğumuzu söylüyor . 2. 3 gün sonra unuturum seni dedi. bana yine soğudum senden seni yabancı gibi goruyom artık bekarlığa ozenmeye basladim felan dedi.. bugünde yine tartıştık seni babangile bırakıyim kafanı dinle gel dedi beni o kadar kırdın kalbimi kırdın gönlümü bile almiyosun kendi kendime gidip sakinlesceksem senin ne gereğin var ben oyuncak değilim gelip gidemem sürekli dedim. Almayacam gönlünü istemiyom dedi. Bu arada babamgilin evinin önüne geldik. Bana kaba bı şekilde eve gidek dedi bende tamam babamgile kadar gelmişiz gorupte gidelim eve dedim. Yok ben oturmam çıkmam yukarıya dedi. Geliyosan eve gidek ben gidiyom dedi döndü gitti.. bende babamgile girdim.. daha çok şey varda hepsini anlatmaya gücüm yetmez işin kısası ben son zamanlarda sevildiğimi değer gördüğümü hissetmiyorum bana yaptıklarından dolayı çok kızgınım kırgınım boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum ararsa geri gitsemmi gitmesemmi bilmiyorum bı evim düzenim var onuda bozmak istemiyorum bir yandan bu adam beni sevmiyor diyorum ne yapacağım bilmiyorum...
Boşanmayın ! Sizin deyiminizle gücünüzün bile yetmediği şeyleri 'kurulu düzeniniz' içinde yaşamaya devam edin !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X