Bebek Beslenmesi Lütfen anneler yardımcı olurmusunuz ..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Reykom33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
441
40
40
merhabalar 28 günlük Bebeğim var gündüz 12 gibi işe gidip akşam 6 gibi geri döneceğim fakat beslenme konusunda bilmediklerim var lütfen bilenler yardımcı olursa çok sevinirim bebeğim anne. Sütü emiyor ben yokken sağıp biberonla vermeyi düşünüyorum dün sağdım iki göğsümden 50 cc sağdım okadar geldi bebeğe verdim hepsini içmiş normalmi sizce ne kadar içmesi lazım lütfen bilenler yardım etsin

Aceleniz ne? İnsan borç batağında Nike olsa 28 günlük bebeğini bırakıp işe gitmez. Yazık yavruya.
Şimdi tepemd binerler ama söylemeden geçemiyeceğim, şimdiye kadar okuduğum en acımasız konu bu.

merhabalar 28 günlük Bebeğim var gündüz 12 gibi işe gidip akşam 6 gibi geri döneceğim fakat beslenme konusunda bilmediklerim var lütfen bilenler yardımcı olursa çok sevinirim bebeğim anne. Sütü emiyor ben yokken sağıp biberonla vermeyi düşünüyorum dün sağdım iki göğsümden 50 cc sağdım okadar geldi bebeğe verdim hepsini içmiş normalmi sizce ne kadar içmesi lazım lütfen bilenler yardım etsin
Emzirmeye gelme imkaniniz yok mu? Artik sut iznini her kurum vermek zorunda.

kaç cc bilmem tek bildigim bir saglık ocagına gidip bunları bilenden ögrenmen gerektigi.

Olabilir gideceğim
ya cocuk dokt. git yada saglık ocagına artık ebeler var. zaten yasa gregi bebegin saglık ocagında da kontrol edilmesi gerekiyor.
emzirme beslenme gibi konularda sana mutlaka yardımcı olacaktır. sen gelene kadar elbette cocuk ac kalamaz. yeni dogan bebekler 2 saat veya 3-4 saate bir emmek isteyebilirler. ek mama lazım olabilir. mama tavsiyesinde bulunsunlar.
ki belki ilkinde bebegin sevdigi mamayı bulamayabilirsiniz ama elbette uygun birşey bulunur.
sütünü de sag bırak eve.

Olabilir gideceğim
ayrıca iş yerinde buzdolabı varsa süt sagma makinesini yanına al. uygun bir alanda kendini sagıp sütü ( süt saklama poşetleri var ecz.lerde muhakkak satılır diye düşünüyorum ) dolaba koy. akşamda soguk tutmaya yarayan buz tabletleri var (eczanelerde satılır) onlardan alıp iglo (kroloplastın var migr. satılır ) poşetleri var.iş cıkışı sütü ve buz tabletini içine koy torbaya. dogru eve götür bebek emsin.
iş yerinde de kendini sag ki sütün eksilmesin yada içerde süt katılaşmasın.

ayrıca iş yerinde buzdolabı varsa süt sagma makinesini yanına al. uygun bir alanda kendini sagıp sütü ( süt saklama poşetleri var ecz.lerde muhakkak satılır diye düşünüyorum ) dolaba koy. akşamda soguk tutmaya yarayan buz tabletleri var (eczanelerde satılır) onlardan alıp iglo (kroloplastın var migr. satılır ) poşetleri var.iş cıkışı sütü ve buz tabletini içine koy torbaya. dogru eve götür bebek emsin.
iş yerinde de kendini sag ki sütün eksilmesin yada içerde süt katılaşmasın.
Sağılan süt kesilirimi birde iş yerinde sağarım buz dolaba koyarım giderken yarım saat sonra evde olurum buz almasam olurmu eve götürene kadar yani

Sağılan süt kesilirimi birde iş yerinde sağarım buz dolaba koyarım giderken yarım saat sonra evde olurum buz almasam olurmu eve götürene kadar yani
havalar sıcaklıyor .anne sütünün belli bir sıcaklıkta veya soguklukta kalması gerekiyor.
bu yuzden tum bunlarıın cevabını sana verecek olan ya bir cocuk dokt. yada saglık ocagında ki ebeler.
buz değil ya buz tabeleti. cok ucuz birşeydir. eczanelerde bulunur 2-3 tl birşey.

lütfen kafana göre hareket etme. burada hepimizin bir fikri var. bunları bir kenera not et ve lütfen bir dokt. danış. danışmadan hiç bir şey yapma.

Ücretsiz izinde olan bir anneyim fakat acımasız konu diyen kişi kendisinin daha acımasız olduğunu görmüyor sanırım. Arkadaşımız bir şey danışmış niye hemen yargılıyor insanlar anlamıyorum. Yaşam koşulları farklı biraz empati sadece... İyi günlerde büyüt bebeğini arkadaşım. Sütünle kal. Doktorlara danış en sağlamı.

Ücretsiz izinde olan bir anneyim fakat acımasız konu diyen kişi kendisinin daha acımasız olduğunu görmüyor sanırım. Arkadaşımız bir şey danışmış niye hemen yargılıyor insanlar anlamıyorum. Yaşam koşulları farklı biraz empati sadece... İyi günlerde büyüt bebeğini arkadaşım. Sütünle kal. Doktorlara danış en sağlamı.
Saol arkadaşım burda bazıları gereksiz cevap veriyorlar gereksizler

X