Kuzenimin kizi

Tekrar soruyorum. Bu kızın konuştuğu yaşça büyük insanlardan şikayetçi oldu mu aile?
Yahu hangisinden sikayetci olsun hangi birinden bir suru insan var orasi burasi acik yuzu gozukmuyo yasini kimine yazmis 30 kimine yazmis 25 yasinin ufak oldugunu bilmiyolar ki sikayet etseler bisey cikmaz konusmlar cikinca

Yahu hangisinden sikayetci olsun hangi birinden bir suru insan var orasi burasi acik yuzu gozukmuyo yasini kimine yazmis 30 kimine yazmis 25 yasinin ufak oldugunu bilmiyolar ki sikayet etseler bisey cikmaz konusmlar cikinca

Eee bu kız kaçmıyormuydu. Adamlar görmüyorlar mı küçücük kız olduğunu?

Kimse büyük konusmasin.Bazen ne yapsanız basedemezsiniz cocugunuzla.Anne baba ayri ve evli.14 yas tam ergenlik ve hircinliklar zamani.Elbette ki ilgisizlik ya da anne babasinin ayrilmalari etkilemistir kizi ama bu durumda olan herkes erkek derdine mi düşüyor.Psikolog disinda baska bir oneride bulunamiyorum malesef.

Napsin ozamaj cocugu olan kadinlar evlenmesin otursun sizin gibi uzaktan sadece evlenmesin diyenler onlara baksin ihtiyaclarini karsilasin o zaman hanimefendi ihtiyaci da gec cocugu var diye niye kendini sevgisizlige mahkum etsin insanlar bu nasil bi dusunce ya

Cocuk yapıyorsan onun sorumluluğunun ömür boyu olacağınıda düşünceksiniz ona göre yapcaksınız yok ben aşk sevgi peşinde koşcam, tek basıma kalsam bir cocuga bakamam diyorsanız yapmıcaksınız herkes anne baba olmak zotunda değil. Ablanız gibi insanlar yüzünden çocuklar harcanıyor.

Yakın bir akrabam var kolon kanseriyken bile konfeksiyonda calıştı o kadın cocukları için. Kanseride yendi, kocayıda boşadı 2 kızınada baktı bakıyor. Büyük kızıda okulu bıtırdı calışıyor destek oluyor, evlencek. Öyle cocuk yapıp koca boşayınca baska kocaya gidip onun parasıyla çocuk bakmadı yani. Aşk meşk peşinde koşcaksa illa kızı biraz buyuyup ergenlıgını atıp iyi kötü bir meslek sahibi olduktan sonra koşsaydı biraz daha sabretse ölmezdi heralde.

Cocuk yapıyorsan onun sorumluluğunun ömür boyu olacağınıda düşünceksiniz ona göre yapcaksınız yok ben aşk sevgi peşinde koşcam, tek basıma kalsam bir cocuga bakamam diyorsanız yapmıcaksınız herkes anne baba olmak zotunda değil. Ablanız gibi insanlar yüzünden çocuklar harcanıyor.

Yakın bir akrabam var kolon kanseriyken bile konfeksiyonda calıştı o kadın cocukları için. Kanseride yendi, kocayıda boşadı 2 kızınada baktı bakıyor. Büyük kızıda okulu bıtırdı calışıyor destek oluyor, evlencek. Öyle cocuk yapıp koca boşayınca baska kocaya gidip onun parasıyla çocuk bakmadı yani. Aşk meşk peşinde koşcaksa illa kızı biraz buyuyup ergenlıgını atıp iyi kötü bir meslek sahibi olduktan sonra koşsaydı biraz daha sabretse ölmezdi heralde.
Hayran kaldim size cozum=cocuklu kadinlar evlenmesin niye ee cocugu var cocugu var diye kadinin hayati bitti cocugu var diye bu kadin insan olmaktan falan cikmiyor herkezin mutluluk sevmek sevilmek hakki bahsettiginiz yakininiz tebrikler fakat herkez onun gibi yada sizin gibi dusunmek zorunda deyil

çevreniz karşı çıkmasaydı annesi 14 yaşındaki kızını evlendirmeyi mi düşünmüştü yani....

çevreniz karşı çıkmasaydı annesi 14 yaşındaki kızını evlendirmeyi mi düşünmüştü yani....
Kardesim kiz evlendirmesseniz evden kacarim diyodu kacti 1 gun boyunca bulunamadi bulundu evlendircem tamam 1.2 yil nisanli kalmak sartiyla dedi zaten sonra mantikli gelmediginden ve herkez karsi ciktigindan konu kapatildi.. simdi gene bi sevgilim var gorustur anne diyo yani annesiyle konusamiyo falnda deyil ama guven vermediginden annesi artik disari cikarmiyo konuyu acma sebebimde kiz evde kalinca ilk firsatta gene kacacak izin verse ya kacarsa diye dusunuyo nasil davransin sasirdi nasil yaklassin diye akil almak icin actim

Hayran kaldim size cozum=cocuklu kadinlar evlenmesin niye ee cocugu var cocugu var diye kadinin hayati bitti cocugu var diye bu kadin insan olmaktan falan cikmiyor herkezin mutluluk sevmek sevilmek hakki bahsettiginiz yakininiz tebrikler fakat herkez onun gibi yada sizin gibi dusunmek zorunda deyil

Kafanıza göre yorum çıkartmayın. Cocuklu kadın evlenmesın dıyen olmadı. Ergenliğini atlatsaydı en azından illa evlencekse dedim. 14-17li yaşlar ergenliğin tavan yaptığı yaşlardır. 5-6 sene evlenmese ve kızına odaklansaydı hayatı bitmezdi yani. Çocugu için 5-6 sene fedakarlık edemiyorsa ilgili annelikten bahsetmeyin.

Bu lafı söyleyen bir psikolog olamaz. Ayrıca çocuğu işe vermek, evlendirmek vs. çok çok çok cahilce.. Çocukta sevgi eksikliği var ve onun adına çok üzüldüm. Keşke farklı bir ilişki kurabilseydi kuzeniniz çocuğuyla ama siz ona destek olabilirsiniz. Kızının davranışlarını eleştirmek yerine onunla arkadaş olmaya çalışsın, ona kişisel alan tanısın. Fakat olaylar bu aşamaya geldiğine göre biraz geç kalınmış ve endi başına yapacak gibi değil. Lütfen ama lütfen iyi bir pedagog'a gitsin. Pedagog kendisine nasıl davranması gerektiğini söyleyecektir. Ben bir psikoloğun arsızlığından yapıyor dediğine katiyen inanmıyorum.

Belki de ÜVEY babası bişey yaptı anası işine gelmedi inanmadı, görmüyor muyuz örnekleri çok, yoksa kız niye evden kaçsın sürekli
Yada başına başka bişey geldi biri tarafından, çocuk böyle atlatmaya çalışıyor, yanı altta yatan travmayı bulmak gerek
Babasi nerde hiç ilgilenmiyor mu
Sanırım yine burda okumuştum, istismara uğrayan bir kız çocuğu , sürekli evden kaçıyor etrafa saldırgan davranıyor, tüm öğretmenleri şikayetçi vs, pedagog a götürüyorlar , nice sonra çocuğun başına bu geldiği anlaşılıyor da çocuk da sakinleşiyor,
Annesi doğru düzgün iletişim kurmaya çalışsın, koca herzaman bulunur da evlat bulunmaz, doğru düzgün bir pedagog eşliğinde iyi bir terapi sürecine girsin, evlendiriyim gitsin diyen bir zihniyet ne kadar ilgilendi de bu çocuğu anlasın.
Babası da devreye girsin

Bisey soyleyebilirmiyim?
Baya bi zamandir pek katilamiyorum kk ya.
Ama hicte ozlememisim buralari.
Ne kdar cirkef uyeler var tekrar hatirladim.
Utaniyorum sizin adiniza ya.
Hemen konu sahibinin uzerine atlamak neden?

Kadin diyor " uvey babasi" siz hemen " ooooo bence oda cinsel tacizde bulunuyordur, olamazmi".
Ya sizin zihniyetinize varya..
Utandim cidden ya. Sen bunu nerden hangi cumleden cikardin e uye, sorarim sana???

Kk hanimlari nasilda guzel beceriyor giydirmeyi. Diycek sozum yok.

Konuyu acan uyemiz bi baskasini derdiyle dertlenip yardim isterken, yorum yapan 90% uyemiz her zamanki gibi yapici degil yikici olmus. Var sayalimki anne suclu( kadin cabaliyor oysaki kendince, guzel sonuclar dogurmamasi bunun kotu bi anne olduguna isaret degildir, deniyor kadin).
Biriyle evlendircem cumlesi cok sacma tabi, suurunu kaybetmis olsa gerek o cumleyi kurarken. Ama " anne kotu" cumlesi bi cozum degil bi elestiridir. Senin bu cumleyi kurman kime ne katki sagladi?? O kucuk kizi korumak adina " tuh kaka anne' diyosunya? Zerre fayda saglamiyor bu biliyomsun? Onun yerine " anne keske boyle yapsa.." diye konuya girsen iste odur somut destek.

Neyse ya ben yine uzaklasiyim kk dan en guzeli. Cunku gercekten kk dunyada iyi insanlarin olmadigina bi kanit benim icin. Keske boyle olmasa...
Bir dahaaa aslaa konu acmayacagim buraya gercekten sacmaliklar toplulugu ilgisiz deyil diyorum yok yok ilgisizlik sevgisizlik ezberlemisler ni ilgisizlik sevgisizlik unutmamak lazim bide bosaaan baska bisey yok.vizyondan bahsediyolar bana bide aa iste sizin vizyon da bu ben kadinn nasil yaklassin diye actim biri de dedijodu yapmak icin acmissiniz yazmis hee onun icin zaten baska hiiic isim yok sizin gibi cok bildigini sanip hic birsey bilmeyenlerle dedikodu yapmak tek amacim derdi sikintisi olan buraya konu acarak en buyuk sacmaligi yapar bunlar insani dert sahibi yapar[/QUOTE]

Hiçbir şey bilmediğimizi düşünüyorsanız niye burada konu açıyorsunuz ki? Çocuğun psikolojisinden,ilgiden bahseden birileri oldu mu hemen atılışa geçiyosunuz ama mantıklı cevaplar bunlar. Ne yapmamızı bekliyodunuz anlamıyorum ki "aaa edepsizzz ahlaksızz kızzz 14 yaşında erkeklerle ne işi varrr içii kaynıyo bu kızın evlendirin bunu haklısınız" dememiz mi gerekiyordu? Bu ülkede neler oluyor neler. İnsanlar en küçük ihtimali bile düşünüyor. Sizde bunların bilincinde olsanız keşke.

Çocuk psikiyatrisinde-kliniğinde daha kısa süreli bir deneyimim oldu ancak şunu söyleyebilirim ki
Çocukların %90ı problemli değil. Aileleri problemli.
Diğer %10 da genetik ve hormonal sebeplerle problem yaşayan çocuklar. (Şizofreni gibi)

Davranış bozukluğu yaşayan çocukların hemen hepsinde ailede/okulda/arkadaş çevresinde problem vardır.
Dikkatli bakıp görmeyi bilmek lazım.

Yani anne ve bazı üyelerin savunduğu gibi kimse içi "pislik" dolu doğmaz.
Oldu olacak içine şeytan kaçmış deyip exorcisme götürün?

İnsanlar doğası gereği iyi ya da kötü değildir.
Gerekli koşullar sağlandığında en "arlı" insan dahi adam öldürebilir.
Yeter ki koşullar sağlansın.

Bu çocuğu da bu hale getiren çevre koşulları olmuş bugüne kadar.
Ama ailesinde ama okulda bilemem.
Ama ben bahsimi aileden yana kullanıyorum. (anlattıklarınıza istinaden)

Bende dedim abla bi hobi edindirin ciksin gezsin dolsun yanimda yururken kaciyo diyo annesi isi olunca ustune kapiyi kitleyip gidiyomus simdi biraksa kacacak ee boylede ind

Eveeet herkez bir oldu 14 yasindaki kiza garezimiz var ne iftirasi ya neee diyosunuzz siz Allah askina bi kendinize gelin kendinize asil siz suanda iftira atiyosunuz!annesinin tek derdi de kizi basindan atmak eveeet cook saolun minnettarim hı hı o dediklerinizden:KK9:
Sen yazdın kızı için annesi eli uzun olaylarda bulunmuş dedin. Gözünle mü gördün. Ayrıca evet kuzeninin yalan söylediğine eminim. Müdür öyle diyemez yasak. Psikoloğun dediğini de değiştirmiş bariz belli. Rabbim o cocuğu korusun sizden

Neden "üç kilo da ondan hııııı" tarzı yorumlar yazmış ki bu konu sahibi?
Arkadaşım, şu küçük kızı anlamaya çalışın bir kere olsun.
Düzgün bir psikoloğa götürün, güven verin biraz da ne olduğunu neden böyle davrandığını açıklasın size.
Alın size öneri.
Anladınız mı acaba savunmaya geçmeden önce anlayıp anlamadığınızı bir düşünün.

X