Kv’min hergün görüşme isteği ve torun arzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AyperiCicek

Kuşlar umudun elçileridir 🕊
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2019
339
439
Kızlar merhaba bu konuyu hangi başlığa açacağımı bilemedim en ideali burası oldu diye düşünüyorum. Biz Muğlanın bir ilçesinde hem kendi ailem hem de eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşayan insanlarız. Evleneli 1,5 yıl oldu hemen hemen neredeyse 1 yılımızın her haftasının 4 gunu mutlaka kv evınde gectı. Evlendıgımız gunun 3.gunu kahvaltıya davet ettıler gıttık. Saat 10 da gıttık dıye bu saate kadar napıyosunuz bu saatte kahvaltı mı kalır dedıler o zaman bı aydınlanma yasadım:KK57: kv ve kp cıddı anlamda iyi insanlar seviyorum evimize gelirken hiç boş geldiklerini görmedim dolabımızı doldururlar, cebımıze harclık koyarlar sadece bunları yapıyor dıye sevıyor degılım tabi özellikle kp cok gorgulu bir insandır. Gelin görün ki kv her gün beraber yemek yıyelım,her gün beraber kahvaltı yapalım, gezmelere gıdelım ıstıyor. Evlerimiz ayrı ama yakın mevkideyiz. Çalışmıyorum evdeyim. Sırf bu yüzden yazılmadığım kurs kalmadı. Evdesin gel demesin diye. Sürekli hadi ben şuraya gidiyorum sende gel diye telefonla arıyor o gün o saat işim var mı planım var mı diye sormuyor. Kendi aileme ya haftada 1 ya da iki hafta da 1 gideriz çekinirler eşimden işten yorgun geliyor dinlensin diye gerçi çekinmeseler de fırsat bırakmıyor diğer taraf ama neyse. Bir keresinde annem hastalanmış gece hastaneye götürmüştük kv ertesi gün onlarda yemekliyken eşim marketten bişey alacakken sen dur oğlum gece zaten yorulmussun o kadar uykusuzsun demıstı ne oldugunu anlayamadım bıle o kadar zoruma gıttı kı aıleme ben yardım edemeyeceksem evlatlık nasıl yapıcam? Kendısı hastalandıgında ben kac kere dr goturdum bız varken kendı basına gıtmen olmaz anne bızler nıye varız dedım ne kadar da dusuncesız geldı davranısı bana.. Evdeyken canım cıcım dıyor hersey gulluk gulıstanlık ama iş dışarı kısıma gelince kvlik duyguları kabarıyor degısıyor laf vuruyor tanıyamıyorum. Esıme anlatıyorum sık gıtmekten rahatsızım yanlıs anlama dıyorum ıstemıyor sevmıyor degılım fakat haftanın 3/4 gunude beraber olmak ıstemıyorum. Benım annemle oyle muhabbetım yokkı dıyor hıc kız kardesı yok erkek kardeslerı var bızler annemle oyle ıclı dıslı degılız sımdı konussam olayı buyutur dıyor. Sen konus hallet dıyor ben ne kadar halledebılırım kı bı keresınde bır mısafırlıge 3 kez aradı gelın dıye 1 kezde yuz yuze soyledı yok dedıgımız halde ınadını ettı mısafırlıge gıdınce sızı beklıyoruz dıye aradı mecbur kaldık gıttık. Sureklı onun dedıgı olsun ıstıyor. Bakın bana hedıyeler alır yemek yapar sagolsun bunları gormezden gelen bırı degılım ama ne esıme ne evıme vakıt ayıramıyorum kendımı gectım artık. Sonraları cocuk muhabbetıne döndü bu olaylar. Sürekli acıyarak bakıyor kendı yegenlerının bebeklerı oldu aynı ortamda bebegı alıp gozlerıme bakıyor, öpüp kokluyor. Birileri bebek dusunmuyormusunuz dedıgınde bana dusunuyoruz ınsallah dıyorum bende dıyorum da ahh ahh ıste dıyor yahu Allahtan gelen bırsey ben ne yapabılırım kı? Sureklı o bebegı konu edınıyor nasıl tatlı demı şöyle böyle Allah analı babalı buyutsun ne dıyebılırım kı. En sonunda marketten alınacak bırsey olsa da alsam anne dedım basbasayken bısey demedı. Sonra beraber gırdıgımız ortamlarda gozume baka baka şunu şöyle yaparsanız drlar kısırlık olurmus dıkkatlı olun dıyor uzerıme alınıyorum ortamda gozume baka baka soyleyınce. Eşimle huzursuz oluyoruz napsam olmadı bahane urettım ısım var kursum var dedım olmadı bu aralar evı tasımayı dusundum onuda ertelemek zorunda kaldık. Kusura bakmayın uzun oldu ama kımseyle paylasamıyorum. Sızce nasıl bır yol ızlemelıyım ?

Son düzenleme:
Çok mu yalnız biri kayınvalideniz? yanına yoldaş mı arıyor nedir bilemedim ki.
İyi biri olduğu için kırmadan halletmeye çalışıyorsunuz ama bu işler öyle olmuyor maalesef. alın karşınıza konuşun açık açık. hatta eşiniz de yanınızda olsun. kimse annesini daha iyi tanıyamaz sonuçta. bu meselelerde sizi yalnız bırakmasın eşiniz

Torun olsa durum daha beter hal alacak gibi. Mesafeyi siz koyacaksınız net konusarak. Hayır diyorsam hayır demektir. 3 kere arayıp huzursuz etmeye hakkı yok kimsenin
Aynn oda var torun olsa bu sefer daha beter olur kendi gelir torunu ister bi sürü is yani

Çok mu yalnız biri kayınvalideniz? yanına yoldaş mı arıyor nedir bilemedim ki.
İyi biri olduğu için kırmadan halletmeye çalışıyorsunuz ama bu işler öyle olmuyor maalesef. alın karşınıza konuşun açık açık. hatta eşiniz de yanınızda olsun. kimse annesini daha iyi tanıyamaz sonuçta. bu meselelerde sizi yalnız bırakmasın eşiniz

Yalnız değil aksine kendi ailesi kardeşleri hep aynı cevrede hergün beraberler benide istiyor ama ben bahane ürettim ilk ayıp olmasın diye sonraları artık gelmek istemediği mi söyledim. Mesela dün bütün gün beraberdik sabah öğle akşam bugün aramış ki hadi gel işlerim var dedim gelemem dedim tamam dedi. Bir akrabalarının düğünü vardı akşam beraber gittik benim ailemde davetliydi kendi babamda bize gecelim dedi bizde eşimle bakıştık çünkü evde işlerim vardı yarın için halletmem gereken ikimizde biliyorduk. Bizde gelmeyelim o zaman dedi ne zaman ailemle hep beraber bir ortamda bulunulacak olsa aralarıda çok iyi anlam veremiyorum siz yoksanız bizimde işimiz yok a getiriyor. Babamlara gecmeden evlere dagıldık yolda bıze geleceksınız dimi diyor size gelecek olsak annemlerde kalırdık boyle soyledım ıslerım var dıyorum bana bakısını asla unutmuycam.

Hicbi yolu izlemeyeceksınız nasılsa yol yazmayacağım.

Kayınvalıde cagırdıgında gitmemek okadar basit ki sadece bunu diyebilirim

Çoğu konuda yorumlarınızı okudum hatta aynı düşüncelere bile sahibiz dedim. Ama konuya göre bakış açınız değişmeli bence takip ettiğim kadarıyla tek bir düşünceye sabit yorumlar yazıyorsunuz. Ama yine de yorum yazdıgınız için tesekkür ederim. 😊

Çoğu konuda yorumlarınızı okudum hatta aynı düşüncelere bile sahibiz dedim. Ama konuya göre bakış açınız değişmeli bence takip ettiğim kadarıyla tek bir düşünceye sabit yorumlar yazıyorsunuz. Ama yine de yorum yazdıgınız için tesekkür ederim. 😊
Yorumu size yaptım diye tek duze gelmıs olabilir, camınıza kadar gelip evde oldugunuzu gören birini eve almamanız sızın yumusak yuzlu degıl istediğiniz gayet söyleyen biri oldugunuzu gösterir. Bunu söylememın neresı hosunuza gitmedi sinik bir tip degılsınız dedım neresı fena.

Kocanız artık kovmus kız ısrarla geliyor, yuzsuz insana napsanız bos boyle gelmıs boyle gider kovulmak kar etmemıs dedım bunun neresi tek duze peki?

Nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlamadım ki, bakıs acım otuzbes yıldır aynı bu saatten sonra degısecegını sanmıyorum.
Rica ederim.

Not :Öf konuları karıstırmısım🤣
Nasılsa uymayacaksın dedım diye kızmıssın bana simdı anladım neyi begenmedıgini.
Daha ilkinde sabah onda napıyosunuz dediklerinde agızlarını kapatamamıssınız. Tepkiyi orda verseniz ileri gıdemeyecektıler.
Orda tepki veremediniz simdı ben ne desem zaten isteseniz de yapmazsınız demek istedim.

Son düzenleme:
Koskoca bir bucuk yil nasil cektiniz hayret.

Bir de darilmasin kirilmasin mevzulari bana cok sacma geliyor.
Ya ben gelmek istemiyorum deyince neden dariliyor ki karsi taraf, ben gitmek istemedigim yere gidince peki kendi kendime darilmiyor muyum o da enteresan.

Neyse ama sunu diyim. Benim ailem benim ailem bir kez esimden icin, o niye gelmiyor tarzi bir laf etti. Gelmek zorunda mi, yeterince gelip gidiyor, daha sik gelip napacak demistim, bir daha sormadilar. Yani esin de gayet bu durumu tek lafi ile cozebilir istese emin ol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X