Kuyruk sokumundan sol bacağa vuran ağrı

boniiboncuk

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
977
346
Kızlar aranızda bu durumu yaşayqn var mı
Kuyruk sokumumdan sol bacagıma kramp seklinde vuran bir agrsı var 1 aydır bir anda başladı
Rahım agzımın sol tarafında yara var yenı tespıt edildi acaba ondan kaynaklı olabilir mı
Yoksa fıtık falan mıdır
Aynı durumda olan var mı

Valla ben de dün pelvik taban kaslarıma blokaj işlemi yaptırdım. yani vajina içinden popoya doğru olan kaslara iğne yaptılar. dünden beri benim de kuyruk sokumum ve aşağıya doğru ağrılarım var. Rahim ağzı yarası sizdeki gibi bir ağrı yapar mı bilmiyorum ama Rahime bir işlem yapıldıysa belki o ağrı yapıyordur diye kendimden örnek verdim.

Belden bacağa vuran ağrı genellikle bel fıtığına işaret ediyor. Bir nöroloğa görünün. Ağrı başlamadan bir kaç gün önce belinizi ya da bacağınızı etkileyecek ters bir hareket yapıp yapmadığınızı düşünün. Ben merdiven çıkarken ters bir hareket yapmıştım 36 saat sonra ağrı başladı.

Valla ben de dün pelvik taban kaslarıma blokaj işlemi yaptırdım. yani vajina içinden popoya doğru olan kaslara iğne yaptılar. dünden beri benim de kuyruk sokumum ve aşağıya doğru ağrılarım var. Rahim ağzı yarası sizdeki gibi bir ağrı yapar mı bilmiyorum ama Rahime bir işlem yapıldıysa belki o ağrı yapıyordur diye kendimden örnek verdim.
Teşekkürler cevabınız için
Rahım için yenı yaptırıcagım işlemleri
bu agrı bende yaklaşık birkaç haftadır var
Sizinkinın agrısı yapılan işlemden sonra mı başladı

Belden bacağa vuran ağrı genellikle bel fıtığına işaret ediyor. Bir nöroloğa görünün. Ağrı başlamadan bir kaç gün önce belinizi ya da bacağınızı etkileyecek ters bir hareket yapıp yapmadığınızı düşünün. Ben merdiven çıkarken ters bir hareket yapmıştım 36 saat sonra ağrı başladı.cevap
Belden bacağa vuran ağrı genellikle bel fıtığına işaret ediyor. Bir nöroloğa görünün. Ağrı başlamadan bir kaç gün önce belinizi ya da bacağınızı etkileyecek ters bir hareket yapıp yapmadığınızı düşünün. Ben merdiven çıkarken ters bir hareket yapmıştım 36 saat sonra ağrı başladı.
cevap için teşekkür ederim bende ınternetten hep sizin dedıgınız gibi okudum ama bu agrı bende birkaç haftadır var bir anda başladı herhangi bi işlem yapmadım sanırım anı bi hareket yaptysamda o bu kadar uzun süre agrı yapar mı acaba? Ortopedıden alacaktım randevuyu ama yanlış almayayım sizin dediğiniz bolum mu bakar bu agrıya

Ortopedi nörolojiye yönlendirir. Siz ortopediden başlayın, muhtemelen mr çekilir ve nörolojiye sevk edilirsiniz. Hiç müdahale etmediyseniz ağrı sürer. Kırmızı kutulu şanlı kremle ya da yakıyla nisbeten hafifler. Ben ayağa kalkmakta bağdaş kurmakta çok zorlanıyordum o ağrı yüzünden, yürürken ya da yatarken o kadar zorlamazdı. Siz yine ortopediden başlayın isterseniz onun yönlendirmesi çok daha doğru olur. Bel fıtıklarına nöroloji bakar

Teşekkürler cevabınız için
Rahım için yenı yaptırıcagım işlemleri
bu agrı bende yaklaşık birkaç haftadır var
Sizinkinın agrısı yapılan işlemden sonra mı başladı
o zaman fıtık olabilir ya da basit bir sinir sıkışması 🤔 benim evet, işlemden sonra oldu. ilk işlemde de olmuştü. 1 gün 1 gece ağrıyıp geçti. Bu da geçer muhtemelen.

Ortopedi nörolojiye yönlendirir. Siz ortopediden başlayın, muhtemelen mr çekilir ve nörolojiye sevk edilirsiniz. Hiç müdahale etmediyseniz ağrı sürer. Kırmızı kutulu şanlı kremle ya da yakıyla nisbeten hafifler. Ben ayağa kalkmakta bağdaş kurmakta çok zorlanıyordum o ağrı yüzünden, yürürken ya da yatarken o kadar zorlamazdı. Siz yine ortopediden başlayın isterseniz onun yönlendirmesi çok daha doğru olur. Bel fıtıklarına nöroloji bakar
Aynen soyledıgınız seylerde zorlanıyorum bende dümdüz yattıgımda bir sıkıntı yok yürürken sol bacağıma kramp giriyor gibi oluyor
Dediğiniz kremi o şekilde soyleyıp mı alacagım

Kızlar aranızda bu durumu yaşayqn var mı
Kuyruk sokumumdan sol bacagıma kramp seklinde vuran bir agrsı var 1 aydır bir anda başladı
Rahım agzımın sol tarafında yara var yenı tespıt edildi acaba ondan kaynaklı olabilir mı
Yoksa fıtık falan mıdır
Aynı durumda olan var mı
Fıtık ya da kuyruk sokumu düşmesi olabilir, bende de aynı ağrılar oldu kuyruk sokumum kaymıştı doktor elle makattan düzeltti, detaylı bir kuyruk sokumu ve bel MR çektirin, ortopedi veya fizik doktoruna gidin, ben özel bir fizik hastahanesine gittim orda her türlü işlem yapılıyordu, sizde iyi bir hastahaneye gidin muhakkak..

Fıtık ya da kuyruk sokumu düşmesi olabilir, bende de aynı ağrılar oldu kuyruk sokumum kaymıştı doktor elle makattan düzeltti, detaylı bir kuyruk sokumu ve bel MR çektirin, ortopedi veya fizik doktoruna gidin, ben özel bir fizik hastahanesine gittim orda her türlü işlem yapılıyordu, sizde iyi bir hastahaneye gidin muhakkak..
Aa öyle mi teşekkür ederim Pazartesi gunu gidecegım
Siz agrıları ne kadar süre yaşadınız

Aa öyle mi teşekkür ederim Pazartesi gunu gidecegım
Siz agrıları ne kadar süre yaşadınız
Valla benim çok kötü oldu neredeyse 6 ay baya süründürdu, size bakacak kimse varsa sıkıntı etmeyin , benim bakacak kimsem yoktu perisan oldum ve iyileşme sürecim uzadı, tamamen bakımla alakalı, doktor bana ayağa kalkma diyordu ama evde bakacak kimse olmayınca insan mecbur kalkıyor, siz önce gidin baktırın , inşallah kuyruk sokumu değildir ben çok ağrı çektim, benim kuyruk sokumum aşağı düşmüştü ve enfeksiyon kapmıştı, doktor kaldırıyordu defalarca ama yine düzelmiyordu, şimdi biraz iyiyim ama hala dikkat ediyorm, ortopedik minderle geziyorum, inşallah sizin önemli bişey çıkmaz

Valla benim çok kötü oldu neredeyse 6 ay baya süründürdu, size bakacak kimse varsa sıkıntı etmeyin , benim bakacak kimsem yoktu perisan oldum ve iyileşme sürecim uzadı, tamamen bakımla alakalı, doktor bana ayağa kalkma diyordu ama evde bakacak kimse olmayınca insan mecbur kalkıyor, siz önce gidin baktırın , inşallah kuyruk sokumu değildir ben çok ağrı çektim, benim kuyruk sokumum aşağı düşmüştü ve enfeksiyon kapmıştı, doktor kaldırıyordu defalarca ama yine düzelmiyordu, şimdi biraz iyiyim ama hala dikkat ediyorm, ortopedik minderle geziyorum, inşallah sizin önemli bişey çıkmaz
Çok çok geçmiş olsun dilerim tekrarlamaz
Umarım benımde o değildir
Pazartesi gidecegum inşallah
Benm rahımde enfeksiyon çıktı acaba o mu vuruyor dıye düşünüyorum ama bilmiyorum

Benm rahımde enfeksiyon çıktı acaba o mu vuruyor dıye düşünüyorum ama bilmiyorum
Bende de enfeksiyon vardi zaten o yüzden iyilesemedim başka insanlar hemen ayağa kalkıyor ama ben kalkamadım, çok teşekkür ederim😊 inşallah sizde iyi olursunuz , Allah şifa versin hepimize

Aynen soyledıgınız seylerde zorlanıyorum bende dümdüz yattıgımda bir sıkıntı yok yürürken sol bacağıma kramp giriyor gibi oluyor
Dediğiniz kremi o şekilde soyleyıp mı alacagım
Şanlı krem kırmızı kapak dediğinizde veriyorlar. Eskiden bengay diye bir krem vardı onun muadili gibi bir şey. Bütün eczanelerde var. Tezgah üstünde satıyorlar

Nöroloji bölümü değil Beyin Cerrahisi yahut Fizik Tedavi bölümü ilgileniyor bu tarz bir ağrıyla

Nöroloji bölümü değil Beyin Cerrahisi yahut Fizik Tedavi bölümü ilgileniyor bu tarz bir ağrıyla
Beni nörolojiye yönlendirdiler canım belki beyin cerrahi yokmuştur o anda kesin bir şey demeyeyim. Oradan duruma göre fizik tedavi ya da cerrahiye yönlendirilebilir. Ben sonrasında fizik tedaviye alındım.

merhaba benimde enfeksiyin varken belirttifiniz sekilde agrilsrim olmustu antibiotik ve fitil tedavisi girdum agrilarim duzeldi. oyle cok degildi ama hafif agrilar vardi belki sizinki de o nedenledir bel fitigi da olabilir tabi.

X