Kzlar bana yardm edin:(((((

oziii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2009
41
0
33
yorumlarnzı bekliorum şimdiden tşkkrlerr....
13 yaşndayken babam we annem ayrldılar.babmla görüşmüorum bayadr.zaten ayrlmaları da iyi oldu bana hiç babalık yapmıordu çalşmıodu sewgsz we ilgisiz bi insandı.ayrldktan sonra annemle birlkte ananemlern dairesne taşndk bize daire werdiler saolsunlar annemle birlkte kalıoruz.ben onlar ayrldktan sonra üzülmdğimi düşünüodum.kendimi kandırıomşm gerçktn.:sinifsinif:ben şuan 20 yaşındaym we o zmandan beri kimseye sölemedm babamla annemn ayrı olduğunu.soranlara birlkteler we her şey yolnda diorum ama öle deil:gitme:
kendime bi türlü yediremdm sölemyi.bi yalan başladı mı arkası geldi herkese de dewam etti hatta sewglime bile....:1no2:
5 aydr çıkıorz.onu gerçktn çk sewiorum.ailemle tanşmak istio ama ona yalan söledm nasl tanştrcm?ona nasl yalan sölicem her şey yolnda giderken:1no2:
kızlar önerilernzi bekliorumm.
ben çok kötü bi insanım yaaa kendmden nefrt ediorum öff:çok üzgünüm:

Sen kötü değilsin canım,aslında ayrıldıklarına iyi oldu diyosun ama davranışın bu yönde değil...Haklısın da!
Öncelikle kendine güven,sakin bir şekilde sevdiğine söyle,seven insan için bunlar küçük ayrıntılar,sen istemedin bu şekilde olmasını...
Hep kendine güven,gerisi gelir...

Sen kötü değilsin canım,aslında ayrıldıklarına iyi oldu diyosun ama davranışın bu yönde değil...Haklısın da!
Öncelikle kendine güven,sakin bir şekilde sevdiğine söyle,seven insan için bunlar küçük ayrıntılar,sen istemedin bu şekilde olmasını...
Hep kendine güven,gerisi gelir...

tşkkrler cnm yorumun için:sinifsinif:
kendme güweneblsem sölicem ama olmuo bi türlüü
nasl sakladn dicek nedn sölemedn we nie beni aldttn bu zmana kadr dicek we haklı da bana ne sölesee:KK43:(
ailemle tanşmayı düşünüo beni gerçktn sewdiğine inanıorum we ben de onu çok sewiorum:sinifsinif:
inş hayrlsyla söleyeblrm we bana karşı tepksi inş çk büyük olmazzmafoldumben

yaşadıkların üzücü bi durum ama senin sucun degil ki böyle tepki vermende üzülmüş olmandan kaynaklanıyor. birlikte oldugun kişiye bunu anlatırsan eminim seni anlayışla karşılayacaktır ona içinde bulundugun durumu üzüntülerini anlatırsan seni anlayıp destek olur asla aldattıgını düşünmez canım...

canım ya kıyamam:teselli:
önce problemin köküne inelim bence, canım anne ve babası ayrı olan ilk insan değilsin, tek insan da değilsin. neden gizleme gereği duyuyosun?seni sorgulamak değil niyetim,lütfen yanlış anlama cnm. boşanmanın da evlenmek kadar doğal olduğunu, boşanan insanlar için de çocukları için de utanılacak bir durum olmadığını söylemeye çalışıyorum. sonuçta gayrı meşru bir çocuk değilsin, olsaydın bile gene senin utanmanı gerektirecek bi durum olmazdı ki. sorunu çözmeye bundan sonra tanıyacağın insanlara doğruyu söyleyerek başlayabilirsin. erkek arkadaşın konusuna gelince, boşanmış olan kişi sen olsan da bunu 5 ay gizlesen bu affedilmez bir hata olurdu.ama annenle babanın durumunu söylememen çok da mühim bir şey değil bence.evet 5 ay uzun bi süre, yeterince samimi olmuşsunuzdur her sırrınızı paylaşmak için, şimdiye dek söylemen lazımdı. fakat zararın neresinden dönersen kardır, açık yürekli ol, anlat. bu durum onu ne kadar etkiler bilemem, ama niyetiniz ciddiyse 1 gün bile geç kalma, hemen anlat. tepki vermesinden korkuyorsun ya, o tepkiyi zaten eninde sonunda verecek. açıklama yaparken yalan söyleme sebebini de bize anlattığın gibi, tüm içtenliğinle açıkla, bence anlayışlı olacaktır. herkes ufak hatalar yapar,seninki de ufak bir hata, lütfen kendini suçlamaktan vazgeç cnm. bundan sonra da gizleme bu meseleyi, çünkü gerçekten utanılacak bir şey yok bunda.opuyorumnanaktan

Boşanmak günümüzde evlenmek kadar doğal, tabii çocuklar bunu kolay atlatamayabiliyor, sen de onlardan birisin sanırım. Ama canım arkadaşların yada ilişkiye başladığın herhangi birinin anne babanın boşanmış olmasıyla ilgileneceğini sanmıyorum ben. Senin tarafından bakınca farklı görünüyor olabilir ama bu telkinleri kendine yapmalısın. Artık hiç kimse aa şunun anne babası ayrıymış, ya da şu kişi boşanmış falan gibi şeylere takılmıyor, rahatla biraz.
Erkek arkadaşını da aldatmış değilsin kesinlikle öyle düşünme. Sen belki kendince kendini korumaya almıştın çünkü tanımıyordun. Şimdi erkek arkadaşını tanıyosun ve güveniyosun, bunda bir sorun yok. Arkadaşların da dediği gibi nasıl hissettiğini, neden öyle söylediğini açıklayacaksın bu kadar. Erkek arkadaşının bana yalan söyledin, beni aldattın, yalancı falan diyeceği bir durum yok yerimseniben

Arkadaşına bunu çekinmeden söyle..Dazla da vakit geçirme..Seni tanıdıktan sonra söylemeyi düşündüm
filan diyebilirsin..
Seni anlayışla karşılayacağından eminim..Yalancı konumuna düşmezsin..
Bundan sonra da ufak veya büyük..Hiçbirşeyi olduğunun dışında gösterme ve söyleme..Daha sonra telafisi mümkün olmayan şeyler yaşamaman için...

anne baba ayrılığı utanılacak birşey değil ki canım.. tabii ki zor günlerin ommuştur ama sen problemi çözmek yerine üstünü kapatmayı tercih etmişsin.. bence erkek arkadaşına tüm samimiyetinler gerçeği anlat. hatta artık herkesi gerçeği anlat.. evet yalan söylemişsin ama seni çok töhmet altında bırakacak bir yalan değil bu..

kızlar yorumlarnz için çk saolun..
ilk başta hep bi eksklk olark görmüştm we korktm hep bunu sölemekten özllkle de bi erkeğe ne bilym saçma gelck belki size ama böle düşünüorum
en yakın zmanda bu durumu anlatcm onabenneyaptımki
beni anlayşla karşlar we inş sewgsisi azalmaz
çünkü güwen onun içn çk önemlymiş.hep hatrlatıp duruo bana.birbrmze her açdan güwenmelyz die hep söler.d
durumumu anlayşla karşlamasını diliorum,uygun bi zmanda sölemeliymm:a015:

onu kandırmadığını bu durumu henüz kabullenemediğin için bir süre daha böyle davranmak istediğini anlatabilirsin.

eminim o da sorun yaratacak değildir.

X