Kzkardeim internette tant biriyle evlenmek istiyor...

su alem

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
2.061
2.182
merhaba arkadaşlar herşeyi kafama takmaktan yoruldm artık kendi sorunlarım yetmezmiş gibi 21 yaşındaki kız kardeşim gecen sen bi erkekle tanışmış internette kızkardeşim çok güzel olgun biridir ama ne olduysa bu çocuktan sonra çok değişti bana anneme bağırmalar falan biz istemiyorduk düşünün insan tanıdığı sandığı çevresindeki insanları bile tanııyamıyor ama bu 8 ay netten konuşup evlenmeye kaktı çok mücadele verdik karşı çıktık ama nafile istediği oğlan 24 yaşında ve işi yok ailesiyle geldiler benim hiç kanım ısınmadı bilemiyorum neler yaptım bize çok uzakta oturuyo tanıdık bulduk araştırdık üstüne para verdik ama boş çıktı telefon açtırdım arkadaşımla konuştu tanımadığı insana herşeyi anlattı kızkardeşim için beni al diye ağlıyo giibi tabirler kullandı kardeşim asla öle bişe yapmaz açıktı kardeşim kapandı sonra güzelliğe önem vermem diyen adam kapanınca güzelliği gitti falan dedi telefonda ,açıkcası denedim sonra kardeşime anlattım yine kandırmış kardeşim bunları duydu tık yok hala vazgeçmedi ne yapacam nası davranacağım bilmiyorum lütfen yardımcı olun varsa böyle yasayanlar paylasırsanız sevinirim

merhaba arkadaşlar herşeyi kafama takmaktan yoruldm artık kendi sorunlarım yetmezmiş gibi 21 yaşındaki kız kardeşim gecen sen bi erkekle tanışmış internette kızkardeşim çok güzel olgun biridir ama ne olduysa bu çocuktan sonra çok değişti bana anneme bağırmalar falan biz istemiyorduk düşünün insan tanıdığı sandığı çevresindeki insanları bile tanııyamıyor ama bu 8 ay netten konuşup evlenmeye kaktı çok mücadele verdik karşı çıktık ama nafile istediği oğlan 24 yaşında ve işi yok ailesiyle geldiler benim hiç kanım ısınmadı bilemiyorum neler yaptım bize çok uzakta oturuyo tanıdık bulduk araştırdık üstüne para verdik ama boş çıktı telefon açtırdım arkadaşımla konuştu tanımadığı insana herşeyi anlattı kızkardeşim için beni al diye ağlıyo giibi tabirler kullandı kardeşim asla öle bişe yapmaz açıktı kardeşim kapandı sonra güzelliğe önem vermem diyen adam kapanınca güzelliği gitti falan dedi telefonda ,açıkcası denedim sonra kardeşime anlattım yine kandırmış kardeşim bunları duydu tık yok hala vazgeçmedi ne yapacam nası davranacağım bilmiyorum lütfen yardımcı olun varsa böyle yasayanlar paylasırsanız sevinirim

En önemli sorun..
İş,meslek..
Adamın işi neden yok?
Hadi evlenmelerine izin verdiniz nasıl geçineceklermiş?
Bence bunu konuşun..:nazar:
Telefon muhabbetleri bence gereksz ve çocukça olmuş...:ecrin_bebek:

Kafalarında ise evlenmek ne yaparsanız yapın vazgeçiremezsiniz..
Babanızı umursamıyormu?

Laale'ninde dediği gibi öncelikle geçinebilmeleri için bir işlerinin olması gerkiyor..
Anlattıklarınıza göre pek umut verici bi yön göremedim ben bu ilişkide
Kardeşiniz için hayırlısını biz bilemeyiz tabiki..
Ama bence ayrılması o'nun için en doğru olan olacaktır

valla nasılyaapacaksınız onu bilmem de bence kesinlikle bu evlilik olmamalı,
yarın bir gün dayak fasılları başlayınca anlar ama iş işten geçer,
kendi başını bile bile yakmak bu,başka bir şey değil.
aslında unutur ama,onun için zaman lazım, o nasıl olacak onu bilmem.

valla böle bir adamla evlenip başını yakmasın derim ama dinlemiyo diyosunuz vazgecırebılecegınızı sanmıyorum kardesınız sız ustune gıttıkce daha bır baglanmıs adama allah aklını basına versın ınsallah bır an once slkelensın ınsallah sonu hıc ıı olmaz bence bu evlılıgın gıbı gorunuyo

gerçekten doğru biri olmadığını anladıysan net ,somut ispatlarla çık kardeşinin karşısına..
ve olmaz yapamazsın diyerek baskı kurma sürekli dediğinin tersini yapmaya çalışıcaktır..
aldırmıyor gibi davranıp araştırmalarına devam et...

amanınn uzak dursun ya..daha kaç yasındaymış ki evlenecek işsiz güçsüz adamla. Bir de şimdiden kapanmalar felan aman Allahım sen koru böyle kör aşıklıktan...

Kardesine sürekli adami kötüleyici sözler söylersen senden uzaklasmasini saglarsin arkadasim.....simdi o asik oldugu icin sevgilisi hakkinda olumsuz seyler duymak istemiyor...

Yapmaniz gereken sey, onun kendi kendine adamin eskilerini görmesini saglamak.....isi gücü olmayan insanlarin evliliklerinde yasadigi huzursuzlugu anlatin...hep genel olarak konussun, sevgilisi hakkinda degil.

Dedigin gibi kardesin olgun bir insansa mutlaka askin verdigi körlük gectigi zaman anlayacaktir yanlis bir secim yaptigni.....

Iylikle güzellikle konussun.....

malesef arkadaşım yapılacak tek şey daha doğrusu sadece kendisi gerçekleri görürüse vazgeçer diğer türlü siz üstüne gittikçe o erkeğe yakınlaşır.

hep düşünürüm ben olsam ne yapardım diye. tamam derdim tamam evlenn ama şart koşardım yani uzunca bir sözlülük veya nişanlılık dönemi olsun derdim yada söze nişana razı değilseniz bile tamam görüşün tanıyın birbirinizi evliliğide ok ancak daha zamanı var erken derdim bu sürede kardeşimi keendi haline bırakır yanı üstüne gitmez erkek arkadaşı hakkında kötü söz söylemez ama aslada peşini bırakmazdım.
üstlerinden baskı kalkınca kardeşinizin savunma içgüdüsüde kalkacak ve zamanla anlayacaktır.
allah haklarında hayırlısını versin arkadaşım

Şimdi herşey tozpembe gelir ama sonra anlar dünyanın kaç bucak olduğunu. İşsiz güçsüz ne olduğu belirsiz karekteri belli ki sıfır.. Arkasından böyle konuşan bir insanın yapısı nasıl olabilir ki??
Allah akıl fikir versin ya gerçekten. Büyük sözü her zaman dinlenmeli. Gözü kapalı körü körüne gidilmemeli.. Hele hele internetten bulmuş daha ne olduğunu bile bilmediği adamla nasıl evlilik kararı alır yahu akıl mantık işi değil.... Çekin kenara adam akıllı konuşun bence. Cahil ileride çok pişman olur. Onunla birlikte sizde kahrolursunuz. Allah korusun dünya hali neler var şu hayatta :umursamaz:

offf çok zor bir durum.. şimdi siz ne derseniz deyin o ona daha çok bağlanacaktır.. sakın kardeşine tavır almayın.. bu sizden daha çok uzaklaşmasını sağlar.. aslında yapabileceğiniz birşey yok.. ancak kendisi görecek ve aklı başına gelecek.. mümkün olduğunca bu evliliği geciktirmeye çalışın bari ne diyeyim..

Gerçekten çok zor bir durum..
İş yok güç yok evlenseler nasıl geçinecekler..
Yapılabilcek birşeyde yok..
Kendisinin bazı şeyleri görüp vazgeçmesi lazım:nazar:

siz karşı çıktıkça daha çok isteyecektir. bence zaman verelim biraz diyin ve kardeşinizin beklemesini sağlayın. belki zamanla anlaşamayacaklar, ya da kendi için uygun olmadığını anlayacak. ve kendiliğinden bitecek...
Şu anda çok karşı olursanız evden bile kaçabilir, çünkü anladığım kadarıyla illaki olucak diye tutturmuş...

Bu arada benim de sevgilimin şu an için sürekli bir işi olmadığı için ailem hep o şöyle o böyle diye bana anlatmaya çalıştılar ama inanın bunları duymak daha çok sinir ediyor insanı, siz de böyle yaparsanız sizden uzaklaşıp ona daha çok yönelebilir.

En önemli sorun..
İş,meslek..
Adamın işi neden yok?
Hadi evlenmelerine izin verdiniz nasıl geçineceklermiş?
Bence bunu konuşun..:nazar:
Telefon muhabbetleri bence gereksz ve çocukça olmuş...:ecrin_bebek:

biliyorum ama başka bişey elimden gelmedi ancak telefonla anlamak istedim o da işe yaramadı hala aynı

arkadaşlar teşekkür ederim şu an esnek bıraktım baktım kavgayla olmuyor susuyoruz hala nişan olmadı uzatıyoruz öss sınavına girdi tercih yaptı gelmedi başka yöne çekmeye çalışıyorum ek tercihler var umarım gelir ailem den kimse istemiyor ama kaçar diye korkuyoruz aşırı derecede bağlanmış çok anlattım benim eşimin işi olduğu halde geçinemiyoruz falan dedim kapanması a gelince kendisi istedi onlarla alakası yok şimdi oğlan bi iş bulmuş otelde resepsiyonda çalışıyo ama ben güvenmiyorum yinede göz boyamak içinde yapabilir çocugu cevresini bilmiyorum sakaryada oturuyo bizse iskenderunda nasıl araştırayım nasıl bi belge bulayım anlamadım offf offf

:1shok::1shok: ay ne olur uzak tutun yaaaa..keşke sesini kaydetseydiniz telefon konuşmasında ve kardeşinize dinletyseydiniiz. eğer birdaha telefonla görüşme şansınzı olursa lütfen sesi kaydedin...

bnce çok üstüne gitmeyin
evliliğin erken olduğunu annesi söylesin.
siz üstüne gittikçe sizden kaçıcak, ona dahada bağlanacaktır.

kaç kere görüştüler?

X