Laboratuvar testlerinden(hormon)anlayan var mı?

bonjorno

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2015
1.197
524
Agrılı adet ve yogun kanama ayrıca 2 kere düşük yaşamış bir bayan olarak sonunda doktorun yolunu tuttum bır dizi test yapıldı fakat doktorum cumaya kadar yok.
test sonuclarım cıkmıs bu testler Adetin 3. günü aç karnına yapıldılar bu arada.

sonuclara netten baktıgımda kırmızı cızgıelrle yuksek yada dusuk oldugu anlasılıyor fakat ne anlama geldıgını ,dusuklerle vs alakası olup olamayacagına elbette karar veremıyorum

elbette bılen ,bu konuda okumuş,ya da benım gıbı talıhsızlıkler yasayarak neredeyse yarım doktor olmus hemcinslerimin varlığını bilerek buraya konu açıp sizlere danışmak istedim.Cuma gününe dek içim hiç rahat etmeyecek çünkü.

Şimdiden teşekkür ederim.
tetkik.jpg

wcb beyaz küre yani lökosittir
enfeksiyonunuz olabilir stres de olabilir
ama diğer değerleribilmiyorum malesef

Bunların hiç biri hormon testi değil. İlk sayfadaki testler kanınızkn normal pıhtılaşıp pıhtılaşmadığını gösterir, ki normal görünüyor. Wbc söylendiği gibi beyaz küre, vücutta iltihabi bir durum var mı onu gösterir. Hgb de, hemoglobin yani kan değeri dediğiniz şey, sizde hafif yüksek, anlamlı değil. Normal kabul edilebilir. Onun doşında diğer yüksek ve süşük olan değerleriniz önemli şeyler değil, hemoglobinin içindeki komponentler.

Bunların hiç biri hormon testi değil. İlk sayfadaki testler kanınızkn normal pıhtılaşıp pıhtılaşmadığını gösterir, ki normal görünüyor. Wbc söylendiği gibi beyaz küre, vücutta iltihabi bir durum var mı onu gösterir. Hgb de, hemoglobin yani kan değeri dediğiniz şey, sizde hafif yüksek, anlamlı değil. Normal kabul edilebilir. Onun doşında diğer yüksek ve süşük olan değerleriniz önemli şeyler değil, hemoglobinin içindeki komponentler.
gercekten tesekkur ederım.Bana boyle soylendıgı ıcın hormon testı dedım belkı dusuklerım arastırılmak adına bakılmıs olabılır bunlara da..cok sagolun

gercekten tesekkur ederım.Bana boyle soylendıgı ıcın hormon testı dedım belkı dusuklerım arastırılmak adına bakılmıs olabılır bunlara da..cok sagolun
Rica ederim. Dediğiniz gibi hem düşükleri araştırmak hem de aşırı kanamanın sebebini araştırmak için yapılmış görünüyor.

X