Doğuma Hazırlık Leo ismi hakkında görüşleriniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
atlas bildigime bir kumas türü ve almancada harita kitabi ve yunan mitolojisinde yer alan bir titan- bence güzelbir isim
leo latince aslan demek- bu isimde bence güzel.

yabanci isim sevenler icin bence güzel secimler

Leo yerine normal Aslan koysanız?

Bana cok itici ve özenti geliyor böyle yabancı isimler. Geçen de bir ünlümsü oğluna Alex ismini vermişti. :KK43:

Atlas & Pamir
Atlas & Cesur
Atlas & Bora
Atlas & Tibet
Atlas & Can
Atlas & Lider
Atlas & Doğu
Atlas & Erim
Atlas & Sonat
Atlas & Onat
Atlas & Devin

Leo yerine normal Aslan koysanız?

Bana cok itici ve özenti geliyor böyle yabancı isimler. Geçen de bir ünlümsü oğluna Alex ismini vermişti. :KK43:

Atlas & Pamir
Atlas & Cesur
Atlas & Bora
Atlas & Tibet
Atlas & Can
Atlas & Lider
Atlas & Doğu
Atlas & Erim
Atlas & Sonat
Atlas & Onat
Atlas & Devin
Aslan’ın okunuşunu sevmiyorum leo daha hoş geliyor. Sonat onat gibi isimleri sevmiyorum devin de kız ismi hissi veriyor.

Leo, bir oyuncu kendi çocuğuna bu adı verdi diye hatırlıyorum, kadının adını bilmiyorum. Telaffuzu hoş değil açıkçası, elbette zevk sizin.
Atlas ismine gelince Gülben Ergen'in çocuklarından birinin adı ve kadının tüm iticiliği isimde toplanmış halde. Kadını sevmediğim için negatif çağrışım yapıyor bana.

Leo, bir oyuncu kendi çocuğuna bu adı verdi diye hatırlıyorum, kadının adını bilmiyorum. Telaffuzu hoş değil açıkçası, elbette zevk sizin.
Atlas ismine gelince Gülben Ergen'in çocuklarından birinin adı ve kadının tüm iticiliği isimde toplanmış halde. Kadını sevmediğim için negatif çağrışım yapıyor bana.
bende hiç sevmem, o yüzden onda da karar veremedim gerçekten.

Aykırı hoss aslinda ama anne babalar buyukler cok soylenir😅

Çocukken oğlum olursa İsmini Lucas koymak isterdim nerden duyduysam :KK45:o geldi aklıma. Siz beğeniyorsanız istediğiniz ismi verin. Atlas güzel geliyor kulağa ama Leo pek değil. Türkiye de yaşıyoranız çocuğa lo diye hitap edilme ihtimali yüksek

Merhaba.Ikisi de gayet hoş isimler.Atlas, Yunan mitolojisinde Iapetos ile Klymene'nin 13 çocuğundan en güçlü olanıdır. Olympos'a saldırdığı için Zeus tarafından gök kubbeyi omuzlarında taşımakla cezalandırılmıştır. Bu mitolojik dayanakla tıpta kafatasını taşıyan ilk omura da atlas adı verilmiştir.Leo da aslan demek.Ikisi de gücü temsil ediyor.Bu ismi yabanci diye elestirenlerin hangisinin cocugunun ismi Turkce acaba cok merak ediyorum..Turkce soz dizilimine uygun olmayam Farsca ve Arapca isimler hepsi..Bence guzel.Kimseye bakmayin koyun.Ikiz diye soylenisleri neredeyse ayni isimler secmemeniz de cok dogru bir secim.Saglikla kucaginiza alin insallah..

X