Mutfak Püf Noktaları Lezzetli köfte

hayat777

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
474
76
merhabalar,
Lezzetli ve kıvamlı köfte yapamıyorum, tadı iyi oluyor bazen fakat çok yumuşak oluyor içinde sanki hava var gibi.
Köfteyi çok iyi yoğuramıyorum elimde kist var köfteyi yoğurmaya başladıktan 1 dk sonra kolum ağrımaya başlıyor başka nasıl köfteyi yoğurabilirim bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var

merhabalar,
Lezzetli ve kıvamlı köfte yapamıyorum, tadı iyi oluyor bazen fakat çok yumuşak oluyor içinde sanki hava var gibi.
Köfteyi çok iyi yoğuramıyorum elimde kist var köfteyi yoğurmaya başladıktan 1 dk sonra kolum ağrımaya başlıyor başka nasıl köfteyi yoğurabilirim bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var
Az yağlı dana kıyma yarim kilo.
2 dIs sarimsak rendesi
Bir ortaboy soğan rendesi ( rendelenmiş soğanın suyunu sıkın veya süzün bize suyu değil soğanı lazim)
2 yemek kaşığı sıvıyağ ekleyin
1 yumurta
Bayatlamış firinda hafif kurutulmuş ve sonrasında robottan geçirilmiş un haline getirilmis 3 yemek kaşığı ekmek .
Bir çay kaşığı tuz
Bir çay kaşığı kimyon
Bir çay kaşığı isot veya pul biber
Malzemeler karisincaya kadar yoğurun öyle deli gibi yoğurmaniza gerek yok dakikalarca lastik gibi olur et .
Sekil verin avucunuzda
Tavaya 1 santim yüksekliğinde sıvıyağ koyun ocağın altını tam kısıktan çok az bir tik daha acik orta ateşten de az olacak şekilde ayarlayın.
Azcik kızsınyağ köfteleri verin iki taraflı pişirin.turuncu ve acik kahverengi rengini alıncaya kadar.pisirin .
Ben böyle yapıom kolay gelsin.

merhabalar,
canım bütçen varsa hamur yoğurma kabı al yada robotun varsa ona at komşum öyle yapıyor

X