Kuzumu gördüm.Hamileyim...Pco lu arkadaşlar umutlarınız tükenmesin...

ipekyol51

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
3.081
12
Biraz uzun olacak arkadaşlar ama içimi dökmek istiyorumolumunekankayizsmile opuyorumnanaktan
22 haziran 2008 de evlendim.1,5 yıllık evliyim.Bebiş yapma konusuna evlendikten sonra karar verdik.Migrenim olduğu için doğum kontrol ilacı kullanmadım.3 ay kadar korunduk.Sonradan hep bunu düşündük aslında korunmasaydık olurmuydu acaba diye?bilmiyorumkismilekafamçokkarıştı
Evliliğimin ilk yılında doktora gitmedim.Zaten 1 yıl normal diyordu doktor.Ama evlilikten sonra çok şiddetli idrar yolu enfeksiyonu geçirdim.Sistoskopiye kadar gitti mesele çözüm için.Ama çok şükür artık çok sıkıntım kalmadı.
Kadın doğuma gittiğimde dr pco teşhisi koydu ve çocuk istediğimi söyleyince hemen klomen verdi.Ama eşimle birlikte olamayacağım için yarıda bıraktım.Daha sonra iyi bir dr arayalım dedik ama bu arada tetkikleri yapalım diye başka bir dr gittim çünkü benim doktorum doğum iznine ayrılmıştı.Yeni doktor ultrasonla baktı eski sonuçlarıma baktı ve senin çocuğun zor olur dedi:1shok: :eek:lmaz:
Ablam ebe olduğu için onun tavsiye ettiği bir drla görüştüm.Başka ildeydi ama gidip geldik.İlk ay rahim filmi çektirdik ,yumurta takibi yaptı.Nasip olmadı.Aralık ayında serophene verdi 4 yumurtam oluştu.Ovitrelle çatlama iğnesi vurundum veeeeeeeeee işte bebeğimle birlikteyim....Şeniz hihoyyyt
Çok ağladım çok dua ettim.Benimle birlikte ailem eşimin ailesi...Duyan herkes çok dua ettim diyor...olumunekankayizsmile Haberi aldıktan sonra eşim çocuğun zor olur diyen dr gidip gösterelim dedikaydirigubbakcemile3 Aslında o kadar rahat söylemişti ki gidip göstermek geliyor içimden...alsanaalsanasmile
Çok şükür Allahıma rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin..opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
cnm hayırlı olsun bebeğin Allahtan ümit kesilmez asla..bebeğini saglıkla kucagına al inş cnm

Hayırlı olsun. Allah sağlıklı şekilde kucağına almak nasip etsin. Darısı başımıza...

farbetter cnm hayırlı olsun bebeğin Allahtan ümit kesilmez asla..bebeğini saglıkla kucagına al inş cnm

tşk ederim arkadaşlar...Darısı tüm bebiş hasreti çekenlerin başınaopuyorumnanaktan

TEBRıKLER canım cok sewindm, ALLAH sağ salim kucağında da görmek nasip etsin. Canım sana bir sorum olacaktı, ben de pco yum sanırım ama doktorlar bana çocuğun olmazın aksine sabret olur çocuğun diolar... ben de 7-8 aydır deniyorum ama olmuo... canım senn adetin düzensizmiyid, ne kadar sürede geliodu, miktarı rengi nasıldı... kilolumuydun? pco lu olarak bizlere tavsiyelerin neler ? canım bilgilendirirsen çok sevinicem... çok üzgünüm çünkü bebiş beklerken yine adet oldum 3 gün önce...mafoldumben

TEBRİKLER canım cok sewindm, ALLAH sağ salim kucağında da görmek nasip etsin. Canım sana bir sorum olacaktı, ben de pco yum sanırım ama doktorlar bana çocuğun olmazın aksine sabret olur çocuğun diolar... ben de 7-8 aydır deniyorum ama olmuo... canım senn adetin düzensizmiyid, ne kadar sürede geliodu, miktarı rengi nasıldı... kilolumuydun? pco lu olarak bizlere tavsiyelerin neler ? canım bilgilendirirsen çok sevinicem... çok üzgünüm çünkü bebiş beklerken yine adet oldum 3 gün önce...mafoldumben

slm cnmm soru bana sorulmadı ama cvp vermek geldi içimden öncelikle hamile olan arkdşın gözü aymışşş allh kucağında göstersinn soruna cvp verim cnm bende pcoluyum adetim düzensiz kilo sorunum var doktora gittimm tahlillerim yapıldı pco teşhisi kondu ve glucopaga başladım ve serophene verdi doktorumm 3 aylık bi tedavi önerdii birinci ayımda 1 serophene içtim o ay kalamadım ikinci ayımda 2 tane içtim aynı anda 5 gün o ay belime bardak vurdurdum incir yedim yumurtlama günlerimde ovülasyon testi kullandımm eşimede bal polen yedirdim ve 31 aralıkta çift çizgiyi gördüm yani iki ayın sonunda aldım müjdeli haberii şu anda 7 haftalık hamileyim dün kalp atışlarını duydumm sakın umutsuzluğa kapılma bende çok üzüldümm olmıycak dedimm hep duaa ettim ama allhım bizede gösterdii inş sağlıklı sıhhatli yüzünüde görürüz

TEBRİKLER canım cok sewindm, ALLAH sağ salim kucağında da görmek nasip etsin. Canım sana bir sorum olacaktı, ben de pco yum sanırım ama doktorlar bana çocuğun olmazın aksine sabret olur çocuğun diolar... ben de 7-8 aydır deniyorum ama olmuo... canım senn adetin düzensizmiyid, ne kadar sürede geliodu, miktarı rengi nasıldı... kilolumuydun? pco lu olarak bizlere tavsiyelerin neler ? canım bilgilendirirsen çok sevinicem... çok üzgünüm çünkü bebiş beklerken yine adet oldum 3 gün önce...mafoldumben

teşekkür ederim canım.Arkadaş cevap vermiş ama bende anlatayım.Bana olmaz diyen sadece bir doktordu zaten moralimi alt üst etmişti.Tedavimi yapan dr normal insanlarla 2 ay uğraşıyorsam seninle 3-4 ay uğraşım ama merak etme olur dedi.Moral çok önemli...Adetlerim düzensiz değil aslında canım.Evlenmeden önce gün sekmezdi.Evlendikten 3 ay sonra siklusum uzamaya başladı delikafadulden ama yinede her ay oldum.ortalama 6-7 gün sürer.Kilo problemim yoktu yine evlendikten sonra sıkıntı yaşamaya başladım.Tedavide azimle ve duayla birazda sabırla olur inşallah seninde canımopuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

pembe patik ve ipekyol arkadaşlarım, cevaplarınız içime su serpti , çok sağolun...

ipekyolcum benm durum sennle çok aynı, kilo ve adet sorunum yoktu evlenmeden önce, evlendikten sonra siklusum 36 lara kadar çıktı ve miktarı azaldı ancak sonuçta neredeyse her ay kendiliğimden adet oluorum.

kilom da çok değil evlendikten sonra 1,5 yılda 2 kilo aldım, kilolu değilim ... işin garibi hormonlarda da sorun yok ama ultrason görüntüsüne göre pko diolar ve de gebelik elde edemedim henüz...

ama sabır edersek olur heralde, 2 ablam var 2 side sorunsuz hamile kaldı , ALLAH onların ve sizlerin bebişlerine sağlık uzun ömürler versin, inş bir gün hayırlısıysa ben de anne olurum

hayırlı olsun canım..........dr dan dr a fark var gerçekten....bana pko teşhisi koymuştu dr ilaç kullandım 6 ay sonra başka dr a gittim anlattım durumumu çocuğun olmaz dedi öbür dr dedim hayret bişey ya kim dedi sana bunu hiç bişeyin yok hamile kalmaz için sorunda yok boşuna telaş yaptırmış sana dedi çok şaşırmıştım....haaa ilk gittiğim dr bide doğuştan rahmin ters demişti 2. gittiğim dr çok güldü bu kadar olmaz ya ne rahim tersliği hiç bir sorun yok inanmazsan başka bi dr a daha git demişti .........nasıl sinir olmuştum ilk dr a.........umudunuzu yitirmeyin kızlar :)

slm.Bu sabah dr kontrolümüz vardı.Tedirgindimeyvahedigeldismile kalp atışlarını duyamazsam diye.Çok şükür hem bebeğimi gördüm hemde kalp atışını.9.1 mm minik fasulyemopuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

X