Kv ve gorumce ikilisi ile basedemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslinda esiniz onlara yardim etmek istiyor hayir diyemediginden degil size de sanki mecbur yapmasi gerekiyormus imaji vermeye çalışıyor

Kalamam kendi hic cesaretlendirmedi niyetlensem de illa anneme döndüm kendi de istemez istemedi ev giris kat o secenek hic yok
Problemde bundan kaynaklaniyor ben normal evli insanlar gibi 4 yilimi gecirseydim ztn git bende .... yaparim derdim
Annem 10 gun yok karsi taraf gun bile belirtmiyor bugunse bugun gel diyecekler eylul ayina kadar gitmez sonrada otelle ilgili ne olacak belli degil
O şekilde hayat geçmez ki ama. Ya evinizi taşıyın oturun rahat rahat ya da gerekli güvenlik önlemlerini alın. Eşinizin sizi cesaretlendirmesine gerek bile yok. Orası sizin eviniz sonuçta. Sadece eşiniz varkenki eviniz değil ki. Siz de yani haftanın 2 günü gidiyorsunuz eviniz dediğiniz eve. Annenizin evinde 5 gün kalıyorsunuz. Ben evi bile benimseyemezdim 2 günde.

O şekilde hayat geçmez ki ama. Ya evinizi taşıyın oturun rahat rahat ya da gerekli güvenlik önlemlerini alın. Eşinizin sizi cesaretlendirmesine gerek bile yok. Orası sizin eviniz sonuçta. Sadece eşiniz varkenki eviniz değil ki. Siz de yani haftanın 2 günü gidiyorsunuz eviniz dediğiniz eve. Annenizin evinde 5 gün kalıyorsunuz. Ben evi bile benimseyemezdim 2 günde.

Benimseyemedim ztn zannedildigi gibi 4 yilimiz gecmedi yeni yeni alisiyoruz eksikleri aliyoruz ilk defa bu yil balkonda oturduk masa sandalye istiyoruz biz 4 yil zaten 4 yil boyle gecsin diye gecirmedik hep bir araya gelmek istedil evin tasinma ihtimali hep vardi
Pandemide once eve kapandik simdide herkes gibi belirsizlikle yasiyoruz otelin durumu yasaklar vs? Diye geciyor

O zaman bendende kredi istemeyeceklerdi kendi yegenine bile alacagi bilezige ortakci istedi illa bilezik takacaksam kendim alir takarim sizle niye ortak yapayim dedim kac kere sordular
hayatin basinda oglu ve evli oglunu yok saymayacak
Birde ortada 4. Evlat ortak var tabi
Esim daha o an tepki verdi ztn ben gorumcenin aileyi getirdigi kivami anlatiyorum konumuz dukkan miras degilki

Ne kadar ortak lafi geciyor. Aile degilmisimiz siz? Bence insanlar söyle bir dönüp bakmali acaba biz nelerle hayatimizi kendimize zindan ediyoruz diye.

Ne kadar ortak lafi geciyor. Aile degilmisimiz siz? Bence insanlar söyle bir dönüp bakmali acaba biz nelerle hayatimizi kendimize zindan ediyoruz diye.

Yahu madem merak ediyorsunuz anlatayim gorumcem dukkan acti 4 yil oldu sanirim.
Orta yasli bir kadin. 20li yaslarda oglu var. Ilk etapta tazminati ortak kullanacaklardi ikiside 40 40 80 bin aldi. Kadin o 40 bini ogluna verdi. Eyupte 2 katli evi ogluna verdi. Dukkani ilk actiklari zaman ac kaldilar sogukta kaldilar uzak yakin herkes yardimci oldu 4 senedir hep ikisini agirladik bir kisi istemedi sen her geldiginde o niye geliyor o kardesine yanliz gidiyor dedi olay oldu küstuler gorumcem bekar kac kisi gorusmek istedi biz ikna etmeye calisiyorduk ortak :KK70: engel oluyor bahaneler buluyordu su an kv esim kardesi teyzeleri herkes dukkani kapatip istanbula donmesini istiyor ortak izin vermiyor gorumcemde birakamiyor sanirim 4 senedir isleyen dukkan sgklari yok 100 bin kredi cekmislerdi hala kisin kira odeyemiyorlar hala istediklerini alamiyorlar yiyemiyorlar bakin dugun zamani ztn iptaller var onlara bazen ayda 1 2 gelin gidiyor o dukkanin acik kalmasini isteyen tek kisi kp ve kendileri
Siz ne anladiniz bilmiyorum
Hic bir bayram yanliz degiliz evli gibiler ama degiller ayni evde yasiyorlar hep birlikteler
He bu arada evet o ortakla aile degilim ya

Sizin kp sizden kendi yegeninin esimin kuzeninin dugunune takmak icin bilezik istese alirmiydiniz?
Onlar takacak siz parasini vereceksiniz ??
Hayatinizdaki tek kuzen o degil
Illa alinacaksa kendim alirim kurbanda hisse aramiyorumki
Hediyenin ortagimi olur almiyorsan almiyorsundur

Yahu madem merak ediyorsunuz anlatayim gorumcem dukkan acti 4 yil oldu sanirim.
Orta yasli bir kadin. 20li yaslarda oglu var. Ilk etapta tazminati ortak kullanacaklardi ikiside 40 40 80 bin aldi. Kadin o 40 bini ogluna verdi. Eyupte 2 katli evi ogluna verdi. Dukkani ilk actiklari zaman ac kaldilar sogukta kaldilar uzak yakin herkes yardimci oldu 4 senedir hep ikisini agirladik bir kisi istemedi sen her geldiginde o niye geliyor o kardesine yanliz gidiyor dedi olay oldu küstuler gorumcem bekar kac kisi gorusmek istedi biz ikna etmeye calisiyorduk ortak :KK70: engel oluyor bahaneler buluyordu su an kv esim kardesi teyzeleri herkes dukkani kapatip istanbula donmesini istiyor ortak izin vermiyor gorumcemde birakamiyor sanirim 4 senedir isleyen dukkan sgklari yok 100 bin kredi cekmislerdi hala kisin kira odeyemiyorlar hala istediklerini alamiyorlar yiyemiyorlar bakin dugun zamani ztn iptaller var onlara bazen ayda 1 2 gelin gidiyor o dukkanin acik kalmasini isteyen tek kisi kp ve kendileri
Siz ne anladiniz bilmiyorum
Hic bir bayram yanliz degiliz evli gibiler ama degiller ayni evde yasiyorlar hep birlikteler
He bu arada evet o ortakla aile degilim ya

O kadar merak etmedim ama yinede sagolun :)

Sizin kp sizden kendi yegeninin esimin kuzeninin dugunune takmak icin bilezik istese alirmiydiniz?
Onlar takacak siz parasini vereceksiniz ??
Hayatinizdaki tek kuzen o degil
Illa alinacaksa kendim alirim kurbanda hisse aramiyorumki
Hediyenin ortagimi olur almiyorsan almiyorsundur

Kayinpederimin alacak parasi yoksa veririm. Ondan mi önemli 🤷‍♀️

Çok abartmışsınız. İnsan evli olsa da, gidip ailesine bir hafta yardım eder. Bunun karşılığında bir şey almasına gerek yok.

sizin 4 sene ayrı kalmanızla alakası yok bu durumun. 1 hafta. Sanki bir yıl demişler gibi davranıyorsunuz.

1 hafta tek kalınır. Bu çok zor bir şey değil.

Görümcenizin yoldan gelmesi konusunda haklısınız. Mantıklısı onun size gelmesi. Dönüşte yine siz bırakabilirsiniz belki. Bunu da eşiniz ablasına söylesin.

ama yardıma gitmesi kısmında gerçekten abartıyorsunuz.

araya görümce, iş yeri, ortak gibi mevzular koymuşsunuz. Bunlar çok alakasız.

Ama var. Esimde iyi kazaniyor diye istemisti
Yukarda düğün masraflarını onlar karşıladı demiştiniz sanki. Belki o yüzden sizden destek istemişlerdir. Ayrıca benden istediler deyince oğlu dururken sizden istediler sanmıştım. Ailece istemişler. Alakası olmayan olayları çok birbirine karıştırıyorsunuz. Direkt sevmiyorum eşimin ailesini deseniz inanın çok daha kolay. Böyle her şeye takılıp bahane bulmak daha zor.

İnş sizin gibi gelinim olmaz, o kadar sene bak büyüt karısının korkusundan 1 hafta yanına gelemesin. Anladığım kadarıyla görümce de dul ona da yardım edilmeli 2 kuruşu alsa nolcak

Yukarda düğün masraflarını onlar karşıladı demiştiniz sanki. Belki o yüzden sizden destek istemişlerdir. Ayrıca benden istediler deyince oğlu dururken sizden istediler sanmıştım. Ailece istemişler. Alakası olmayan olayları çok birbirine karıştırıyorsunuz. Direkt sevmiyorum eşimin ailesini deseniz inanın çok daha kolay. Böyle her şeye takılıp bahane bulmak daha zor.

Dugunu esim yapti
Biz bilezik siz ceyrek takacaginiza 1000 tl 1000 tl verelim ortak bilezik alalim dedi
Bu kime mantikli gelir bilmiyorum ama bana cok komik gelen birsey.
Illa bilezikse kendim alirim ona yaptigim.seyi hepsine yapmam lazim ayri is yapmam.dedim
Evet benden istediler. Esim hayir dedi ama kv kp ayri ayri benden de istedi
Ztn araya pandemi girdi hic birsey ayni degil

İnş sizin gibi gelinim olmaz, o kadar sene bak büyüt karısının korkusundan 1 hafta yanına gelemesin. Anladığım kadarıyla görümce de dul ona da yardım edilmeli 2 kuruşu alsa nolcak

Insallah olmaz diyorum
Gorumce hic evlenmedi
Diger soylediklirinize yorum yapmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X