Lady gaga

NEVRESEMA

26.09.2010
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2011
842
25
Madonna, Britney Spears, Christina Aguilera, Paris Hilton ve Gwen Stefani’yi karıştırın. İyice çalkalayın. Karışımın içine bir miktar Andy Warhol özü kattıktan sonra Donatella Versace dilimleriyle süsleyin. Lady GaGa kokteyliniz servise hazır. Son zamanların en sansasyonel pop şarkıcısı Lady GaGa bu kadarıyla da yetinmiyor. Pop kültürle dalga geçen çok yönlü bir sanatçı olduğunu iddia ediyor.
Önce gerçek adını açıklayalım: Stefani Joanne Germanotta. Sahne adı, hayranı olduğu Queen’in ünlü şarkısı Radio Gaga’dan geliyor. Zaten etkilenmediği kimse yok. Liste, başta Madonna olmak üzere David Bowie, Andy Warhol, Donatella Versace diye uzayıp gidiyor.
kaynak: GeldiK Lady GaGa (Lady GaGa Kimdir? - Lady GaGa Hakkında) Hayatı Biyoğrafisi - GeldiK
Müziği, popüler kültürü, eğlence alemini ve modayı bambaşka yerlere götürme konusunda çok iddialı Lady GaGa. Bu iddiası da boşuna değil. Sadece tek bir albüm (Fame) çıkardı ve ortalığı birbirine kattı. Bu albümden çıkan Just Dance ve Poker Face adlı single’lar Amerikan billboard listelerine 1 numaradan girmeyi başardı. Kazanamasa bile Grammy’ye de aday gösterildi.
Lady GaGa, tahtına aday gösterildiği Madonna’yla kıyaslanmaya bayılıyor:
“İkimiz de İtalyan kökenliyiz. New York’un alternatif sanat çevrelerinden geliyoruz. Aslında esmeriz ama saçlarımızı sarıya boyuyoruz.” $Lady-GaGa.jpg $Lady-GaGa-6.jpg $lady_gaga_04.jpg

GAGA NIN MÜZİKLERİ
01 Just Dance feat. Colby O’Donis 4:01
02 Lovegame 3:33
03 Paparazzi 3:28
04 Beautiful, Dirty, Rich 2:53
05 Eh, Eh (Nothing Else I Can Say) 2:56
06 Poker Face 3:58
07 The Fame 3:42
08 Money Honey 3:07
09 Again Again 3:05
10 Boys Boys Boys 3:22
11 Brown Eyes 4:03
12 Summerboy 4:13

Aşığım, hastasıyım, ölüyorum bu kadına.
Güzel sesli meleğim benim. :KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

Burada da ağlıyor biriciğim. :26: Neden acaba bilmiyorum.

9-21.jpg

Artık tarzı, giyimi kuşamı, makyajları, abartılığı hiç batmıyor gözüme. Şarkıları, dansı, sesi o kadar güzel ki, gerisi boş. :KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

Dikkat çekmek için neden bu kadar çaba sarfettiğine anlam verememişimdir hep :KK31:
Sesini ve şarkılarını beğenirim o ayrı :82:

Sacma sapan bir goruntusu ve tarzi var bence. Cok itici buluyorum.

ses ve sarkıcılık anlamında cok onemlı bırı. tarzına gelınce sonucta ılgı cekıyoo olumlu veya olumsuz amacına ulasıyoo bence.

X