Kv kışları kalacak yer problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşiniz tek şey diyecek o halde " madem ikinizde aynı düşünüyorsunuz o zaman birlikte yaşayın, ben diyeceğimi dedın"

( eşiniz böyle bir cümleyi kuramaz ama neyse )
Abisinin gözlerine bakamayan adam bence de bunu demez,bu yüzden ben kvye söyleyeceğim🥲

Eşim hala kiralık ev tutalım yakınımızda olsun ama evimiz ayrı olsun diyor.O da durumdan memnun değil kendisi doğumsal anomaliye sahip ve çoğunlukla yakın akrabalar tarafından büyütülmüş kayınvalidembebeği gördüğünde çok endişelendiği için bakımını tam sağlayamamış.Sonrasında 11 yaşında başka bir ilde yatılı okula başlamış ve mezun olup atanana kadar hiç aramamışlar eşimi bu yüzden kırgınlığı da var.Kendisi 21 yaşında memur olarak atanmış(evlendiğimizde 30 yaşındaydı)o aradaki sürede herkes aynı şeyi söylüyor çok güzel ilgilendi ailesiyle maddi manevi diye.
Ben eşinizin yerinde olsam bayram seyran tamam.
O yavrunun yarın büyüyüp karşısına geçeceği hiç mi gelmemiş aklına,gelmemiştir,ona kadar bir sürü çocuğum var demiştir.
Şimdi kime güvenip o yavruyu ihmal ettiyse onların yanına gitsin.
Agliycam yeminle:/

Anasının parasını yiyen kurnaz abi
Parasını tek bir çocuğuna yedirip, diğerlerine yük olan yine kurnaz bir anne !
KKayınvalıdeniz de az değil
Bir de ayrı eve çıksın istemeyen de abi.
Ara sıra para koparmak içindir,kiraya verilirse maaşın bir kısmı koparamaz cunki

Bir de ayrı eve çıksın istemeyen de abi.
Ara sıra para koparmak içindir,kiraya verilirse maaşın bir kısmı koparamaz cunki
E zaten abi para icin istemiyor

Yoksa anası dese ki " oğlum kartım sen de kalsın, kardeşlerin evin masraflarını ödeyecek " göbek ata ata kabul eder.

Ama suç anne de kim ne derse desin

Yaşadığınız yere yakın ve herkese ortak noktada olacak şekilde ufak bir ev tutmanız mümkün değil mi ?

Hem kalacak yer sorunu ortadan kalkmış olur hem de çocukları annesini daha çok görür.

Sizin teklifiniz herkesin huzuru için en mantıklısı.
Kabul etmiyorlar ise sizsiz başlarının çaresine bakmalılar.
Eşiniz bu teklifi yenilesin.
Herkes seni ziyaret eder.
Fazla muhabbet tez ayrılık getirir.
Kendi evin olur diye bir şekilde ikna etmeli.
Ki kendi evi de var anladığım kadarıyla kira vs toplanıyor deyince...
Ayrıca öyle maaş, kira birinde toplanıyor ise bakımını da o yapacak.
Her ay biri bakıyorsa da o maaşla o eve destek olunacak.
Abinin ne hakkı var ki?
Burada para için bakılsından ziyade derdim yapılan haksızlığa sinirlenmek.

Son düzenleme:
Eşim çok merhametli,sadece annesine değil herkese karşı.
Çocukken okulda yaşadıkları sanırım karakterini çok etkilemiş,asla kimseye kötü bir laf etmez kimseye sesini dahi yükseltmez.Ve yaşadığı onca dalga geçilmeye rağmen çok da özgüveni yüksektir.Arada annesiyle bu konularda yüzleşiyor ama kv ya benim suçum yok babanların suçu hep çalıştırdılar tarlada bağda beni diyor ya da başım ağrıyor üzülüyorum dediği için konuşmaları hep yarım kalıyor.İşin burası bambaşka bir hikaye,benim ilk çocuğum da aynı anomaliyle doğdu o yüzden ben de çok konuşamıyorum bununla ilgili,sadece çok zor ama buna da şükür.Ayrıca kaynım da annesine çocukluğundan bu yana anne dememiş bir insan onu da babaannesi büyütmüş sadece kızlar bir nebze daha düşkün annelerine bir de eşim

Sonuç olarak değerli fikirleriniz için her birinize çok teşekkür ederim.Bu ev konusunu tekrar üstüne basarak söyleyeceğim.Kabul etmezse benim aynı evde yapamayacağımı söyleyip konuyu kapatmaya çalışacağım.Aslında benim vicdanım çok rahat sonuçta şu anda kaldığı yerde de bakımı sağlanıyor,evet kv de daha rahat yaşamak istiyor ama ben de rahat yaşamak istiyorum bir ömrümüz daha yok ki zaten 2 çocuğun bakımı ameliyatı kontrolleri evin temizliği yemeği yeterince zor yüküme yük eklersem ben psikolojik olarak daha fazla hırpalanacağım sonrası da muhtemelen boşa biten bir evlilik olacak.Sevgili Mune Mune konumdan alabileceğim fikirleri aldım sağolsun herkes,artık kapatabilir misiniz🙏

Eşim hala kiralık ev tutalım yakınımızda olsun ama evimiz ayrı olsun diyor.O da durumdan memnun değil kendisi doğumsal anomaliye sahip ve çoğunlukla yakın akrabalar tarafından büyütülmüş kayınvalidembebeği gördüğünde çok endişelendiği için bakımını tam sağlayamamış.Sonrasında 11 yaşında başka bir ilde yatılı okula başlamış ve mezun olup atanana kadar hiç aramamışlar eşimi bu yüzden kırgınlığı da var.Kendisi 21 yaşında memur olarak atanmış(evlendiğimizde 30 yaşındaydı)o aradaki sürede herkes aynı şeyi söylüyor çok güzel ilgilendi ailesiyle maddi manevi diye.
çok özür dılerım konudan bagımsız eşinizin anomalisi nedir,annesi nasıl korkup bebegıne bakamaz?bir çocuga annesınden daha iyi kım bakablr ki.?

Sonuç olarak değerli fikirleriniz için her birinize çok teşekkür ederim.Bu ev konusunu tekrar üstüne basarak söyleyeceğim.Kabul etmezse benim aynı evde yapamayacağımı söyleyip konuyu kapatmaya çalışacağım.Aslında benim vicdanım çok rahat sonuçta şu anda kaldığı yerde de bakımı sağlanıyor,evet kv de daha rahat yaşamak istiyor ama ben de rahat yaşamak istiyorum bir ömrümüz daha yok ki zaten 2 çocuğun bakımı ameliyatı kontrolleri evin temizliği yemeği yeterince zor yüküme yük eklersem ben psikolojik olarak daha fazla hırpalanacağım sonrası da muhtemelen boşa biten bir evlilik olacak.Sevgili Mune Mune konumdan alabileceğim fikirleri aldım sağolsun herkes,artık kapatabilir misiniz🙏
Sonra bir bakmışsınız ömür bitmiş

Anladigim kadari ile haftasinu gelmek istiyor. Haftaici diger oglunda mi kaliyor. Bence bu kadar buyutulecek bisey yok. Kadin nisanda gidiyormus zaten. Bakalim yaslaninca biz nsl olucaz. Herhalde bakimevine filan gideriz. Haftsonlsri sixin yaninizds durunca ne yspiyorki size. Cok dert edilecek bi dutum degil bence.

Anladigim kadari ile haftasinu gelmek istiyor. Haftaici diger oglunda mi kaliyor. Bence bu kadar buyutulecek bisey yok. Kadin nisanda gidiyormus zaten. Bakalim yaslaninca biz nsl olucaz. Herhalde bakimevine filan gideriz. Haftsonlsri sixin yaninizds durunca ne yspiyorki size. Cok dert edilecek bi dutum degil bence.

İnsanın bir haftasonu varsa dinleneceği, gelince de huzurunu bozup kötülük yapıyorsa büyütülecek bir şey haline gelebilir bence. Bazı insanlar geldikleri yere kötülük tohumu atıp günlerce eşiyle huzursuz olabilir, kendine dert edebilir. Mis gibi bir yöntem sunmuş aslında hanımefendi. İnsanları dara, zora koşmanın da alemi yok. İlgilenmeyelim dememiş. Gerken çatısı ayrı olsun yakın olalım biz gelip gidelim sana demiş. Dipdibe olup huzursuz olmaktansa ayrı olup mutlu yaşamak lazım.

Bu bir adet mi bilmiyorum ama çok saçma eşimin dayisi yengesi ve anneannesi köyde soba yakmamak icin çıkıp İstanbul’a geldiler.
Geldikleri gelinin üç tane cocugu var biri 2 aylık evde bekar kaynı var.
Sürekli yemek filan pişiyor o kadar bunalticiki🥴
Sizin durum daha iyi sadece kayınvalide.

Ben sizi çok kötü niyetli buldum kusura bakmayın. Ve sizinde evlatlarınız var bu dünya etme bulma dünyasıdır. Kendinizi ordan oraya eşya gibi gezerken bulduğunuzda anlarsınız nasıl bir merhametsizlik yaptığınızı. 71 yaşındaki bir kadının size ne kadar zararı ve kötülüğü olabilir? Oğluyla evlendiyseniz en az diğer kardeşleri kadar evinizde misafir etmelisiniz.

Bu bir adet mi bilmiyorum ama çok saçma eşimin dayisi yengesi ve anneannesi köyde soba yakmamak icin çıkıp İstanbul’a geldiler.
Geldikleri gelinin üç tane cocugu var biri 2 aylık evde bekar kaynı var.
Sürekli yemek filan pişiyor o kadar bunalticiki🥴
Sizin durum daha iyi sadece kayınvalide.

Sinirleniyorum böyle şeylere.
Madem köy şartları zor geliyor şehre taşın kimseye yük olma. O gelin olmadan önce sanki yakılmıyor muydu soba.
Şimdi düşünüyorum 3, 5 aylık bebeğim var. Elinde emzikli bebek, sütten takmadan bşke gezemiyorsım kendi evinde huzur vermiyorlar.

Bunlar ailecek acaip, KV çocuklarını atıp gitmiş şimdi de suçu kocasına atıp zırıldanıyor. Abi en doğrusunu yapıyor bu kadına anne dememekle. Eşiniz fazla yufka yürekli, ben olsam hiç oralı olmazdım paranı kim yiyorsa ona git derdim. Abi de bir garip zaten hem kadına anne demiyor hem parasını yiyor... çok acaip bir aile, anne cahil ve kötü, kaynınız kötü bir insan, KP Allah bilir ne kafada. Allah eşinize sabır versin.

Olmuyor olmuyor ev icinde ev dişi biri ile yasanmiyor. Eşikin annesi iyidir ama kislari gelse evimde yabanci gibi olurum. Diger yandan annemin boyle bir ihtiyaci olsa gelsin kalsın yanimda istedir. Niye boyle hayat bilmiyirum. Cözumü ayri ev turup sik ziyarette bulurum ben olsam. Ama onda da kadinin kendi memleketi olmali yani es dosttan geleni gideni de olacak. Diger turlu koca ilde bir biz varsak da ayri evde yapamaz gibi . Depresyona girer insan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X