Kv Mevzusu🤦‍♀️

Benimki bir gün eşime telefon açtı, çok hastayım hiç iyi değilim deyip çat diye kapadı ben de yanındayım duydum. Telefonu da tamamen kapatmış arıyor arıyor kapalı. Panik oldu tabii, sakin ol dur yeğenini arayalım dedim.(aynı sitede oturuyorlardı) Aradım, abla böyle böyle bir bak ne olur. Kadın demez mi teyzemi ben otobüse bindirdim az önce, anneme güne gidiyor diye..

Eşime bak bişeyi yokmuş rahat ol falan dedim. Ertesi güne eşim işe gidince aradım bunu. Niye böyle şeyler yapıyorsun, bak oğlun araba kullanıyordu. Ya korkudan kaza yapsaydı ölseydi? Ya stresten kalp krizi falan geçirseydi? Benim annem ağır hasta olur, benim haberim olmaz üzülmeyeyim diye dedim. İnsan evladına bunu yapar mı dedim. Kadın hala diyor ki ayy ben pek iyi değildim gidince de uzandımdı falan. Hasta olan güne gitmez hastaneye gider dedim. O oldu yapamadı bir daha. Abartın, oğlu evden çıkınca arayın inşallah bu panikle kaza yapmaz falan deyin. Bir titresin bakalım içi. Bunlar ne biçim anne yahu.
Bunu da deniycem 😅

Siz ne dediniz peki?

En son dediğinde mi? Hiç bir şey. Sadece güldüm.
Onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmak, aksini kanıtlamak için uğraşmak boşa çaba.
Terslemem ya da kavga etmem bir şey kazandırmayacak.
Ben onun lafına kıymet verirsem yüceltmiş olurum.
Hani bir söz var ya " lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye" cuk bu kadın için.
Cahil kadın. Gelmiş 65 yaşına ne fikri değişir ne zikri.
Eskiden çok üzülür ağlardım. Eşimle kavga ederdim.
Çok anlamsız.
Evine gidip hizmet etmem. Zaten bütün meselede onun talep ettiği gibi olmamam.
Evinde yaptığım tek iş yani tek istisnası yemek meselesi. Onunda sebebi hijyen.
Onun yaptığı bir şeyi yemem. Tuvalet maşrapasındaki su ile pilav yapmaya çalışmış bir kadın kendisi. Bu nedenle orada yiyip içmek zorundaysam kendim yaparım.
Bunu da hizmetten saymıyorum :KK70:
Onun bana hizmetçi demesi ya da besleme demesi beni öyle yapmıyor. Eskiden bana saygı duysun, ben bir bireyim diye çabaladıkça onun saçma oyununu oynamış oluyordum.
Şimdi ben gittiğimde temizlik bile yapıyorsa kalkıp yardım etmem.
Gelin oturuyor kaynana çalışıyor diye laf çakar ben telefonuma bakarım, güler geçerim.
Hatta geçenlerde yazmıştım. O kötü bir şey dediğinde kendisini palyaço gibi hayal ediyorum. Zira cehaleti beni eğlendiriyor.
İstedikleri olmadığı için kuduruyor.
İnanın böyle insanlara cevap vermek onların istediği şey.

Ya bak yeni evliyken gittim ama baktım kadın koluma yapışıyor burda kal diyor evime gidemiyordum bide kv lere gidince kadın yanımdan ayrılmıyor sürekli beni hareketlerimi izliyor bide konuşmamı taklit ediyor 😪
Tipik kıskanç kv, salın takmayın. Eşinizde bitiyor iş. Evde yemek varken annesine gitmek nedir?? Çocuk istiyorsa önce bi olgunlaşsın, artık ilk ailesinin siz olduğunun farkına varsın. Onun dışında çok rahatsızsanız çocuk fikrini erteleyin, yoksa daha beter oluyor her şey.

Ben artık öyle bir nirvanaya varmıştım ki, eşime git annenlerde kal, yemeğini ye duşunu al orda yat uyu, bizim keyfimiz yerinde oğlumla, annen de sana doysun gönlü olsun kadının diyordum. Saçmalama siz varken ne işim var benim orda der olmuştu. Eve gelmeden direkt annesine giden adam ben saldıkça annesine sınır koydu.

Yazları anneme gider kalırım bikaç hafta, o zaman bile annesine arada bi yemek yemeye gider asla orda uyumaz, hafta sonları da bizim yanımıza gelir. Seneler geçtikçe erkekler evriliyor işte..

En son dediğinde mi? Hiç bir şey. Sadece güldüm.
Onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmak, aksini kanıtlamak için uğraşmak boşa çaba.
Terslemem ya da kavga etmem bir şey kazandırmayacak.
Ben onun lafına kıymet verirsem yüceltmiş olurum.
Hani bir söz var ya " lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye" cuk bu kadın için.
Cahil kadın. Gelmiş 65 yaşına ne fikri değişir ne zikri.
Eskiden çok üzülür ağlardım. Eşimle kavga ederdim.
Çok anlamsız.
Evine gidip hizmet etmem. Zaten bütün meselede onun talep ettiği gibi olmamam.
Evinde yaptığım tek iş yani tek istisnası yemek meselesi. Onunda sebebi hijyen.
Onun yaptığı bir şeyi yemem. Tuvalet maşrapasındaki su ile pilav yapmaya çalışmış bir kadın kendisi. Bu nedenle orada yiyip içmek zorundaysam kendim yaparım.
Bunu da hizmetten saymıyorum :KK70:
Onun bana hizmetçi demesi ya da besleme demesi beni öyle yapmıyor. Eskiden bana saygı duysun, ben bir bireyim diye çabaladıkça onun saçma oyununu oynamış oluyordum.
Şimdi ben gittiğimde temizlik bile yapıyorsa kalkıp yardım etmem.
Gelin oturuyor kaynana çalışıyor diye laf çakar ben telefonuma bakarım, güler geçerim.
Hatta geçenlerde yazmıştım. O kötü bir şey dediğinde kendisini palyaço gibi hayal ediyorum. Zira cehaleti beni eğlendiriyor.
İstedikleri olmadığı için kuduruyor.
İnanın böyle insanlara cevap vermek onların istediği şey.
Eşinizin annesinin akıl sağlığı yerinde değil anladığım kadarıyla..bir araya geldiğinizde oklarını size çevirmese üzülünülüp yalnız bırakılmayacak seviyede kötü durumda

Tipik kıskanç kv, salın takmayın. Eşinizde bitiyor iş. Evde yemek varken annesine gitmek nedir?? Çocuk istiyorsa önce bi olgunlaşsın, artık ilk ailesinin siz olduğunun farkına varsın. Onun dışında çok rahatsızsanız çocuk fikrini erteleyin, yoksa daha beter oluyor her şey.

Ben artık öyle bir nirvanaya varmıştım ki, eşime git annenlerde kal, yemeğini ye duşunu al orda yat uyu, bizim keyfimiz yerinde oğlumla, annen de sana doysun gönlü olsun kadının diyordum. Saçmalama siz varken ne işim var benim orda der olmuştu. Eve gelmeden direkt annesine giden adam ben saldıkça annesine sınır koydu.

Yazları anneme gider kalırım bikaç hafta, o zaman bile annesine arada bi yemek yemeye gider asla orda uyumaz, hafta sonları da bizim yanımıza gelir. Seneler geçtikçe erkekler evriliyor işte..
Eşim durumun ve annesinin farkında ama kendince annem iyiliğinden yapıyor Diyor ama zerre iyilik yok

Eşim durumun ve annesinin farkında ama kendince annem iyiliğinden yapıyor Diyor ama zerre iyilik yok
Benim kayınvalideme benziyor kayınvalideniz ..Ben başka şehirde olduğum için bu konuyla ilgili olumsuz bir yaşantım olmadı ama eltimi çıldırtırdı.Kaynım her sabah işe giderken kapılarını çalıp bir yoklardı ..ısrar kıyamet içeri sokaradı kv. Çocuk da içeri girer hazırsa bir çay içerim işe geçerdi.Baktım Kv gördüğü herkese ; "oğlum her sabah gelir ,kahvaltısını yapar ,haşlanmış yumurtasını yer ..öyle işe geçer " şeklinde tekrar tekrar anlatıyor.Boş bulunup X evinde kahvaltı yapmıyor mu diyen olsun diye aynı lafı tekrarlıyor..soran olunca da ;" ah ah evde karı mı var ki kahvaltı hazırlasın !!" diyor .(Oysa benim gördüğüm eşim de kaynım da sabah saatlerinde birşey yemek istemiyorlar) Eltimin doğum gününden evlilik yıldönümlerine kadar hiçbir özel günlerini atlamadı sevgili kayınvalidem ..hep "hazırlık yaptım..bendesiniz ..vallaha hazırlık yaptım" diye oğlu ile sabahtan organizasyonu yapardı..akşama olan hazırlık da lahmacun içi hazırlayıp kp ile göndertip pidecide pişirtmek !! Kaynım eltimi doktora götürdüyse 2 kez de annesini götürmeliydi ..Nefesim yetmiyoooor ,kalbim sıkışıyor diye götürüldüğü kardiyolojide kalp sağlam çıkınca ; "ben nefesim yetmiyor mu dedim !!!bacağım ağrıyor dedim" demişliği bile var😅En sonunda doktor ciddiye aldı şikayetlerini ve anjiyo oldu.Anjiyo sonrasında da damarları kanama yaptı çok sorunlar yaşadı acı çekti filan ....artık kalple ilgili hiçbir şikayeti yok🤣

Benim kayınvalideme benziyor kayınvalideniz ..Ben başka şehirde olduğum için bu konuyla ilgili olumsuz bir yaşantım olmadı ama eltimi çıldırtırdı.Kaynım her sabah işe giderken kapılarını çalıp bir yoklardı ..ısrar kıyamet içeri sokaradı kv. Çocuk da içeri girer hazırsa bir çay içerim işe geçerdi.Baktım Kv gördüğü herkese ; "oğlum her sabah gelir ,kahvaltısını yapar ,haşlanmış yumurtasını yer ..öyle işe geçer " şeklinde tekrar tekrar anlatıyor.Boş bulunup X evinde kahvaltı yapmıyor mu diyen olsun diye aynı lafı tekrarlıyor..soran olunca da ;" ah ah evde karı mı var ki kahvaltı hazırlasın !!" diyor .(Oysa benim gördüğüm eşim de kaynım da sabah saatlerinde birşey yemek istemiyorlar) Eltimin doğum gününden evlilik yıldönümlerine kadar hiçbir özel günlerini atlamadı sevgili kayınvalidem ..hep "hazırlık yaptım..bendesiniz ..vallaha hazırlık yaptım" diye oğlu ile sabahtan organizasyonu yapardı..akşama olan hazırlık da lahmacun içi hazırlayıp kp ile göndertip pidecide pişirtmek !! Kaynım eltimi doktora götürdüyse 2 kez de annesini götürmeliydi ..Nefesim yetmiyoooor ,kalbim sıkışıyor diye götürüldüğü kardiyolojide kalp sağlam çıkınca ; "ben nefesim yetmiyor mu dedim !!!bacağım ağrıyor dedim" demişliği bile var😅En sonunda doktor ciddiye aldı şikayetlerini ve anjiyo oldu.Anjiyo sonrasında da damarları kanama yaptı çok sorunlar yaşadı acı çekti filan ....artık kalple ilgili hiçbir şikayeti yok🤣
Ayyyy kalp bacak meselesine ne güldüm yaa😂😂

Benimki de bir dersini alsa fena olmazdı, yalan yere hastalanıp hastahane hastahane gezdirmezdi kendini...

Benimki de bir dersini alsa fena olmazdı, yalan yere hastalanıp hastahane hastahane gezdirmezdi kendini...
Geçen gidişimizde kızımı yanına çağırdı "bak sana ne göstereceğim " diye..açmış telefonu kızıma o dönem kanamadan şişmiş morarmış kolunu bacağının fotoğraflarını 11 yaşındaki çocuğa gösteriyor.Hesapta onun için de ah vah diyeceğiz.. "Anne o fotoğrafları o haldeyken çekmeyi iyi akıl edebilmişsin ..ama kendin ettin kendin buldun .Doktorlar birşey yok diyince inanmıyordun ..ama yine de anjiyo sana iyi geldi bak artık kalbin sıkışmıyor " dedim rahatladım🤣

Diyemedim bacım eşim yanımdaydı , zaten eşim hemen benle ilgilendi sofradaydık çorba getir götür yapınca kv kendini topladı hemen
eşiniz yanınızda olursa olsun bir dahakine fırsat vermeyin
eşiniz sus falan derse benim annem babam yapıyor mu sana böyle 5 yaşında çocuk mu senin annen vs diyin

Eşinizin annesinin akıl sağlığı yerinde değil anladığım kadarıyla..bir araya geldiğinizde oklarını size çevirmese üzülünülüp yalnız bırakılmayacak seviyede kötü durumda

Ya o şekilde yazınca aşırı bir akıl sağlığı problemi varmış gibi anlaşılıyor ama öyle değil.
Mesela o maşrapa olayında yaşadıkları köyde sel felaketi oldu. Bizde yardıma gittik. İyi niyetiyle yemek yapalım falan dedi, yok dedik. Sular yok ne gerek var, zaten yemek yaptım götürdüm
ne gerek var, siz yersiniz, kalabalık gitmiştik biz gideriz akşam dedik. Yok orada kalalım diye ısrar ediyor.
Pilav yapalım diye tutturdu. Evde su yok. Su niye getirmediniz demeyin, köyde bir kaç noktada içme suyu kaynağı var doldurulması gerek sadece.
O su temiz onla yapalım diye tutturdu. Tabii ki olmaz öyle şey diye baya tartıştık.
O gün bugündür, gözümün önünde nasıl yapıldığını bilmediğim evinden gelen eline değmiş hiçbir şeyi yemem. Buna getirdiği, elime tutuşturduğu envai çeşit erzak dahil. Sebze meyve hariç.

Psikolojik olarak sorunları var ama herkes kadar olduğunu düşünüyorum.
Daha önce tedavi olması için doktora götürülmüş ama tedaviyi reddediyor.

Evliliğimin başında sizin gibi düşünüyordum. Hem üzülürdüm hem kötü niyetli olmadığına inanırdım.
Ben kendim travmalarım olduğu için tedavi olmuş olsam dahi diğer insanlara göre daha hassasım ve bu durum beni depresyona soktu.
Bu nedenle onun sorumluluğunu alamam.

Tedavi olması gerekiyor bence tüm aile farkında ama herkes kanıksamış durumda.
Herkes aşırılıklarına bazen kızıyor hatta son zamanlarda bazı davranışları eşimi dahi sinirlendirmeye başlamış vaziyette.
Üzülünüp yalnız bırakılmayacak kadar kötü durumda diyemiyorum. Sadece psikolojik rahatsızlık diyemiyorum.
Bazı şeyleri kasıtlı olarak kötülük yapmak için yapıyor. Hayırı kabul etmiyor.
Artık merhametim yok kendisine karşı.
Kocasının oğlunun ve kızının yapmadığını ben yapamam. Yapabilsem bile yapmam.
Kötülük yapamam ama iyiliğide umrumda değil. Benim derdim bana yetiyor.

X