Kv - Kp tanismaya geliyor bakarmisiniz biiiii🤗

Skygirll06

Kuşlar kısa, hayat uçuyor🐧
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
541
916
30
Kizlar kv ve kp ailemle tanismaya ilk kez gelecekler yemekli degil cay borek corek gibi bisiler yapicaz. Kac cesit yapsak bilemedik abartip ziyanda olsun istemiyoruz annem yaprak sarmasi pogaca yapalim dedi islak kekte yapsak olurmu baska neler yapabiliriz sizce? Siz neler yaptiniz kac cesit vardi? Birde o gun ne giyim kot pantolonmu kumasmi ne giyim acik biriyim bana akil verin 🤗

Kizlar kv ve kp ailemle tanismaya ilk kez gelecekler yemekli degil cay borek corek gibi bisiler yapicaz. Kac cesit yapsak bilemedik abartip ziyanda olsun istemiyoruz annem yaprak sarmasi pogaca yapalim dedi islak kekte yapsak olurmu baska neler yapabiliriz sizce? Siz neler yaptiniz kac cesit vardi? Birde o gun ne giyim kot pantolonmu kumasmi ne giyim acik biriyim bana akil verin 🤗
Ben dünür adaylarını ağırlıyor olsam yaprak sarma, su böreği ya da baska bir börek kesin yapardim.
Poğaça bereketsiz oluyor ben yapmazdım.
Islak kek de bereketsiz olur şerbetli bir tatlı siparisi verebilirdim.
Kuru dolma yapabilirdim.
Kısır patates salatasi çok basite kaçar. Gün sofrası gibi olur.
Onun yerine sehriyeli tavuklu salata yapardim. Hem biraz doyurucu da olur. Tarifini bilmiyorsan hemen anlatabilirim aşırı güzel.

Ben dünür adaylarını ağırlıyor olsam yaprak sarma, su böreği ya da baska bir börek kesin yapardim.
Kuru dolma yapabilirdim.
Onun yerine sehriyeli tavuklu salata yapardim. Hem biraz doyurucu da olur. Tarifini bilmiyorsan hemen anlatabilirim aşırı güzel.
Ayy valla tarifini verirsen super olur😍 coookk tesekkur ederimmm

Kuru dolma yapabilirdim.
Bunlara Cani gonûlden katilarak eklemek istedigim tek sey pantalon giyme elbise veya etek 🌼daha hos duruyor senin icin ozel oldugu icin

Su böreği, yaprak sarma ya da zeytinyağlı biber dolması da güzel olur.
Rus ya da şalgam salatası
Sakallı poğaça
Islak kek yerine şerbetli bir tatlı yanına da ikramlık tartolet yapabilirsiniz. Tabakta şık görünüyorlar.
Gelenler iki kişiyse bu kadarı da yeterli.
Bizde tanışma ve isteme aynı gün oldu. İstemede sadece baklava, çikolata ve kahve ikram edildi.
Nişanda ise 12 çeşit yapıldı.
Kıyafete gelince kot pantolon giymemelisiniz bence.
Sonuçta özel bir gün ve misafire verdiğiniz değeri gösteriyor kendinize gösterdiğiniz özen.
Kumaş pantolon daha hoş olur.

Ayy valla tarifini verirsen super olur😍 coookk tesekkur ederimmm
Misafir sayisina göre kalçalı but haşlanır.
Onun suyuyla yine misafir sayısına göre arpa şehriyeden pilav yapılır. Yildiz sehriye de olur. Ben bir kez kuskus ile yaptim o da oldu. Tel sehriye olmaz ama.
Kenarda sogumaya birakilir.
Iç malzemesinde simdi yazacaklarima ekleme cikarma yapabilirsiniz.
Ben kendi zevkime gore yazicam.
Pilav sogurken yeşil sogan, maydanoz, dereotu, kornison Turşu, kapya biber, yesil biber doğranır.
Konserve mısır eklenir.
Bu salata karışımı sehriyeye eklenir.
Limon suyu, damak tadina göre tuz, biraz yağ ekleyip karıştırılır.
İsterseniz köz biber, kuru sogan, yeşil nane gibi eklemeler yapabilirsiniz.
Tarif verirken bile canim cekti. 😁
Misafire yapmazsaniz da kendinize bir ara yapmanizi oneririm. çok lezzetli oluyor.😊

Eğer memleketleriniz farklı ise memleketinize özel bir ufak hamur işi yapabilirsiniz hoş olur. Giyim olarakta kendi tarzınızı bozmadan güzel bluz pantolon giyebilirsiniz bence. Hayırlı olsun 😍

Ceket belki evde sicak olur. Bir de heyecanli olacaksin terlersin kesin. O zaman kumaş pantolon ve gomlek ya da bluz giysen daha iyi bence.

Eklentiler

• Screenshot_20210321-232734_Trendyol.jpg
    Screenshot_20210321-232734_Trendyol.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20210321-232753_Trendyol.jpg
    Screenshot_20210321-232753_Trendyol.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 23
Esim ailemle tanismaya evimize gelmisti o zaman yemekli bi davet sirf ona hazirlamistik.
Ailecek tanisma cok guzel bi restaurantta olmustu.
Nisanimi evde yaptim 15 cesit ikramligimiz vardi. Icli kofte, su boregi, karniyarik boregi... gibi emek isteyen seylerdi. Cok cok guzel olmustu. Ziyan olacak diye bakmak cok anlamsiz. Onemli misafirler sonucta. Emek verin, yemek artarsa siz yersiniz konu komsuya dagitilir yani.
Ve asla kot pantolon giymeyin.

aile tanismasini pandemi oncesinde yapmıştık.Menüm şu şekilde idi
Yaprak sarma
Su böreği
Rus salatasi
Kurabiye yapmıştım
Kibris tatlisi🤭
söz menüsünde şunlar vardi
Tavuklu pilav
Su böreği
Elmali kurabiye
Samsunlu olduğumuz icin kiymali pide
Kayınvalidemde yine buraya ait kıvratma yapmıştı.
40 kişilikti

tanisma olcagi icin ve kalabalık da olmicagi icin kendini kasma😊
Çok güzel günler hızlı geciyor o anlar🤭mutluluklar dilerim❤️

X