Sivilceli Ciltler Leke Tarlasına Dönmüş Sırtıma Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalı

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

lwibita

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
56
12
24
Sırtım, yüzüm ve dekolte bölgemde ciddi bir sivilce ve leke sorunum var. Nasıl bir tedav türüne yönelmeliyim? Kendiniz ya da çevrenizin deneyimlerinden önerebileceğiniz dermatologlar var mı...?

Sırtım, yüzüm ve dekolte bölgemde ciddi bir sivilce ve leke sorunum var. Nasıl bir tedav türüne yönelmeliyim? Kendiniz ya da çevrenizin deneyimlerinden önerebileceğiniz dermatologlar var mı...?
Merhaba canım adetlerin nasıl kıllanma falan var mı eğer bi düzensizlik varsa kadın doğuma çıkmalısın hormon ve kan tahlili olmalısın benimde öyle olmuştu dediğin bölgeler çok kötüydü şuan sivilcelerim geçti altında yatan hormonel sebepler varmış benim deneyimim böyle 😊

Ben selülit fırçası gibi fırçaları sırtım için kullanıyorum. Normal zeytinyağlı sabunla sık sık yıkanmaya dikkat ediyorum.
Böyle yıkanmaya devam edince azalma oluyor açıkçası pandemi dönemi doktordansa isterseniz önce biraz böyle deneyin. Olmazsa gidersiniz tabi.

yüzde de olması bana pco düşündürdü bu arada.

Merhaba canım adetlerin nasıl kıllanma falan var mı eğer bi düzensizlik varsa kadın doğuma çıkmalısın hormon ve kan tahlili olmalısın benimde öyle olmuştu dediğin bölgeler çok kötüydü şuan sivilcelerim geçti altında yatan hormonel sebepler varmış benim deneyimim böyle 😊
lazere gitsem bile bitmiyor tüyler yeniden gidicem bir doktora bu sefer adetim de düzensizleşmeye başladı

Ben selülit fırçası gibi fırçaları sırtım için kullanıyorum. Normal zeytinyağlı sabunla sık sık yıkanmaya dikkat ediyorum.
Böyle yıkanmaya devam edince azalma oluyor açıkçası pandemi dönemi doktordansa isterseniz önce biraz böyle deneyin. Olmazsa gidersiniz tabi.

yüzde de olması bana pco düşündürdü bu arada.
bende pco var da etkili bir doktor ve ilaç yok ne yazık ki

lazere gitsem bile bitmiyor tüyler yeniden gidicem bir doktora bu sefer adetim de düzensizleşmeye başladı
Anladım canım bende de pko vardı insulin tiroid vardı bu ikisinede baktır kilon varsa kilon vermen ve hormonlarını düzene sokman lazım canım ozaman kıllanma ve sivilce belli bi süre sonra yok oluyor bende öyle oldu

Benim de öyle goguslerimin alti heryerim leke ve sivilce. Resmen kendimden nefret ediyorum. Karaciger e bagli oluyor sirtta leke. Bende bir dermatologa gidecegim ama randevu bulamıyorum. Ozellerde muayene ucreti ve tahliller cok tutuyor 🙈

sırtta oluşan sivilcenin tek sebebi karaciğer olmuyor. senelerdir suratımda sivilce çıkmadı ama hep sırtımda ve göğüs üstünde oldu omuzlarımdan kalçama kadar baya leke var maalesef. kesinlikle jinekolog a gitmelisin benim sağ over kistim var 7 cm o kist yüzünden kistik sivilcelerim oluşuyor. roaccutan için kan tahlilimde ciğerim gayet sağlıklı çıktı sonra 1 buçuk ay kadar kullandım ilacı ama akla gelmicek yan etkisi oldu cildiniz çok yağlı değilse mahvediyor makat kuruluğu yaşadım ve direkt bıraktım ilacı sivilcelerimi kusturmadan direkt içeriden kuruttu ama böbreklerimde kuruma bağırsaklarımda kuruma hepsini yaşadım böbrek taşı oluştu resmen kuruluktan lütfen bu ilacı kullanmadan önce hormon testinizi yaptırın benim yaşadığım sıkıntıları kimse yaşasın istemem

X