lastik gibi uzanan kıyafet mevzusu

Biz Turkiye'de yasiyoruz ama sanki siz bizden daha cok yasiyor gibisiniz :) rahat olun ya o onu almis bu bunu aldirmis. Ne gereksiz seylere takilmissiniz. Kimsenin torun yaristirdigi falanda yok. Rahat olun mutlu olursunuz oteki turlu surekli huzursuzluk yasarsiniz

hediyedir kıyafettir hep bir kıyas içindesin.
maddi kaygım yok desen de hep elinde bir terazi az oldu çok oldu tartıp duruyorsun.
vazgeç bundan.
o onu dedi bunu aldıya kafaya takarsan çook işin var.
önemli değil desen de inandırıcı olmuyor zira uzun uzun konu açıyorsun:))
boşver kimseden birşey bekleme.

Yorumlari okudukca cok uzuluyorum.

tamam bizim milletimize gore bu ayrimcilik olmasin oluyormus ogrenmis olduk. bana gore zoraki kaldiklari ev sahibinin gonlunu yapma okul cocugu ile bebegi bir tutma gibi geldi.ben burda dogudum buyudum bana garip geldi
bunu kibarca soylemeniz yeterliydi. ne kotu niyetli olmam kaldi ne laf arayan konularim hep beklentili olmasi kaldi.

kv öyle bir insanki ballandira ballandira herseyi anlatur belki kendince hava atar niyetini bilemiyorum. bize gelince icraat yok bu cevremizdekilerin dikkatinu cekti. ben tum beklentilerimi sifira indirdim zamaninda yeterince uzulmustum.

anlattığınız durumun yetiştirilme ile çevre ile ülke ile alakası yok. doğru tektir. orda veya burda doğmanız farketmez. oğlunuza hediye alınırken eltinin çocuğuna da alınmasını anlamsız buluyorsunuz ve eleştiriyosunuz. bit kadar afrika ülkesinde doğup büyümüş olsanız da bu durumu eleştiremezsiniz. insanlık diye bişey var.

Konuyu anlattığınız buyugunuz , yanlış konuşmuş. Tamam haklı, beklentiyi azaltmak lazım ancak açık kapatma ile alakası yok.

Durum spontane gelişmiş olabilir. Eltiniz veya evladı konu konuşulduğunda orada bulunmuştur , davet edilmiştir.
Kv.bizim torun ayırmamak gibi bir huyu vardır veya 7 yaşındaki torunun bir sıkıntısı vardır, neselendirmeye calismislardir.
.

Uzaktan bile böyle bir konuyu dert edip , uzun uzadıya düşünüyorsanız , yakında olsanız ruhunuz hastalanır.
Bırakın kv.niz dilediğini söylesin, gönlünce hava yapsın. Bu sizden bir şey eksiltmez ki ?

Eğer size çok büyük kötülüğü dokunmussa , bu dusuncelerinizde haklı bulabilirim sizi ama bunun aldıysa fazlasıyla gereksiz.

Size hediye alinirsa tsekkur edip geçin.Alinmamis,baskasinada alinmis bunlari düşünmeyin.
Hediye aldilardi almadilardi diye dusunsem ben hasta olurdum.
Bunlar cok basit konular bunlar uzerinden hesap yapmakta öyle

ben nisanliykende 10 senelik gelinlerini benimle yaristiriyorlardi ve bu herkesin dikkatini cekti gozler onunde oldu ben yeni gelin olmamdan nisanli olmamdan birsey anlamadim cok severek zorluklari asarak kavustuk birbirimize ve her seferinde aileme mahcup kaldim " bu ailemiydi " dercesine laf isittim
eşim 2 kardeş
eşimin ailesi abisine evlenirken ev almışlar eşimi de 30 senedir oturdukları eve yanlarına evlendirmeyi planlamışlar
kendileri ölünce(!) iki oğlana iki ev olacakmış (!) öyle adaletliler yani...
ben tabiki kabul etmedim beraber oturmayı onların bize verdiği gül gibi evi ( !) elimin tersi ile ittim eşimle kendi çabamızla bir ev aldık.
ertesi gün kayınpederim kendince hediye alıp gelmiş
o aksam kaynanam kayınpeder eltımler hepsi bizdeydi , haksızlık olmasın diye (!) eltiminde ütüsü bozulmuştu ona da ütü almış , eltim 10 yıllık evli ha bu arada kaynıma evlenirken araba da alınmış yani bizden iki sıfır öndeler ev araba daha ne olsun bizim bi çöpümüz yokken
yani eltime o ütüyü almasa bize yeni ev hediyesi aldıgını haksızlık sayacak , her şeyi hakkıyla yaptılar ya!
sizinki de o hesap , boşverin
ben anladım sizi , yurt dısında yaşama işini de az cok bildiğim için ordan alınanlar bedava alınıyor sanki ve tr de bulunmayan hint kumaşı oluyor insan bir bilet parasını düşünüyor birde eşe dosta hediye parasını
herkesin zengin sanması da cabası...
boşverin millet anlamaz takmayın kafanızı ...

benim yasadiklarimi yasasaniz kimin kucuk hesap yaptigini gorurdunuz. ben sukur onlari bilmem ama onlar bana gayet guzel gosterdiler
sizin yaşadıklarınızı bilmiyorum ama konularınızı biliyorum,abarttığınız düşünüyorum.konularınız herkesin günlük hayatında ki sıradan yaşanan şeyler ama siz büyük şeylermiş gibi kafaya takip zindan ediyorsunuz hayatı kendinize,kiyafet aldılarsa aldılar hediyeyi paylaştılarsa paylaştılar he he diyip geç,yurt dışındasın her hafta sen gel biz gelelim diyen yok tlfnda görüşüyorsunuz alt tarafı ama yine çok çile çekmiş gibi şikayetlenmeler ,biraz halinize şükredin.

Diğer çocuğa alinmamasi mi gerekiyordu size göre, yani ne istediğinizi anlamadim uzatan kim konuyu onlar size birşey demiyor ama siz acaba bu mu acaba sumu diye düşünüp kuruyorsunuz gibi,
Sadece sizin çocuğunuz için gidilmiş ona alinmasin mi istiyordunuz?
Eltin almadiysa alamadiysa.mahcup olmasın diye ya da oylesine cikti

Sizi rahatsız eden çocuğa ve çocuğunuza alinan şeylerin parasini eşinizin ödemesi mi?
Birde olaylar olurken orda değildiniz ama herşeyi biliyorsunuz eşiniz neden en ince ayrıntısına kadar anlatiyor...

Yok babam.goturdu ben ödedim, yengem böyle dedi...

Benimde eltim var ama ben hiç böyle düşünmem doğrusu alabilir hatta bana değil sırf ona alsa bile umrumda değil kıskançlık en nefret ettiğim şey banada yapılmasını istemem eltin akıl etmemiş almamış olabilir hediye belki gorumcen demiştir sana mahcup olmamak için beraber aldık de diye uzatmayın bu kadar çok kafaya takmayın başka derdiniz yokmu kuzum gereksiz şeylerle beynini meşgul etme

Canım ben konuyu anlayamadım,siz mi hediye aldınız onlar mı,biri özetleyebilir mi o_O

Yorumlari okudukca cok uzuluyorum.

tamam bizim milletimize gore bu ayrimcilik olmasin oluyormus ogrenmis olduk. bana gore zoraki kaldiklari ev sahibinin gonlunu yapma okul cocugu ile bebegi bir tutma gibi geldi.ben burda dogudum buyudum bana garip geldi
bunu kibarca soylemeniz yeterliydi. ne kotu niyetli olmam kaldi ne laf arayan konularim hep beklentili olmasi kaldi.

kv öyle bir insanki ballandira ballandira herseyi anlatur belki kendince hava atar niyetini bilemiyorum. bize gelince icraat yok bu cevremizdekilerin dikkatinu cekti. ben tum beklentilerimi sifira indirdim zamaninda yeterince uzulmustum.

Ben seni cok ama cok iyi anliyorum güzelim.

Ben kendimden bilirim, Türkiyedeki akrabalarimiz bizden devamli bi beklenti icinde. Ama biz onlardan hic birsey beklemedik bu güne kadar. Biz bavullarla hediyeler götürdük, kiyafet den tut, yiyecegine kadar. Cocuklara bez bile aldik götürdük burdan zamaninda (annem daha dogrusu). Bize bugüne kadar ne dogum günü olsun ne baska bi özel gün olsun hic birsey ne alindi ne verildi, biz hep veren olduk.

Az hediye geldigi icin yada beklentinin altinda geldigi icin tatil boyunca zaman ayirmadiklari oldu.

Genelleme yapmak istemiyorum tabi ki herkes ayni degil ama benim gördügüm ve cevremdekilerden gördügüm eger yurt disinda yasiyorsan sen hep vereceksin hic de birsey beklemiceksin.

Velev ki konu sahibi hediye bekledi cocuguna, cok da normal bence. Ordakilere sene boyunca yedir icir al ver, digeri yurt disindan geliyor diye, pantolon kazakla idare et!

Haklisin dibine kadar!

Bence çok abartıyorsunuz hediye bu çocuklara alınırken ayırmak istememiş eşinin ailesi bişey Yok bunda. Benim annemin iki torunu var biri benim kızım biri ablamın oğlu, hangisinin Doğum günüyse diğerine de hediye alır Doğum günü çocuğu hediyesini açarken diğeri mahzun kalmaz. Çocuk bu biz anlayış gösteririz ama onlar gösteremez. Hediye bu eltinizin çocuğuna alınsa sizinkine alınmasa neyse de çok içinizde büyütmeyin böyle küçük şeyleri

X