Kuzumun ilk hastalığı :((

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kışın doğdu kışın ortasında bile hasta etmedim yazın ortasında hasta oldu yavrucum mafoldumben
2 gündür ateşler içinde yanıyo yavrum bugün sabah 6 dan beri hastanedeyiz bademcikleri şişmiş hiçbişey yemiyo :KK43: kan & idrar alındı kanda çok şükür bişey çıkmadı idrarda pazartesi gelcek dua edin kızlar bişi çıkmasın mafoldumben
kanı nasıl aldılarsa çocuğumun sol kolu mosmor oldu benneyaptımki
şimdide ateşli ibufen şurupla paranox fitille dindirmeye çalışıyorum ama en fazla 3-4 saat idare ediyo sizden ricam doğal yönden ateşi kontrol etmem adına bildiklerinizi yazarmısınız...

kuzucuklara dikkat edin kızlar ben yoğurt yedirmiştim dolapta durduğundan çok soğuktu ondan oldu sanırım benneyaptımki

geçmi olsun elif,benim kızımda 6.cı ayını doldurduğu gün ateşlendi boğazları iltihaplanmıştı 4 gün sürdü ateşi 4 tane antibiyotik iğne vuruldu çok zor günlerdi hem benim hem kızım için seni çok ii anlıyorum :teselli:
ateş düşürücüyü 6 saatte bi vermemizi söyledi dr bu süre zarfında gene ateşi çıkarsa ılık duş ve soğuk uygulama yaparak düşürmeye çalışın demişti,şu bi kaç gün ateşini takip et inş en kısa zamanda iileşir yavrun,tekrar geçmiş olsun

canim oncelikle gecmis olsun ..benimde bildigim ilik dus atlet ve kilotla dursun birde sirkeli su ile ayak bilekleri el bilekleri basina bezle devamli beklet ...canim bundan baska bisey bilmiyoruma.s.

kışın doğdu kışın ortasında bile hasta etmedim yazın ortasında hasta oldu yavrucum mafoldumben
2 gündür ateşler içinde yanıyo yavrum bugün sabah 6 dan beri hastanedeyiz bademcikleri şişmiş hiçbişey yemiyo :KK43: kan & idrar alındı kanda çok şükür bişey çıkmadı idrarda pazartesi gelcek dua edin kızlar bişi çıkmasın mafoldumben
kanı nasıl aldılarsa çocuğumun sol kolu mosmor oldu benneyaptımki
şimdide ateşli ibufen şurupla paranox fitille dindirmeye çalışıyorum ama en fazla 3-4 saat idare ediyo sizden ricam doğal yönden ateşi kontrol etmem adına bildiklerinizi yazarmısınız...

kuzucuklara dikkat edin kızlar ben yoğurt yedirmiştim dolapta durduğundan çok soğuktu ondan oldu sanırım benneyaptımki

canımcım ben anne değilim ama annemden iyi bilirim dolaptan çıkarıp hiç çocuğa direkt yiyecek verilir mi.benim annem biberonları kaynatır suyu kaynatır yiyecekleri ılıtıp veririmiş.bu konuda hassas davran.sirkeli suya bez batır bacak aralarına koltuk altına boynuna ayaklarının altına koy hiçbir zararı olmaz ve iyi gelir.geçmiş olsun.

cnm çok geçmiş olsun... Yazın hastalanan tek siz değilsiniz cnm. Bizde faranjit olduk memlekette. İki antibiyotik kullandık... Üçgün ateşli gezdi kuzum. Hele bir gece saat 3 e kadar hiç uyumadı, ateşi 39 a çıktı... Fitille, ılık duşla indi...

Çok sabırlı ol cnm.. inş tahlil sonucunda temiz çıkacak...

bize neden antibiyotik verilmedi anlamıyorum..
viral enfeksiyon geçiriyor dedi anlamını çözemedim bileniniz varmı?
birde çok teşekkür ederim arkadaşlar dilekleriniz için çok sağolun

canim ya gecmis olsun üsütmüs olabilir,,bir de keske yogurdu ilitsaydin da verseydin
ben dolaptan cikarinca biraz ilitiyorum karni agrir diye..neys einsallah birsey olmaz Allah sifa versin kuzuna.
benim kizimin da barsaklarindaydi enfeksiyon biz de atesinin ukselmesinden dolayi gittik dr a .
6 saatte bir pracetamol fitil kulladik cok sukur simdi atlattik.
enfeksiyon ates yaparmis dikkat edin aman canim,antibiyotigi bebege vermiyorlar.
onun yerine nemli bezle dusurmeye calis,ilik dus yaptir bo lbol cok faydasi oluyor.insallah gecer.

Son düzenleme:
kançiçeğim çok sağol canım bugün 4.cü günümüz bi ateş neden bu kadar uzadı bilmiyorum :KK43:
senin kuzuyada çok geçmişler olsun canm
Allah ım korusun yavrularımızı

bize neden antibiyotik verilmedi anlamıyorum..
viral enfeksiyon geçiriyor dedi anlamını çözemedim bileniniz varmı?
birde çok teşekkür ederim arkadaşlar dilekleriniz için çok sağolun

çok geçmiş olsun.. antibiyotik verilmemesinin sebebi de viral enf. olmasıdır viral enfeksiyonlarda bi etkisi yok çünkü

kançiçeğim çok sağol canım bugün 4.cü günümüz bi ateş neden bu kadar uzadı bilmiyorum :KK43:
senin kuzuyada çok geçmişler olsun canm
Allah ım korusun yavrularımızı

hayirlisiyla gecer canim.
ates kolay kolay gecmiyor ya .
anneleri de böyle korkutuyor iste..

bugün tekrarlayan yoran bi ateşimiz olmadı çok şükür.
dilim yandı bidaha yaşına gelmeden lüzumsuz dışarı bile çıkmıyacağım :KK43:

X