Kv cok bilmislikmi desem

Esimin annesiyle alakasi dahi yoktur ikidebir annesi boyleyse niye evlendin demeyin sacma sapan ayrica ben annesini evlenmeden nasil taniyacagim. Ayrica cocuk bakacak pskolojide degilse benimkine de bakarim deyip durmasin.
Bu nasıl bir eminliktir? Kaynanam ve kayınbabam eşim 8 yaşında iken boşanmış, eşim babasında kalmış. Ben bile bu kadar emin olamadım, eşim yüzde yüz annesine benzemez diyemiyorum. Kişilik özellikleri çoğunlukla farklı olabilir, tabi ki annesinin kopyası olacak diye birşey yok, ama yine de anasının toprağından bir tutam olur çocukta.

Bakın genetik aktarımı bildiğiniz sanıyorum.
Böyle birşeyi sizin için dilemem elbetde, ama annenizdeki bu hastalıktan ötürü sizinde risk altında olduğunuzu biliyor olmanız gerekir.
Benim birşeyim yok demekle olmuyor, yarın çıkmacağını bilemezsiniz.
Bizim sülalede tansiyon, kalp, şeker maşallah herşey var. Bende hiç biri yok, ama risk altındayım. Aman nasılsa bende yok diye salsam belki şimdiye bende de çıkacaktı bişeyler. Babamda da yoktu ama şuan çıktı mesela. Bunu bildiğim için bende yıllardır beslenmeme, sporuma vs özen gösteriyorum. Düşünmem gereken çocuklarım var.
Zaten benim kastettiğimde bu tür birşey değil. Arkadaş kv desine kafadan sakat diyebilecek kadar hadsiz. Ki öyle bir rahatsızlığı olsa kv demin şu teşhisi konmuş hatalığı var diyebilirdi bukadar üzerine gidildikten sonra. Demedi. Demekki kadını beğenmiyor. Kafa yapısını beğenmedi kadının oğlunu o kadın yetiştirdi. Karakter ilkokul çağında oturur, o yaşıda aile belirler. Sonraki konu eğitim vs. onda insan tabiki kendini geliştirir, ailesinden farklı olur. Ama ailesinden hiç birşey almaması o aileyle yaşamamış olsa bile mümkün değil, üzgünüm.
Genetik hastaliklar nasil tedavi altina alinabilirse ruh hastaliklarida oyle
Evet bu benim annemden gelme diyip oturmadim, gerekn terapistlere gittim kendimi gelistirdim. Bu kisinin elinde
Annem seker hastasi, banada genetik olarak gecmisse sadece kabul edip tedavisini uygulayabilirim ama ruh hastaliginda bu benim elimde
Oyuzden birisinin anne ve babasindan oturu yargilamaniz binevi yanlis

Diyorumkiiiii cocuklarina karsi sevgi dolu ama torununa ayni muamele yapmiyor asla bunun nesi garipp
Benil ilk evliligimdeki kv boyleydi
Cocuklarina tovbe tapiyodu kadin
Suan benim kizim 11 yasinda ne ona karsi sevgi besliyo nede diger 3 torununa karsi
Varsa yoksa cocuklari
Ben evlendim bosandim oglu ikinci evliligini yapti, gelinine seni oglumdan bosamadan olmucem. Ayni evde yasiyolar bu arada...
Yani diyecegim oki, var boyle kadinlar, inanmasi nekadar zor olsada

19 aylık bebek mı gıtmek ıstedı. Ben 33 yasındayım kendi evladıma zor bakıyorum o yasta bı kadın yaptıkları dogru dıyemem ama cocuk bakmak da kolay degıl hele apartman kulturundeyız

Anasının bırakıp gittiğine okadar bakar iste babannede olsa 70 yasında kadın😓
En cok ona üzüldüm.
Herkes doguramasa keske.
Annesiz bir cocuga o yasta gece gündüz bakması bile basarı.
Karsıdan konusmayıp keske alıp siz baksaydınız ozman madem okadar rahatsızsınız bakım tarzından.

Kv sorunum bitmez zaten. Evde kendi torununa bakiyor yillardir ama ne bakma. Kaynim bosandi ve cocugun annesi evlendi 3 yasindan beri kaynanam ve kayinpederim cocuga bakiyorlar ama surekli bagirma cagirma vs. Kayinvalidem bana gore kafadan sakat cunku cocugun oyuncaklarini hep sakladi eline bir tane ik8 tane verirdi saklardi cocuk 6 yasina falan gelince komple sakladi. Neymis buyumus artik. Amac ev dagilmaisn surekli kiziyorlar cocuga cok yaramaz bu biktim Senden ama ne kizmalar. Meyve suyu katiyo cocuk ic artik diye basini bekliyor yere dokmesin diye cocuk. Su an 9 yasinda ama. Inaninki gelde cocuga sorun onun daha cok pskoljisi bozulmus herseye kiziyolar diye oyuncaklarimi bile sakladi hic oynatmadi diyor babannesi icin. Neyse konumuza gelelim aksam oradaydim benim 19 aylik olan cocugum durmadi baya ordan oraya gitmek istiyor falan. Kaynanamda bana sen ise girersen ben bakarim diyor ve ben birakmiyorum bugun esimde sen nasil Bakcaksin anne gormuyon mu nasil haraketli dedi kaynanam 70 yasinda. Kv de ben ogretirim ki diyor sanki ben daha iyi bakarim deer gibi. Odadan cikartmazmis yani bunu ogretecek diger odalara gitmek istiyor da sonucta merak donemi. Bunun gibi sacma sapan konusmalari oluyor canm sklyor telefon vermeye karsiyim ama bazen cok durmassa bes dk birseyler gösterip kapatiyorum. Bilmis bilmis aslinda hic vermicen teli falan boyle deyip bana karsi muhalefet yapiyor. Evet yanlista ama siz once kendi baktiginiz cocuga bi nasil Davraniyonuz ona bakin diyecegim olmuyor. Ne zaman gitsem. Sinirim. Bozuluyor.4 yas kizim var Kizimin kulagini deldirmedim Ay takti mesela Onaa daha6 aylikkenden neymis niye deldirmiyormusum erken bana gore dedim surekli onu dedi durdu ara ara gittigimde. Eltime egilmis. Bi gun cocugun kulagini deldirmiyor diyo fis fis tesadf duydum. Kizimin sacini topluyorum aslinda soyle yapcan surdan toka takcan vs.. Kizim bezi 3 yasinda birakti 3 yasina gelene kadar yok ben cocuklara 1 bucuk yasinda biraktirdim diye diye bi hal oldu. 14 aylikken emzirme artik sen kocaman oldu bu diyor 2 yasina kadar emzirecegim. Diyorum bunu bilr. Uzatti gorumcem ve kocasi var daha emziriyo cocugu dedi utandim enistemden. Ablamda kac aylik. Dedi 14 deyince anne daha erken dedi hattaa. Ya valla daha neler neler delirecegim birsey demek istemiyorum esim kusmeme karsi zaten hosta olmaz. Ofoff sorsan birseye karismam der
Ben sorumsuz annenin bıraktığı çocuğa üzüldüm.Bosandiysa kocasından boşandı çocuğundan değil.Durum ciddi ve çocuk eziyet görüyorsa sosyal hizmetlere durumu bildirmenizi rica ediyorum.

Ben sorumsuz annenin bıraktığı çocuğa üzüldüm.Bosandiysa kocasından boşandı çocuğundan değil.Durum ciddi ve çocuk eziyet görüyorsa sosyal hizmetlere durumu bildirmenizi rica ediyorum.
Eziyet yok siddet yok o sekilde degil sadece anne sevgisiz iste kv kp bakiyor ama iste sevgi eksikligi var neyse uzatmayacagim konuyu

Pardon da o kadar eziyet ediyorsa neden siz alıp bakmadiniz. Her cevaba bir yanıtınız var ama size burada ki uyeler defalarca aynı şeyi yazdı siz bunu ustalıkla yanıtlamadiniz. Burada ki bende dahil kadınlar kaynana sevmediğini bildiğiniz için buraya yazdınız biz size hak verecektik sizde doldurup kendinizi ego yapacaktiniz psikolojinizi düzeltecektiniz . Olmadı burada ki uyeler haklı taraftan bakınca sizin iş yaş oldu. Tekrar ediyorum eşiniz de o çocuğun amcası bana yarısi yani, sizde de kalabilirdi. Sizde yarı annelik yapabilirsiniz. Ayrıca çocuk bakmak zor. Kaynananiz belki haklı degil ama sizin bu konudaki hakliliginiz da tartışılır.

Pardon da o kadar eziyet ediyorsa neden siz alıp bakmadiniz. Her cevaba bir yanıtınız var ama size burada ki uyeler defalarca aynı şeyi yazdı siz bunu ustalıkla yanıtlamadiniz. Burada ki bende dahil kadınlar kaynana sevmediğini bildiğiniz için buraya yazdınız biz size hak verecektik sizde doldurup kendinizi ego yapacaktiniz psikolojinizi düzeltecektiniz . Olmadı burada ki uyeler haklı taraftan bakınca sizin iş yaş oldu. Tekrar ediyorum eşiniz de o çocuğun amcası bana yarısi yani, sizde de kalabilirdi. Sizde yarı annelik yapabilirsiniz. Ayrıca çocuk bakmak zor. Kaynananiz belki haklı degil ama sizin bu konudaki hakliliginiz da tartışılır.
Ne zaman oraya gitsem en sevdigi seyleri alirim yada yemekleri yaparim yada ilgilenirim oda beni annesi kadar sever. Esime defalarca dedim gelsin dursun bizde diye ama esim sen cok duygusal yaklasiyosun duruma dedi. O cocukta kendi babasini cok seviyor orda duruyor. Neyse polemige girmek istemiyorum. Defalarca dedim benim Sorunum bu degil kayinvalidem ona zor bakiyor yasli birde bana sen ise gir senin cocuga bakayim diyor ve bakamaz zaten ilgilenmez yapisi oyle. Ne kv severlermissiniz ya tartismayacagim cevapta yazmam artik.

Ne zaman oraya gitsem en sevdigi seyleri alirim yada yemekleri yaparim yada ilgilenirim oda beni annesi kadar sever. Esime defalarca dedim gelsin dursun bizde diye ama esim sen cok duygusal yaklasiyosun duruma dedi. O cocukta kendi babasini cok seviyor orda duruyor. Neyse polemige girmek istemiyorum. Defalarca dedim benim Sorunum bu degil kayinvalidem ona zor bakiyor yasli birde bana sen ise gir senin cocuga bakayim diyor ve bakamaz zaten ilgilenmez yapisi oyle. Ne kv severlermissiniz ya tartismayacagim cevapta yazmam artik.
Ee o zaman bize değil kaynana şöyle, bakamazsin benim çocuğuma kafa dan sakatsin diye. Konu buralik değil o zaman

X