Kuzenime bu durumu anlatmalı mıyım 🥴

Merhaba arkadaşlar.. Aylardır içim içimi yiyor sormayın gitsin.. Zaten anlatacağım şimdi ☺️🙈

Benim bir kuzenim var.. Eşi ile onlar evlenmeden önce tanışıyoruz yani kendisi damadımız olmanın dışında arkadaşımdır.. Kuzenim ise kardeşim gibidir.. Birlikte büyüdük.. O yüzden hala bu güzel ilişkimiz devam eder.. Eşlerimizle birlikte bir araya geliriz birbirimizi evlerimizde ağrılarız bazen dışarda takılırız falan.. Yani muhabbetimiz çok iyidir..

Bir gün kuzenimin eşi bana paraya sıkışık olduğunu ve 1000 tl nin şuan için işini göreceğini, eğer verebilme durumum olursa 10 gün sonra geri ödeyeceğini söyleyen bir mesaj attı.. Bende hemen hesabına istediği parayı attım.. Dediği gibi tam 10. Gün paramı hesabıma geri attı ve tekrardan teşekkür etti..

Aradan 20 gün gibi bir süre geçti ve tekrar bir mesaj attı.. Tekrar borç istedi aynı şekilde yine kendisinde istediği parayı attım.. Önceki istediğinde olduğu gibi yine söylediği gün parayı hesabıma attı ve yine teşekkür etti.. Bu arada ilk borç verdiğim zaman eşim yanımda yoktu ve daha sonra bu aklıma hiç gelmediğinden ve para ile ilgili bir durum olmadığından eşime bunu söylememiştim ama ikinci borç verdiğimde muhabbet ederken eşime söyledim..

Aradan yine biraz zaman geçti ve tekrar bana bir mesaj attı ve tekrar borç istediğini ve bu kez 2.500 tl ye ihtiyacı olduğunu söyledi.. Bende tatilde olduğumuzu ve paraya ihtiyaç duyabileceğimizi bu nedenle o miktarda yardımcı olamayacağımı söyledim.. O da 1.500 tl verebilir misin diye sorunca, bu ay harcama yaptığımı ve hesabımda ancak kendi ihtiyacım kadar para olduğunu söyledim..

Sonra kıyamadım yine dedim ki dur bi eşime söyleyeyim belki birşeyler ayarlarız onunla dedim.. Ben bunu söyleyince, bu durumu eşim ile paylaşamamı, ayrıca kuzenim ile de paylaşmamamı söyledi ben bi şaşırdım.. Ve ona zaten eşim ile paylaşmış olduğumu ve daha önce kuzenimden de bunu gizlediğini düşünmemiş olduğumu, ondan saklamanın da gereksiz olduğunu yazdım..

Bunların üzerine beni aradı ve buların aramızda olduğunu düşünüyordum neden eşine söyledin çok utandım keşke söylemeseydin falan dedi.. Bende utanılacak birşey olmadığını ve eşimden böyle gereksiz şeyleri gizlemeyeceğimi söyledim.. Bana ısrarla eşime söyleme dedi.. Ona ne tamam dedim ne de söyleyeceğim dedim ve kapattık..

Konuşurken zaten eşim yanımdaydı. Mahçup oldu ama ne münasebet benden gizleyeceksin falan dedi bende zaten hak verdim.. Bu konu üzerinde biraz konuştuk.. Eşim de belli ki sıkışmış, taksitleri var ödeyemedi karısını üzmek istemiyor herhalde sen boşver yine de deme utanıyor zaten dedi..

Eşim kendi hesabından 1500 tl attı ona. 15 gün sonra parayı geri atacağını söylemişti ki zaten dediği gibi de yaptı..

Aradan bir ay gibi bir süre geçti.. Bu kez aynı şekilde eşimden borç istemiş ve o da vermiş.. Fakat bu kez dediği gün parayı atmadı. Eşimde istemedi zaten o atar sıkışık belli ki dedi..

Kuzenimle konuşurken biraz sıkıntılıydı.. Bana eşinde son bir kaç aydır bir haller olduğunu, akşamları hep geç geldiğini, durumunun da bir garip olduğunu anlattı.. Bende maddi sıkıntıları mı var acaba gibisinden bi yokladım güya kendimce.. O da öyle bir durum olmadığını söyledi bana.. Belki bilmediğin bir durum olabilir mi dedim o da "bilmediğim bir durum var eminim buna zaten ama konu maddi değil" dedi.. Taksitleri birlikte ödediklerini, ne kadar gelir ne kadar gider var birlikte planladıklarını söyledi.. Kuzenim başka birinden şüphe ettiğini söyledi.. Biraz konuşup eve döndüm..

Eşime anlattım tabi ki hemen.. Eşimde şaşırdı ama bir şüphe üzerine böyle düşünmek yanlış olur biz bu duruma hiç müdahil olmayalım dedi.. Borç verdiğini falan da deme dedi.. Bize borcu olduğunu da bilmesin dedi.. Ama benim içim hiç rahat değil..

Sizce bu ne kadar doğru?? Başka birinden şüphe ediyor kuzenim.. Belki bana anlatamadığı şeyler de var.. Eğer dediği gibiyse bizden borç alıp, eve gitmeden başka biriyle mi gezip tozdu bu adam.? Ve ben bunu şuan kardeşim dediğim kuzenimden saklıyorum 😞 kocasını başka biriyle görsem gidip kuzenime asla demem ama bu durum biraz daha sıkıntı veriyor bana.. Susmam doğru gibi geliyor ama kuzenimde öyle konuşunca ne kadar doğru sizce??????? Sonuçta maddi bir sıkıntı bile olsa belli ki işin içinden çıkamıyor bu durumu eşinin bilmesine hakkı yok mu??
Aile her zaman öncelikli bana göre. Ben kuzenime anlatırım. Asla ve asla bir yakınımın özellikle de bir kadının arkasından iş çevrilmesine çanak tutmam.

Ne aşamada siniz?

X