LAZER DEDİLER IPL ÇIKTI!!!! KANDIRILDIM PARAMI NASIL İADE ETTİLER??💪💪💪

Senatas34

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
22
26
34
Kızlarrr!!!! Araştıran varsa bir göz atsın😅bende daha iki gün önce youtubeda lazerle ilgili takılırken funda zeytun beauty nin kanalına denk geldim. Gerçek lazer ıpl farkını anlatıyor.(izlemek isterseniz lazer epilasyon 4 videosu) Meğersem beni kandırmışlar lazer diye ıpl epilasyon yapıyorlarmış. IPL nin lazerle ilgisi yokmuş agda etkisinde imiş yaptırdıkça kıl dökülüyor bırakınca geri çıkıyor. Bilgiyi teyit etmek amacıyla koskoca dermatoloji profesörüne yazdım. Ipl lazer değil foto epilasyon dedi. Dedim hocam ben tüketici hakem heyetine başvuracağım bilirkişi raporu istesem lehime çıkar mı . Siz haklısınız lehinize çıkacaktır yasal hakkınızı arayın dedi. Tüm araştırmalarımdan sonra güzellik merkezi ile konuştum. Başta kem küm ettiler avukatımızı göndereceğiz dosyanızı dedi. Bende hukukcuyum zaten bunlara pabuç bırakacak halim yok😅tabi dedim avukata söyleyin bana talebinin reddi ile ilgili yazılı açıklama hazırlasın. Şunuda belirtin dedim. sözleşmenin esaslı unsuruna hata yaptınız artık o sözleşme sakattır. Gerekli tüm makamlara şikayet edecektim arkadaşlar. Hatta olumlu sonuçlanması halinde medyaya dahi bundan bahsedecektim çünkü kampanyalar ile Türkiyenin dört bir yanında herkesi magdur ediyorlar. Neyse sonuca geleyim arkadaşlar çok uzattım. Bir saat sonra aradılar nazik bir dille paranın tamamını iade edeceklerini söylediler. Ve param eksiksiz hesabıma yatırıldı💪💪💪Demem o ki böyle bişey başınıza gelirse hakkınızı savunmaktan hiç çekinmeyin. Uzlaşma yoluyla güzellikle alamazsanız tüketici hakem heyetine başvurursunz. Bu arada gittiğim yer kahramanmaraşta neredeyse her hafta kampanya yapan uygun fiyatlı bir yer. Kahramanmaraş’ta olup merak eden varsa özelden cevaplarım. Bir tavsiye daha cihazın marka modelini öğrenmeden kesinlikle lazer yaptırmayın önce iyice araştırın. İmkanlarınız elveriyorsa doktor klinik ya da tıp merkezinde yaptırın. Güzellik merkezlerine göre pahalı olur ama daha güvenli. Kendinize çok iyi bakın😘💜💚

Parasını geçtim de üç kere full epilasyona gittim, bırakır bırakmaz iki aya yine başladılar çıkmaya. Hamilelik için yine bıraktım şuan durumum felaket, hormonlardan daha da berbat halde nefret ettim. Emzirirken olmaz da deseler gidicem yani o derece ama şunu merak ettim sorsan hepsi lazer illa deneyip başarısız olmak mı lazım başka yolu yok mu anlamanın

Parasını geçtim de üç kere full epilasyona gittim, bırakır bırakmaz iki aya yine başladılar çıkmaya. Hamilelik için yine bıraktım şuan durumum felaket, hormonlardan daha da berbat halde nefret ettim. Emzirirken olmaz da deseler gidicem yani o derece ama şunu merak ettim sorsan hepsi lazer illa deneyip başarısız olmak mı lazım başka yolu yok mu anlamanın
Size IPL yapılmış olabilir cihazın şekli ve yapılış tarzını hazırlıyormusunuz? Sırayla tık tık diye yapılan ve her yapılılta odada ışık patlaması gibi bir olaya sebep olan ıpl. Gerçek lazeri cihazın markasından ucundan anlayabilirsiniz. Bende bilmiyordum yeni öğrendim. Youtubeda funda zeytun beauty nin kanalı var orada anlatıyor lazer epilasyon 4 videosunda. Benimde kollarımda artış oldu iki seans gitmiştim. Bacak genital koltuk altı yarım kol alexanderite öneriyorlar. Yüz ve belden yukarı için iğneli epilasyon öneriyorlar. Bende birkaç aya kadar işe başlayacağım o zaman gidip bir klinikte doktora yaptıracağım. İnşallah bu sefer başarılı olur.

ben dün başladım istanbulda buz lazere insallah ipl değildir jel sürüyor üstüne lazer geçiyo kesinlikle sonuc alacaksınız dediler bana 20 seans almazsam da sizin tavsiyenizi uygularım Allahtan konuya hakimsiniz mesleğinizden ötürü.

ben dün başladım istanbulda buz lazere insallah ipl değildir jel sürüyor üstüne lazer geçiyo kesinlikle sonuc alacaksınız dediler bana 20 seans almazsam da sizin tavsiyenizi uygularım Allahtan konuya hakimsiniz mesleğinizden ötürü.
İnşallah bu sefer sonuç alırsınız çok mutlu olurum sizin adınıza💜🙏🙏🙏

Kesinlikle makineleri iyice araştırıp gidin. Ben de herkesçe çok tercih edilen, güvenilen bir yerde çok yoğun olduğum bir dönem başladım. Ben seans başı ödeme yapıyordum. Hatta baya da pahalı, çünkü makinelerinin orijinal olduğundan pahalı olduğunu söylüyorlardı. Yıllarca lazere için güvenip başlayamamıştım ama çok yoğundum ve çok güzel ikna edildim. Başladım her şey de güzeldi pandemi olunca gidemedim. Öncesinde 3 seans 3 kontrol gitmiştim. Son seansım mart başıydı, dökülen yerler geri çıktı. Merkeze sordum, çok normal gelemediğiniz için dediler. Ben de Funda hanımın lazer videolarını izledim. Bana uyguladıkları robot x cihazının ıpl olduğunu öğrendim. Merkeze dedim cihazınız ıpl. Bana bu markanın Türk üretimi olduğu için ıpl gibi gösterilip aslında Alexandrite olduğunu söylediler. Ama videoda da bahsedildiği gibi kırmızı patlamalı ışıklı bir cihaz ve kendi sitesinde bile ıpl yazıyor. Ben 3 seans için 1950 tl gibi bir para ödedim sanırım, kişisel başlık için fln da para istediler tam bilmiyorum ama sonuçta bu fiyat pahalı sadece bacak ve özel bölge için. Ben parasında değilim gittiğimi verdim, o dönemler kıl tüy düşünmedim ama sağlığımız çok önemli gerçekten. Herkes dikkatli olsun, her açıdan modeliniz başlığını iyi öğrenip karar verin. Şu anda ben de araştırma içindeyim. Küçük bir şehirde yaşıyorum, istediğim cihazlar yok. Umarım ki fda onaylı, orijinal kaliteli cihazlarla işlem yapan bir klinikte başlayabilirim.

Benim kuzenim ingilterede lazer yaptırdı ve çok memnun kaldı hatta bana o tavsiye etti çok fazla batıgım vardı. Demekki ingilterede bu şekilde insanları dolandırmıyorlar. Türkiyede lazer yaptıranlara sorsanız çoğu memnun kalmadığını ve geri çıktığını söyler sebebi gerçek lazer degil ıpl yapmaları ve bizi lazer diyerek kandırmaları. Sürekli kampanyalar, çekilişler, anketörlerle ikna çabaları.İnsanların eminim %90 ı lazer yaptırdığını sanıyor ama ıpl yapıyorlar.Bırakınca çıkıyor haliyle agda etkisinde çünkü.Buz lazerde tek orijinal cihazın soprano ice oldugunu duydum. Maraşta adım atsanız her köşede lazer yapan bir güzellik merkezi bulursunuz. Ancak soprano ice ı maraşta sadece bir doktor kullanıyor.Aslında durumun vehameti buradan bile anlaşılıyor. Bende ara verdim eskisinden çok çıktı durumu söyledim siz düzenli gelmediniz diyor. Ben düzenli gelmemiş olabilirim ama bu eskisinden daha çok çıkmasının gerekçesi olamaz. Lazerler tıbbi cihaz oldugu için güzellik merkezinde kullanımı yasak dedi konuştuğum bir doktor.Güzellik merkezine yaptırma durumu varsa biraz ön yargılı olmalı gerekirse durumu belli etmeden deneme atışı talep etmeli. Çünkü sorunca dogruyu söylemez bir yalan bulurlar.

Gerçekten adım başı lazer yapan yerler görmek mümkün. Kuaför, güzellik merkezi her yerde lazer diye insanları inandırmaya çalışıyorlar. İnsan sağlığı her şeyden önce gelmeli. Makinenen neyse söyle en başından ıpl cihazı övmek nedir. Bizim de kesinlikle çok dikkatli olmamız lazım. Evet Alexandrite cihaz sadece doktor kontrolünde yapılabilen bir cihaz, o yüzden klinik ya da hastanelerde oluyor sadece. İlk tercihler her zaman doktor kontrolünde olan yerler olmalı ama oralarda da oluyor mağduriyetler ki benim gittiğim yerde de vardı doktor. Gerçekten benim de kafam karıştı, güvenim kalmadı. Ben de orijinal buz lazerin daha güvenli buluyorum. Ama orijinal kliniklere baktım yaşadığım şehirde yok, en yakın olan ile 3 4 saat mesafedeyim. Sizin yaşadığınız yerde olması ne güzel. Umarım ki kimse dolandırılmadan, istediği sonuçlara ulaşır. Ama bir şeyler imzalayıp para vermeden önce kesinlikle dikkatli olmak lazım. Bir de yüz için mi yazmış arkadaş anlamadım ama 20 seans kadar da lazer olmaz bence. Yüz uzun sürüyormuş ama vücut için 20 seans çok fazla bence, gerçekten herkes çok dikkatli olsun.

Arkadaşlar yüz için kesinlikle lazer yaptırmayın ben iğneli epilasyon konusunda çok uzman bir kişinin sayfasında gördüm lazer sonrası yüzdeki kıllar erkek sakalı gibi çıkıyor. En başta iğneli epilasyon öneriyorlar ve lazer gibi tekrar çıkma ihtimali yokmuş kesin çözüm diyorlar. Benim yüzümde tüyler çok yoğun değil ama çene altı için gitmeyi düşünüyorum.Ayrıca daha önce hiç alınmamışsa çok çabuk sonuç alınıyormuş ve ben daha önce hiç almadım. Tekrar bu konuda da yazarım sonucu

Kızlarrr!!!! Araştıran varsa bir göz atsın😅bende daha iki gün önce youtubeda lazerle ilgili takılırken funda zeytun beauty nin kanalına denk geldim. Gerçek lazer ıpl farkını anlatıyor.(izlemek isterseniz lazer epilasyon 4 videosu) Meğersem beni kandırmışlar lazer diye ıpl epilasyon yapıyorlarmış. IPL nin lazerle ilgisi yokmuş agda etkisinde imiş yaptırdıkça kıl dökülüyor bırakınca geri çıkıyor. Bilgiyi teyit etmek amacıyla koskoca dermatoloji profesörüne yazdım. Ipl lazer değil foto epilasyon dedi. Dedim hocam ben tüketici hakem heyetine başvuracağım bilirkişi raporu istesem lehime çıkar mı . Siz haklısınız lehinize çıkacaktır yasal hakkınızı arayın dedi. Tüm araştırmalarımdan sonra güzellik merkezi ile konuştum. Başta kem küm ettiler avukatımızı göndereceğiz dosyanızı dedi. Bende hukukcuyum zaten bunlara pabuç bırakacak halim yok😅tabi dedim avukata söyleyin bana talebinin reddi ile ilgili yazılı açıklama hazırlasın. Şunuda belirtin dedim. sözleşmenin esaslı unsuruna hata yaptınız artık o sözleşme sakattır. Gerekli tüm makamlara şikayet edecektim arkadaşlar. Hatta olumlu sonuçlanması halinde medyaya dahi bundan bahsedecektim çünkü kampanyalar ile Türkiyenin dört bir yanında herkesi magdur ediyorlar. Neyse sonuca geleyim arkadaşlar çok uzattım. Bir saat sonra aradılar nazik bir dille paranın tamamını iade edeceklerini söylediler. Ve param eksiksiz hesabıma yatırıldı💪💪💪Demem o ki böyle bişey başınıza gelirse hakkınızı savunmaktan hiç çekinmeyin. Uzlaşma yoluyla güzellikle alamazsanız tüketici hakem heyetine başvurursunz. Bu arada gittiğim yer kahramanmaraşta neredeyse her hafta kampanya yapan uygun fiyatlı bir yer. Kahramanmaraş’ta olup merak eden varsa özelden cevaplarım. Bir tavsiye daha cihazın marka modelini öğrenmeden kesinlikle lazer yaptırmayın önce iyice araştırın. İmkanlarınız elveriyorsa doktor klinik ya da tıp merkezinde yaptırın. Güzellik merkezlerine göre pahalı olur ama daha güvenli. Kendinize çok iyi bakın😘💜💚
Bende kandirildim ipl cikti tuletici heyetisize zorla yapmamislar kendi isteginizle gitmissiniz dedi basvuaya bile gerek gormedi zamanimda paramda bosa gitti

Bende kandirildim ipl cikti tuletici heyetisize zorla yapmamislar kendi isteginizle gitmissiniz dedi basvuaya bile gerek gormedi zamanimda paramda bosa gitti
Kendileri uğramamak için başından savmış olabilir. Birde elinizde sözleşme var mıydı? Biz sözleşme yapmıştık

Benim gittiğim yerde de buz lazer dendi başlangıçta ama öğrendim ki ipl lazermiş. Ben başlangıçta pek araştırmamıştım tavsiye üzerine gittiğim için ama sözleşme yaptıktan sonra bi arkadaşım söyledi buz lazer olduğuna emin misin cihazları belli marka oluyor, cihazın üzerinde yazar vs diye Neyse girdiğim bi seanstan sonra cihazın arkasında bir etiket vardı oraya baktım foto epilasyon yazıyordu. Ben de şikayet etmeyi düşündüm ama salon sahibi sözleşmeye buz lazer diye yazmamış sadece lazer epilasyon diye yazmış. Ben de bu yüzden şikayetten vazgeçtim devam ediyorum. O kadar pişmanım ki keşke ben de paramı geri alabilsem

Benim gittiğim yerde de buz lazer dendi başlangıçta ama öğrendim ki ipl lazermiş. Ben başlangıçta pek araştırmamıştım tavsiye üzerine gittiğim için ama sözleşme yaptıktan sonra bi arkadaşım söyledi buz lazer olduğuna emin misin cihazları belli marka oluyor, cihazın üzerinde yazar vs diye Neyse girdiğim bi seanstan sonra cihazın arkasında bir etiket vardı oraya baktım foto epilasyon yazıyordu. Ben de şikayet etmeyi düşündüm ama salon sahibi sözleşmeye buz lazer diye yazmamış sadece lazer epilasyon diye yazmış. Ben de bu yüzden şikayetten vazgeçtim devam ediyorum. O kadar pişmanım ki keşke ben de paramı geri alabilsem
İlk seansıma gittiğimde cihazın ipl olduğunu farkettim. Müdür ile konuştum cihazlarının kesinlikle ipl olmadığını söyledi; inanmadım. Eve gittiğimde benlerimi de yaktıklarını farkettim. Tekrar merkeze gittim durumu izah ettim benlerimi yaktıkları ve ayıplı iş yaptıkları için rapor alıp şikayette bulunacağımı söyledim. Ben onlarla her konuşmamı kayıt altına alıyordum, maskesiz çalışanların da fotoğraflarını çekiyordum. Yine gidip herkesin içinde beni kandırdıklarını bağırarak söyledim. Anlayacağınız onların anlayacağı dilden konuştum, bağırdım, çağırdım. Bu olayın hemen ardından patronları beni arayıp özür diledi ve paramı ertesi gün hesabıma geri yatırdı. Demem o ki hiç tereddüt etmeyin, hakkınızı arayın.

Merhaba, ben de aynı durumdan muzdaribim. Henüz seansıma gitmedim ancak sözleşme imzaladım ve 1000tl kapora ödedim. İmzalamamın üstünden 11 gün geçti. Sözleşmede epilasyon cilt bakımı yazıyor. Herhangi bir şekilde hak talep edebilir miyim? Sözleşmeden caymam paramı almam mümkün mü? Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Belirtmeyi unutmuşum robotx Alexandre ile çalışıyorlar. Ama araştırmalarım sonucu makinenin IPL olduğunu öğrendim. Aynı yere arkadaşım da gitmişti ve tüyleri yeniden çıkmaya başlamış.

Ya bende sözleşme imzaladım ama sözleşmede epilasyon diye genel bir terim var. smotech diye bi marka makine adı internetten baktım ipl cihazı diyor, müdür buz lazer diyor. ki kesin eminim ipl olduğuna, sözleşmeden caymak istedim ama paramı vermezlermiş. tüketici hakem heyetine gideceğim bende yarın. sonuç çıkacak mı bilmiyorum hiç. bir daha aslaa lazere gitmem o kadar çok kandırılan var ki... keşke bende sizin gibi hukukçu olsaydım.

Aaaa yeni baktım da bende son 2 seans robotics diye bir cihaza giriyorum ve oda lazer değilmiş 🤯

X