Kusma sorunu

Rozafezazad

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
38
4
27
Arkadaslar kizim 7 aylik oldu ve hala kusuyor ama boyle kusuyor ek gida verdigimde orn peynr patates ezp karstrdm doydu ve kusmadi yani yemegi kusmuyo ama sutumu verince sutu kusuyo acaba sutumde ne sorun olabilr

Beyaz renkli, az miktarda, taşma şeklindeyse normal
Yok oyle degil simdi soylesem miden bulanir mesela ben uzunca emzrdm tamammi emzirirken uyudu biraktm aradan 1 2 saat gecti uyandi aldm kucagima sap diye suratima kustu hepsni o sutun coktan sindrlmesi lazmdi yada uyanikken emzirdm tam cikardm oturttm bi arkami donuyom kusmus

Yok oyle degil simdi soylesem miden bulanir mesela ben uzunca emzrdm tamammi emzirirken uyudu biraktm aradan 1 2 saat gecti uyandi aldm kucagima sap diye suratima kustu hepsni o sutun coktan sindrlmesi lazmdi yada uyanikken emzirdm tam cikardm oturttm bi arkami donuyom kusmus
Bulanmaz ben doktorum ayağıma kusan çocuklarla çalışıyorum yeri geliyor :KK48:
Ek gıdaya geçmeden de kusuyor muydu? En azından ek gıdayı kusmuyormuş. Belki laktoz intoleransı vardır. Süt hazımsızlık yapar bu durumlarda, gaz, kabızlık-ishal ataklar şeklinde görülebilir.

Bulanmaz ben doktorum ayağıma kusan çocuklarla çalışıyorum yeri geliyor :KK48:
Ek gıdaya geçmeden de kusuyor muydu? En azından ek gıdayı kusmuyormuş. Belki laktoz intoleransı vardır. Süt hazımsızlık yapar bu durumlarda, gaz, kabızlık-ishal ataklar şeklinde görülebilir.
Ek gidaya gecmeden de kusuyordu simdide kusuyor adi kusmuklu kiz a cikms bizimkiler artik anormal bakmaya basladi bu duruma eger dediginiz seydense ne yapabilirim? Cocuk doktorumusunuz?

Benim kızım 3 4 ay boyunca sürekli kusuyordu bir kusuyordu ki ne benim kıyafetim kalıyordu yatağı batırıyordu kendi üstünü midesini üşüttük evimiz soğuktu banyo falan birde sürekli kıyafet değiştiriyordum siz de de böyle bir sıkıntı varsa olabilir

Kasinma, kızarıklık gibi bir şey gormediginiz için alerjisi yok diyorsunuz anladigim kadariyla. Bir hatta bir kaç doktora götürüp baktırmadan anne sütünü kusan ve kilo almayan bebegin alerjisi olmadığıni soyleyemezsiniz. Alerji sadece ciltte tepki vermez. Siz farkında olmadan midesine ya da barsaklarina da zarar verebilir. Benim bebeğimin sadece barsaklarina zarar veriyor ornegin. Ben de alerjik bebek annesiyim, siz farkında değilsiniz ama yediğiniz bir şey bebeginizi rahatsız ettiği için kusuyor. Her gün aynı şekilde kusuyorsa çok sık tükettiğiniz bir besin alerji yapıyordur. Bal olabilir, yumurta olabilir, çiğ domates olabilir, kırmızı meyve reçeli olabilir, tarçın karabiber gibi bir baharat olabilir, hatta buğday olabilir. Emin olmak için bir çocuk alerji uzmanına ya da çocuk gastroenteroloji uzmanına gitmeniz gerek. İkisine de çocuk doktoru yönlendirirse sıra alabiliyorsunuz. Bir çok mesajınıza denk geldim ve ben çok yüksek ihtimal belirti vermeyen bir alerjisi olduğunu düşündum yazdiklarinizdan. Çocuk kilo alamıyor diye bu kadar düşünmek yerine kolaydan bir doktora görünüp alerji var mı yok mu öğrenin ki hirpalanmayin ikiniz de bu kadar.

X