KYK YURTLARINDA 60 GÜN IZIN

GerceklesmeyenHayaller

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
27
12
27
Bu izinin 30 gününü nasıl kullanabiliriz ? Bu izini kullanmaya calistigimizda aileye haber veriliyor mu ?? Ne yapacağımıza dair detaylı bir dilekçe kyk ya sunmak zorunda mıyız? Yurtlar başlayınca ailemden habersiZ 30 günlük bir geziye gitmem gerekiyor da :KK43:

ben 10 yıl önce kaldım, bilgilerim taze olmayabilir,

aileye haber verilmiyordu, zaten reşitsin.
ancak bu sürede kalacağın yerin açık adresini yurda bildirmen gerekiyordu.

benim yanlış adres beyan etmişliğim var ama haftasonu için falan kaçmıştım.
o kadar uzun süreli çıkışlarda durum farklı olabilir.
keşke güncel birisi yazsa da faydalansan.

ailene okul gezisi falan desen olmaz mı?

Okul açılmadan gidicem. Bir de okul açılmadan 1 ay önce yurdakayıt yapıp yerlesebiliyor muyuz? Bu süre zarfında yapmalıyım bunu. Herşey biraz sıkış dikiş oldu.

Bu izinin 30 gününü nasıl kullanabiliriz ? Bu izini kullanmaya calistigimizda aileye haber veriliyor mu ?? Ne yapacağımıza dair detaylı bir dilekçe kyk ya sunmak zorunda mıyız? Yurtlar başlayınca ailemden habersiZ 30 günlük bir geziye gitmem gerekiyor da :KK43:
30 gün çok uzun bir süre gizli gizli gitmek için.
pek çok aksilik yaşayabilirsin.
ailenin bilmesi önemli.
neden saklıyorsun.
ben tavsiye etmem açıkcası

Alabilirsin muhtemelen. Ailene haber vermezler. Bi gunluk izinleri sebe sonunda toplu olarak yolluyor bazı yurtlar eve. Eğer bir aylık izin alacaksan haftasonları zaten izinden sayılmıyor 22 günlük izin alman yeterli. O 60 günün 30unu bir dönem için kullanıyorsun. Bir donemde 30dan fazla izin alamazsın. Eğer 30gunluk iznini bi anda kullanırsan başka iznin olmaz yani. Ayrıca 30 gün ailenden habersiz geziye gitmen için uzun bi sure bence. Başına bi şey gelse sıkıntı. Sen bilirsin yine de.

Bi de sana yurt çıkmamış henüz. Yurt başvuruları tercih sonuçları açıldıktan sonra başlar. Başvurursun, illa yerleşeceksin diye bir şey yok. Herkese çıkmıyor. Yedeklere de düşebilirsin yedek bile çıkmayabilir de. Ayrıca sonuçlar okulun açılmasına 1 2 hafta kala açıklanıyor. Okul başlamadan 1 ay önce yerleşmek falan imkansız :KK70:

30 gün, yurt dışında aileden gizli işler çevirmek için çok uzun bir süre değil mi?

Ülkenin şu durumunda biz bile iptal ettik yurt dışı planlarımızı ne olur ne olmaz diye. Ne cesaret.

Benim aklıma da şu takıldı, ailen seni cep telefonundan aramayacak mı yurt dışındayken? Yurt içi yurt dışı aramalar farklı oluyor sıkıntı olmasın?

Cesaretiniz korkutucu valla yapmayın derim, ülke sıkıntılı durumda zaten

Benim aklıma da şu takıldı, ailen seni cep telefonundan aramayacak mı yurt dışındayken? Yurt içi yurt dışı aramalar farklı oluyor sıkıntı olmasın?

Cesaretiniz korkutucu valla yapmayın derim, ülke sıkıntılı durumda zaten

Bilişim telefon vs den çok anlayan biri değiller. Watsap öğretim. Oradan ulaşırlar. Aramada sıkıntı olunca ben hallederim hepsini

30 günü tek seferde kullanırsan ailene haber verileceğinden emin olabilirsin. kyk yurtlarında iki sene kaldım, üç farklı yurtta. izin aldığım günler izin formu doldurup geceyi geçireceğim adresi ve yanında kaldığım kişinin adını numarasını yazıyordum. her yaz toplu halde aileme gönderiyorlardı sene boyunca hangi gün kimde hangi adreste kaldığımı.

Bilişim telefon vs den çok anlayan biri değiller. Watsap öğretim. Oradan ulaşırlar. Aramada sıkıntı olunca ben hallederim hepsini

Yaani para sıkıntınızı her şeye rağmen telefonla ararken öğrenme ihtimalletini, bi tanıdığınızın bulunmanız gereken şehire gelme durumunu göz önünde bulundurarak hareket edin daha benim aklıma gelmeyen neler vardır.. Yaşınız kaç bu arada üniversiteye bu sene mi başlıyorsunuz.

:KK43: Düşündüğüm yere mi gidiyorsun..
ailenin haberi olmadan ya başına birşey gelirse oralarda...
Ben bile bu yaşta izin alıyorum.. Ne bilim göndermiyorlarsa bile.. Yurtdışı tatili çıktı şuraya gideceğim diyebilirsin. en azından nered olduğunu bilirler..

30 günü tek seferde kullanırsan ailene haber verileceğinden emin olabilirsin. kyk yurtlarında iki sene kaldım, üç farklı yurtta. izin aldığım günler izin formu doldurup geceyi geçireceğim adresi ve yanında kaldığım kişinin adını numarasını yazıyordum. her yaz toplu halde aileme gönderiyorlardı sene boyunca hangi gün kimde hangi adreste kaldığımı.

Sene sonu gonderiliyorsa sıkıntı olmaz. Şimdi ogeenmemeleri gerekir. Gideceğim yer ve kalacağım kişi yurt dışında. Bu konuda ne yaparlar ?

Yaani para sıkıntınızı her şeye rağmen telefonla ararken öğrenme ihtimalletini, bi tanıdığınızın bulunmanız gereken şehire gelme durumunu göz önünde bulundurarak hareket edin daha benim aklıma gelmeyen neler vardır.. Yaşınız kaç bu arada üniversiteye bu sene mi başlıyorsunuz.

20 yaşındayım. Bu sene başlıyorum

Benim bildigim aileye mektup yolluyorlardi ama benim kaldigim tarihler eski...

X