Levotiron kullansam?

qitarist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
28
1
Arkadaşlar merhaba, çok yoğun ve düzensiz bir iş tempom olduğu için diyet ve spor yapmaya hiç fırsatım olmuyor, zaten kilo olarak fazlam vardı, üstüne 2 kilo daha almışım moralim oldukça bozuk :KK43: Çalıştığım yerdeki herkes zayıf, tek ben böyleyim moralim çok bozuluyor :KK43: Annem geçen sene guatr ameliyatı oldu ve şuanda ömür boyu kullanması gereken Levotiron diye bir ilacı var, metabolizmayı falan hızlandırıyor sanırm. Benim de metabolizmam yavaş çalıştığı için çok kolay kilo alıp bir türlü veremiyorum :KK43: Acaba o ilaçtan kullansam bir faydası olur mu ki :26:

öyle saçma şey mi olur ya?
hipotiroidi misin ki ilaç kullancan?
hipertiroidi de hipotiroidi gibi kötüdür.
etkilerini yaşarsan görürsün

cnm git tiroit hormonu testi yaptır pahalı bişi değişl hem öğrenmiş olursun hem ilacın dozu snn tiroid hormonuna göre belirlenio kafaya göre alırsan maf olursun bak bana doktor 75 mg verdi ben kilo veriyim hızlı diye 250 mg kullanmaya basladım ters teptı metobolizma alt üst oldu 10 kilo aldım sakın kafaya göre bişi yapma kendini hasta edersin

Ben guatrı olan biri olarak kullanmak istemezken senin böyle bir sebepten dolayı kullanmak istemen çok saçma geldi. Keşke guatrım olmasaydı da kullanmasaydım...

tiroid metabolizmayı düzenleyen bezdir. kendi kendinize bu illacı kullanırsanız metabolizmanız kontrolsüz olarak hızlanacak kalbiniz normal attığından daha fazla atıp çarpıntı yapacak bu kalbe yük eklenmesi demek ve çok ciddi sıkıntılar sizi beklliyor kullanırsanız.. annenizin bille ilacı vucudunun yanıt vermesine göre doz düzenlemesi yapılacak yani bu ilacı her hasta aynı dozda kullanmıyor.. kilo vericem derken sağlığınızdan olursunuz eğer kalp probleminiz varsa bilmediğiniz yaşamınızı bile tehlikeye sokarsınız.. sakın!!

Bende de tiroit sorunu çıktı malesef.Levotiron yazdı doktor.Umarım zayıflama konusunda işe yarar.

Arkadaşlar merhaba, çok yoğun ve düzensiz bir iş tempom olduğu için diyet ve spor yapmaya hiç fırsatım olmuyor, zaten kilo olarak fazlam vardı, üstüne 2 kilo daha almışım moralim oldukça bozuk :KK43: Çalıştığım yerdeki herkes zayıf, tek ben böyleyim moralim çok bozuluyor :KK43: Annem geçen sene guatr ameliyatı oldu ve şuanda ömür boyu kullanması gereken Levotiron diye bir ilacı var, metabolizmayı falan hızlandırıyor sanırm. Benim de metabolizmam yavaş çalıştığı için çok kolay kilo alıp bir türlü veremiyorum :KK43: Acaba o ilaçtan kullansam bir faydası olur mu ki :26:
Evet kullan. Levatiron kullandiginda super kilo alirsin. Insanin aklindan bu nasil gecer cok merak ediyorum. Ben levatirondan sonra 8 kilo almistim ve eski sikintilarim gidip artik insana benzemeye baslamistim . Ben hipertiroidi idim. Cok zayiftim. Normale donunce hormonlar kilo da almaya basladim. Sak8n aklinizdan bile gecirmeyin kafaniza gore ilac kullanmayi
t3 t4 tsh anti tg ve anti tpo testlerini yaptirmak cok zor degil belki sizinde var tiroid sorununuz.

Bende de tiroit sorunu çıktı malesef.Levotiron yazdı doktor.Umarım zayıflama konusunda işe yarar.

Bende de eskiden vardı hipotiroid. Ve evet çok işe yaramıştı levotiron.

Ama metabolizması düzgün çalışanlar inşallah buraları okuyup böyle fikirlere kapılmazlar, çok riskli bir durum oluşur.

Bende de eskiden vardı hipotiroid. Ve evet çok işe yaramıştı levotiron.

Ama metabolizması düzgün çalışanlar inşallah buraları okuyup böyle fikirlere kapılmazlar, çok riskli bir durum oluşur.
Evet çok haklısın kesinlikle.levotironun kilo verdirme konusundaki etkisini ne kadar sürede gördünüz ve diyet yada spor yaptınız mı aynı zamanda acaba?

Spor, diyet yapmadım. Levotiron zaten metabolizma hızımı eski yani normal olması gereken durumuna çekti, ekstra bir şey gerekmedi. Çok net hatırlamıyorum 10 sene falan geçti üstünden :) ama yavaş ve düzenli bir inişle hastalıktan önceki kiloma düşmüştüm. Başladıktan sonra 1-2 ay içinde kilo vermeye başlamıştım sanırım.

Ben troid hastasıyım levotiron kullanıyorum kilo falan verdirmedi.siz normalken kullanırsanız kan değerleriniz alt üst olur

ben bunu yaptım 4 gündür kullanıyorum. Dr vermedi ama zayıflamak için kullanıyorum. Daha öncer defalarca zayıflama ilaçları içtim sağlığım gördüyse zaten gördü. psikolojim su an vucut sağlığımdan daha önemli geliyor ve işçiyorum. Sen ne yaptın içtin mi?

ben bunu yaptım 4 gündür kullanıyorum. Dr vermedi ama zayıflamak için kullanıyorum. Daha öncer defalarca zayıflama ilaçları içtim sağlığım gördüyse zaten gördü. psikolojim su an vucut sağlığımdan daha önemli geliyor ve işçiyorum. Sen ne yaptın içtin mi?
ben sana olacakları yazayım
kalp atışın artacak öyleki kalbin yerinden çıkıyor sanacaksın
titremeler başlıyacak ellerin ayakların bacakların zangır zangır titreyecek
az hareket etsen iş yapsan yorgunluktan ölüyor gibi soluğun kesilecek
ateş basacak gece uyayamayacaksın kalp atışın kanın geçmesini gece boyu kulağında duyacaksın sonrası mı
kalp ritmin bozulacak bu da kalp büyümesine yol açabilir ve tedavisi yoookkk
ve iç organlarının hepsinde rahatsızlıklar çıkacak geri dönüşü olmayan hastalıklara dönüşme riski çook
bunlara rağmen 3-5 kilo vermek için ki bu arada bu dediklerimin hepsi başlayacak değer mi sağlığınla oynamaya
sana verilen hayat bu kadar mı değersiz
KADINN KADINNN KENDİNE GELLLLLLLLLL
sen DEĞERLİSİN
sen ÖZELSİN
sen bu dünyada EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİRİSİN
rabbim senin bir eşini aynını bile yaratmadı sana verilen canın kıymetini bil
KENDİNİ SEVVV

ateş basacak gece uyayamayacaksın kalp atışın kanın geçmesini gece boyu kulağında duyacaksın sonrası mı
ve iç organlarının hepsinde rahatsızlıklar çıkacak geri dönüşü olmayan hastalıklara dönüşme riski çook
bunlara rağmen 3-5 kilo vermek için ki bu arada bu dediklerimin hepsi başlayacak değer mi sağlığınla oynamaya
sen DEĞERLİSİN
sen ÖZELSİN
KENDİNİ SEVVV
psikolojik destegin için gerçekten teşekkür ederim ama bub yazdıklarının hiç biri olmadı? belki de aslında ihtiyacım vardır?

sen DEĞERLİSİN
sen ÖZELSİN
KENDİNİ SEVVV

merhaba, konunun üzerinden süre geçmiş ancak yazınızı okuyunca sormak istedim. tiroid nodülüm nedeniyle doktorum bu ilacı bana da verdi ancak içip içmeme konusunda okuduklarımdan sonra çok tedirgin oldum. zaten çok çabuk çarpıntı yaşayan bir insanım. ara ara normalde de çarpıntılarım oluyor ancak bu ilacı içersem gerçekten daha da çarpıntım artacak mı :KK43: gerçekten bu yan etkileri var mı? varsa neden doktor bu ilacı veriyor? :KK43:

merhaba, konunun üzerinden süre geçmiş ancak yazınızı okuyunca sormak istedim. tiroid nodülüm nedeniyle doktorum bu ilacı bana da verdi ancak içip içmeme konusunda okuduklarımdan sonra çok tedirgin oldum. zaten çok çabuk çarpıntı yaşayan bir insanım. ara ara normalde de çarpıntılarım oluyor ancak bu ilacı içersem gerçekten daha da çarpıntım artacak mı :KK43: gerçekten bu yan etkileri var mı? varsa neden doktor bu ilacı veriyor? :KK43:
gülüm doktor verdiyse senin metabolizman yavaş çalışıyordur yani hipotroid vardır o yüzden vermiştir ben alıntı yaptığın yazıyı sağlıklı olup metabolizması hızlansın diye kullanmak isteyen arkadaşa yazdım sağlam troidlerini kendi eliyle bozmasın diye uyardım
içine sinmiyorsa başka doktora git ve troidlerin hızlı mı yavaş mı çalışıyor açıklamasını iste eğer ihtiyacın varsa sakın aksatma ilacını mutlaka denilen miktarda kullan

Asla kullanmamalisiniz. Benim insulin direncim oldugu halde doktor yasin genc vs diyerek ilac vermedi ki sizin hastaliginiz bile yok. Bi doktora gidin tum testlerinizi yaptirin, zayiflamaniza engel bir sey varsa doktor zaten ilac yazar yada diyetisyene falan yonlendirir. Ayrica neden diyet yapamiyosunuz?

Merhaba levetiron zayıflama ilacı değildir. Tiroid hastasıyım ve kullanıyorum keşke hiç olmasaydım kullanmak zorunda da kalmasaydım kabızlık sorunu bende de vardı yıllarca çektim bence acil bi doktora gözükün belkide başka sorunlardan dolayı yaşıyorsunuz öncelikle rahatsızlığınızı çözün zayıflamak çokta önemli değil evet çok olmasada hoşuma gitmeyen kilom vardı çayda kullandım ama şimdi umrumda değil önce sağlık önce sağlık bilmediğiniz ilaçları kadınlar kulübüne sorarak kullanamazsınız çok ciddi hormon ilaçları sağlığınızı kaybedebilir siniz sırf bu soruya cevap verebilmek için üye oldum 😣

Merhaba. Doktor verdiyse mutlaka ara ara kontrole girmeniz gerektiğini de söylemiştir eğer size yan etkisi olursa, dozu az veya yüksek gelirse dozunu tekrardan ayarlar bu kadar korkmanıza gerek yok. Aksine ilacı içmeniz gerektiği söylendiği halde başlamazsanız değerleriniz kötüye gider.
Ben kendimi iyi hissediyorum bu ilaca ihtiyacım yok deyip kullanmayı bıraktığımda doktor değerlerimin aşırı yükseldiğini ve normale inmeden asla çocuk düşünemem gerektiğini gebelik olmaması içinde dikkat etmemi söylemişti. Yani demem o ki alanında uzman olan insanların dediklerini dinlemeniz. Bu aynı şekilde ilacı kafasına göre kullananlar içinde geçerli tabiki.
Çarpıntı içinde korkmayın mesela ben ilk 100lükle başlamıştım ve ara ara çarpıntım oluyordu doktor iki hafta sonra kontrole çağırdığında zaten dozun fazla geldiğini kan testimden anlamıştı ve 75e düşürmüştü. Çarpıntılarımda artık yok desem yeri. He şunu da ekliyim bundan 7 yıl önce falan ilk tanım konuşmuştu ve 43 kilolara kadar düştüğümü bilirim tiroidlerim hiç çalışmıyor olduğu halde aşırı zayıftım hatta gittiğim bir doktor sen nasıl bu haldesinm sende aşırı çalışıyor olması lazım Falan demişti zayıflığımı görünce. Normal kilom 55 falan olsa idealdi. Şuan ise 60 kiloyum ve ilacı kullandığım halde o zaman ki kilolarıma dönemiyorum. Yani ilaç kesinlikle zayıflatır kimse diyemez.

X