lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

pitipiti_

Bir eş değil hayat seçiyoruz aslında ..
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2013
1.812
1.267
nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem

Evliliğin ilk yıllarında tartışmalar olması normal. Ancak yemeğini kayınvalidenizde yemesi çok saçma. Siz bir ailesiniz ve birlikte yemelisiniz, başka yerde yenilecekse de birlikte olmalı. Tabi bazen ayrı da olabilir. Ama bu derece ayrı. Agresif olmayın. Bağırıp çağırdığında hiçbir cevap vermeyin. Sakinleşince yeniden konuyu açın. Madem evlenmeseydi canım annesinin evinde yemek yicekse. Öyle şey mi olur? Üzmeyin kendinizi. Boşanmayı düşünmeyin ilk başta sorunları halletmeye çalışın. Kayınvalidenize de söylemişsiniz kalkıp hiçbir şey yapmamış. Bir dahaki sefere yine sorun, söyledim tamam dediniz, unuttun mu diye? Ama yine de emin değilim. Tersler mi bilemem. Sevgiler.

Bukadar annesinin evine merakliysa , evlenmeseymis kalsaymis orda..

Esine iyi bir ders vermelisin yoksa yillarca gider orda yemek yer.
Sizin bir aile oldugunuzu anlamaz .
Gerekirse annenlere git bir kac gun , hatasini anlasin ve kendine ceki duzen versin.
Boyle sacmalik olmaz..
Anneside hic yapici degil, yapici bir Anne ogluna oglum evine git senin bi karin var demeli ..

ben eşimede diyorum amacım asla annen koparmak değil birlikte gidelim akşamları çaya oturalım diyorum ama sürekli orda yiyorsun bekar hayatın değişmedi sadece başka bi evde uyuyorsun oakdar. evliliğe alışamazsın böyle . o yüzden orda yemene tepkim diyorum. hala onu annesinden kopartmaya çalıştığımı falan düşünüyor sanırım . dün gce kavga ettiğimizde bağrarak dedi. inadına gidicem sen değil 7 sülalen gelse annemle görüşmemi engelleyemez. öyle saçmlalıklar söyledi ... bıktım artık . sürekli böyle şeyler. ilk başlarda annesi arardı kardeşi arardı geceleri saatlerce konuşurlardı daha 1 aylık evliyken. bunlar yüzünden de çok kavgalarımız oldu . bi ellerini ayaklarını azcık çeksinler ya :KK43: . iyiye gitmiyoruzzz

her kavgada boşanalım demesinden bıktım . geçenlerde yine bu yüzden kavga ettik. annesinde yemekteydi açtı niye geç açtın diye sordum ama annesinde olduğunu bilmiyordum . annemdeyim işte burda olduğumu biliyosun o yüzden bu soruyu soruyosun dimi diye kavga çıkarttı yine. birbirimize girdik. tüm apartmana rezil olduk . boşanalım diye tutturdu yine. . ilk defa tamam dedim boşanalaım dedim . sonra geldi sarıldı bana . ben ağladım . sarıldı sevdi . boşanamayız biz işte bilmem ne . sinirle söylüyorum . boşanmak diye bişey olamaz. neler neler . sevdiii sevdi . birdaha seni üzmiycem demeler :KK43:((. ama şimdi yine canavara dönüştü. ben bu karakter bozukluğu olan adamla nekadar daha ne yapcam bilmiyorum . gencecik insanlarız yazık günah ya :KK43: çok kötüyüm

her kavgada boşanalım demesinden bıktım . geçenlerde yine bu yüzden kavga ettik. annesinde yemekteydi açtı niye geç açtın diye sordum ama annesinde olduğunu bilmiyordum . annemdeyim işte burda olduğumu biliyosun o yüzden bu soruyu soruyosun dimi diye kavga çıkarttı yine. birbirimize girdik. tüm apartmana rezil olduk . boşanalım diye tutturdu yine. . ilk defa tamam dedim boşanalaım dedim . sonra geldi sarıldı bana . ben ağladım . sarıldı sevdi . boşanamayız biz işte bilmem ne . sinirle söylüyorum . boşanmak diye bişey olamaz. neler neler . sevdiii sevdi . birdaha seni üzmiycem demeler :KK43:((. ama şimdi yine canavara dönüştü. ben bu karakter bozukluğu olan adamla nekadar daha ne yapcam bilmiyorum . gencecik insanlarız yazık günah ya :KK43: çok kötüyüm
Canim inan hic durma bosa at gitsin adam musveddesini.bosarim veya bosanalim diyen erkek erkek degildir.adam hele hic degil. Bu kelimeler erkege yakismiyor.23 yasindasin cocukta yok at pisligi ustunden rahatla.

Ne kadar sacma boyle seyler ya Allahim aklim almiyor az once konu icerigi itibariyle ayni bir konu okudum. Bu kaynanalar ne yapmaya calisiyor. Niye evlendirdiniz madem kuzucuklarinizi sabah aksam dizinizin dibinde yedirip icirseydiniz. Bu nasil biseydir aklim almiyor. Yerinde olsaydim napardim diye dusunuyorum da cidden soyleyecek bisey bulamiyorum herhalde bizde de buyuk kavgalar cikardi. Kaynananla tekrar konussan ben artik sıkildım birakmayi bile dusunuyorum o zaman rahat rahat yedirir icirirsin diye . O zamanda esinle mi kotu olursun bilemedim ki.

Eşiniz ve annenizle bir aradayken bu konuyu açın. Şikayet ederek konuşun 'yemek yapıyorum tok geliyor yapmıyorum aç geliyor orada otur ama yemeğini evde ye diyorum oda sana tavır yaptığımı düşünüyor' diyerek girin. Anneniz kocanızın yanında sizden şikayet duyduğu için daha dikkatli davranacaktır
Zaten sorunu kendi sülalenizle değil onun sülalesi ile çözersiniz

Eşinin davranısı çok sacma
Mafem evlendin, annenin evinde yemek kahvaktı ne demek oluyor yani
Kaynananın zaten işine gelir ,, demez ki oğlum evine git karınla ye diye ,, bildigin kaynana
Al karşina konuş kocanı csnım, böyle olmaz sen onun hizmetcisi ya da ev arkadaşı degilsin,, böyle devam edemez demelisin
Hatta kaynanaya da bi kaç laf söyle bence,, sadece yatmaya mı gelir yeni evli bir erkek eve , ne saçma

Evliliğin ilk senesi çok zor geçiyor.. Bir sene dolana kadar sabret benim eşimde ilk aylarda annesine sabah akşam giderdi dile getirdiğimde annemden ne istiyorsun diyordu ama oda biliyorduki annesi konu değildi, çok fazla konu yapmadım sonraki zamanlarda artık gitmemeye başladı hatta ben ailemin yanına gittiğimde telde annemlerde kendimi garip hissediyorum sanki bu evde hiç yaşamamışım diyordu. Erkekler çok zor alışıyor canım biraz sabır .

evlilikte ilk yil onemli alisma sureci zor geciyo biraz sen yemek yapma annenlere git yemegini ye gel ayni seyi esine yap soz gumusse sukut altibdir demisler zor olcak sakin kalmak ama cabala soyleme bisey gorsun hanyayi konyayi...
yada esin orda yemek yiyosa bende gelim yemege de hicbirseye yardim etme kebdiliginden cozulur belki sorun..

Ccuk olmasa bile bosanmak okadar kolay olmuyor :KK43: severek evlendik . yazik gunah degil mi . hep 3. Sahislardan bozuluyor bu yuvalar . artik napcagimi bilmiyorum . susuyim sabrediyim diyorum o orda olunca iyi davraniyorum tamam canim afiyet olsun selam soyle diyorum degismiyor. Tavir yapiyorum degismiyor . esimde diyor ki sen boyle yaptikca inadina gidicem . belki sussam uzun bi sure duzelir ama sabir zor bisey . ama karar verdim hic bisekilde yemek yapmiycam daha bu evde. Kaynanama gelince birkere soyledigim halde devam etti . goya iyi niyetle yapiyor ! Ama yok iste. Suan yanimda esim tv izliyoruz ama tek kelime etmeden konusmuyoruz :KK43: . ellerini ayaklarini cekse su kaynanalar hersey daha iyi olcak ! İyi niyeti bile zarar verebiliyor .

Ilk aylar hep boyle zor geçer.

Birakmayin tabi, duzen olmali evde. Fakat kavga etmeyin bunun icin iş inada biner.

Yemege gidecegi zaman size mutlaka haber vermeli. Oyle başına buyruk olmaz.

Empati kurmasini saglayin.

Kayınvalidenle konuşup evliliğinin bitmek üzere olduğunu söyle. Belki oğluna akıl verir. Onun çağırmaması lazım ne düşüncesiz insanlar var ya.

X